Kompiuteris patvirtino, kad ŽIV atsidaro 1930 m.

Pasaulinė AIDS epidemija siejama su ŽIV virusu, kuris, San Franciske vykstančioje mokslinėje konferencijoje paskelbtais duomenimis, atsirado apie 1930-uosius metus, nors pirmasis išlikęs ŽIV pavyzdys buvo rastas kraujo mėginyje 1959 metais.
Bette Korber, sudariusi ŽIV genetinės informacijos duomenų bazę ir atsižvelgdama į genetinių viruso mutacijų periodiškumą superkompiuterio dėka nustatė, kad šiuolaikinės epidemijos ištakø reikia ieškoti apie 1930-uosius metus. Ekspertai mano, kad ŽIV protėvis yra virusas paprastai pažeidžiantis šimpanzes, kuris kažkaip persidavė žmonėms ir tai galėjo būti būtent apie 3-4 dešimtmetį. Ši mintis paneigia teoriją, kad AIDS atsirado 1950-iais metais, kai ŽIV atsitiktinai buvo sumaišytas su polio vakcina.
www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (35)

„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Daugiau nei šimtui šeimų Libijoje gresia mirti iš bado (36)

Daugiau nei šimtas šeimų, gyvenančių apsuptyje viename Libijos rajone, gali mirti iš bado, įspėjo tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių (5)

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (54)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.