Komos ištiktas Japonijos premjeras gali būti atstatydintas

Anksti sekmadienio rytą K. Obuchi buvo nuvežtas į Tokijo ligoninę, kur yra reanimacijos skyriuje ir gali kvėpuoti tik su dirbtinio kvėpavimo aparatu.

M. Aoki nuo pirmadienio ryto laikinai perėmė premjero pareigas.

Jeigu premjero gydymas užtruks, tai gali sukelti sunkumų valdančiajai Liberalų demokratų partijai (LDP) ir apsunkinti jos perspektyvas artėjančiuose rinkimuose. Spalio 19 dieną turi būti renkami įtakingi parlamento žemieji rūmai.

Pasak laikraščių, K. Obuchi atsistatydinimas beveik užtikrintas, ir valdančiosios partijos vadovai jau ieško jam įpėdinio. Tačiau ministrai skubėjo pabrėžti, kad K. Obuchi liga neturės įtakos ekonominei politikai. Parlamentas jau praėjusį mėnesį priėmė milžinišką biudžetą, skirtą ilgai stagnavusiai ekonomikai atgaivinti.

"Biudžetas jau priimtas, ir premjeras jau numatė kursą. Mes ištikimai vykdysime šią politiką", pareiškė žurnalistams ekonominio planavimo ministras Taichi Sakaiya (Taičis Sakaija)

Apžvalgininkai sutiko, kad premjero liga neturėtų pakeisti pasirinkto ekonominio kurso.

Paklaustas, kuo remiantis bus priimtas sprendimas dėl K. Obuchi atstatydinimo, M. Aoki atsakė - "mes spręsime, atsižvelgdami į įvairius veiksnius, įskaitant jo būklės pokyčius".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bręstantys pokyčiai Prancūzijoje: šalies vairas gali atitekti M. Thatcher gerbėjui (44)

Jei JAV rinkimų kampanija jus varo į neviltį, galbūt verta atkreipti dėmesį į Prancūzijos prezidento pirminių rinkimų kampaniją. Prieš savaitę centro dešiniosios pakraipos Prancūzijos žurnalas „Le Point“ visą numerį paskyrė Margaret Thatcher palikimui ir viršelio antraštėje iškėlė klausimą, ar „tečerizmas“ nėra geriausia platforma 2017 m. prezidento rinkimams, „Weekly Standart“ rašo tarptautinių santykių ekspertas Daliboras Rohacas.

Nuo pirmadienio iš migrantų „Džiunglių“ stovyklos Prancūzijoje bus iškeldinami jos gyventojai (3)

Nuo pirmadienio bus iškeldinami „Džiunglėmis“ pramintos migrantų stovyklos, įsikūrusios Prancūzijos šiaurinėje pakrantėje, gyventojai. Iškeldinus migrantus, stovykla bus sugriauta, penktadienį pranešė Prancūzijos institucijos, skelbia agentūra AFP.

Kirkuke IS džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, per antskrydį žuvo 15 moterų (7)

Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas.

Lenkų gynybos ministras: Egiptas pardavė Rusijai „Mistral“ laivus už 1 dolerį (372)

Lenkijos gynybos ministras teigė turintis informacijos, kad Egiptas pardavė du Prancūzijos pagaminus „Mistral“ laivus Rusijai už simbolinę 1 dolerio kainą, praneša naujienų agentūra AP.

Maskva pratęsė paliaubas Alepe iki šeštadienio popietės (13)

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto.