Komunistai neprarado įtakos Rusijoje

Remiantis pirmadienio negalutiniais rezultatais, už laikinąjį šalies prezidentą Vladimirą Putiną balsavo 52,52 proc., o už G. Ziuganovą - 29,44 proc. rinkėjų.

Nors buvo prognozuojama, kad V. Putinas laimės jau per pirmąjį sekmadienį vykusių rinkimų ratą, niekas nesitikėjo, kad G. Ziuganovui balsavimas bus toks sėkmingas.

Nors jis ir nepatraukė jaunų Rusijos rinkėjų, jį vis dar remia daugelis vyresnio amžiaus žmonių, kurie, nuskurdinti Rusijos ekonominių reformų, ilgisi sovietinės epochos stabilumo.

G. Ziuganovas taip pat patrauklus Rusijos kaimui, kur kolūkiečiai remia jo griežtai neigiamą poziciją dėl žemės privatizavimo ir liberalių rinkos reformų.

Pagrindinis G. Ziuganovo rinkėjų korpusas sekmadienį aktyviai dalyvavo rinkimuose, pademonstruodamas tvirtą šios partijos discipliną.

Nors RFKP tebėra stipri, ji praranda savo elektoratą. Senesnieji rėmėjai išmiršta, o pastangos prisivilioti jaunimą dažniausiai būna nesėkmingos.

Bandydamas išplėsti savo rėmėjų ratą, 56 metų G. Ziuganovas sušvelnino konservatyvią savo partijos platformą. Tačiau dagelio rusų nežavi jo pasiūlymai vėl nacionalizuoti daugelį įmonių ir įgyvendinti griežtą vyriausybinę ekonomikos kontrolę. Jie nebenori grįžti į Sovietų Sąjungos laikus.

Trys iš 10 sekmadienio rinkimuose dalyvavusių kandidatų yra komunistai, tačiau nutarė dalyvauti rinkimuose savarankiškai. Tai - kino režisierius Stanislavas Govoruchinas, parlamento narys Aleksejus Podberiozkinas ir Kemerovo srities gubernatorius Amanas Tulejevas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Londone iki Naujųjų metų remontui uždaromas Tauerio tiltas (1)

Londono žymusis Tauerio tiltas šeštadienį, pirmąkart per pastarąją pusę šimtmečio, uždaromas dideliam remontui, truksiančiam tris mėnesius.

Moteris stojo į nuožmią kovą su ISIS: jie bandė nužudyti mane šešis kartus (44)

„Nutilti ir stovėti ramiai“, – ginkluotiems vyrams sukomandavo juoda uniforma dėvinti ir juoda skara ryšinti moteris, sėsdamasi duoti interviu, rašo CNN.

Vokietija ketina pasiūlyti 50 tūkst. darbo vietų pabėgėliams sirams (43)

Vokietijos valdžia iki šių metų pabaigos išleis 200 milijonų eurų, kad sudarytų 50 tūkstančių darbo vietų pabėgėliams sirams Turkijoje, Irake, Libane ir Jordanijoje. Tai šeštadienį pranešė žurnalas „Spiegel“.

Per sprogimą Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių (3)

Šeštadienį sprogus bombai Hilmendo provincijoje Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

Buvęs Slovakijos prezidentas M. Kovačas paguldytas į ligoninę, jo būklė sunki

Buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas paguldytas į vieną iš Bratislavos ligoninių, jo būklė sunki. Tai šeštadienį pranešė laikraščio „Novy Čas“ tinklalapis.