Kodėl Anglijos karalienei Elžbietai II vėjas niekada nepakelia sijono?knygoje atskleistos monarchės aprangos paslaptys

 (34)
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II
© AFP/Scanpix

Sijoną kilnojantys vėjo gūsiai pritiko Marilyn Monroe, bet karalienės Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II padėjėjai pasirūpina, kad tokių incidentų nebūtų ir į jos drabužius įsiuva svarelius, pirmadienį atskleidė viena Jos Didenybės padėjėja.

"Karalienė dalyvauja įvairiausiuose renginiuose, kurių daugelis vyksta atvirame ore, kur staigus vėjo pūstelėjimas gali pastatyti ją į nepatogią padėtį", - naujoje knygoje rašo Angela Kelly, karalienės asmeninė padėjėja, patarėja ir prižiūrėtoja.

„Jeigu galvojame, kad taip gali nutikti, labai retai naudojame svarelius, nepastebimai įsiūtus į dieninių suknelių siūles“, - išduoda ji.

Jos knyga praskleidžia uždangą dėl to, kaip kuriamas 86 metų monarchės garsusis nepriekaištingas stilius, dėl kurio britiškasis „Vogue“ 2007 metais ją išrinko viena žavingiausių pasaulio moterų.

Knygoje pasakojama, kaip dvejus metus buvo rengiamasi šiemet birželį įvykusioms karalienės valdymo Deimantinio jubiliejaus iškilmėms, kaip baltą monarchės drabužį, kurį ji vilkėjo per laivų paradą Temzės upėje, įkvėpė Elzbieta I ir kaip buvo parinkta spalva, išsiskyrusi raudonai išpuoštos karališkosios baržos fone.

A.Kelly taip pat aprašo, kaip rūmų siuvėjų nežinia kodėl buvo paprašyta pasiūti dvi identiškas kokteilines persikų spalvos, krištolu ir nėriniais puoštas sukneles, kurių vieną karalienė vilkėjo per Londono olimpiados atidarymą liepos mėnesį.

Vėliau paaiškėjo, kad antrąją suknelę vilkėjo kaskadininkas, kuris drauge su Džeimsu Bondu iššoko iš lėktuvo garsiajame olimpiados atidarymo filmuke.

Knygoje „Rengti karalienę: jubiliejinis garderobas“ (Dressing the Queen: The Jubilee Wardrobe), kurioje skelbiamos puikios nuotraukos ir modelių eskizai, taip pat rašoma, kad karalienė savo drabužiais naudojasi kokiems nors diplomatiniams signalams perteikti.

Tarp tokių atvejų yra žalios spalvos drabužiai, vilkėti per jos istorinį vizitą Airijoje 2011 metų gegužę, ir 2010-aisiais Kanadoje vilkėti apdarai, papuošti indėnų mikmakų moterų pagamintais karoliukais.

BNS
 
34
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Mįslingi objektai Prancūzijoje: kas vyksta, nesupranta ir aukščiausi šalies pareigūnai

2014 spalio mėn. 30 d. 17:40
Mįslingi objektai Prancūzijoje: kas vyksta, nesupranta ir aukščiausi šalies pareigūnai
Stopkadras
Virš Prancūzijos branduolinių jėgainių skraidė mįslingi bepiločiai.

S. Miloševičiaus našlė išjuokė ES sprendimą

2014 spalio mėn. 30 d. 17:07
Velionio Serbijos autoritarinio lyderio Slobodano Miloševičiaus našlė su panieka atmetė žinią, kad Europos Sąjunga (ES) atšaukė 15 metų galiojusį areštą jo šeimos turtui, sakydama vietos laikraščiui, kad jie neturi jokio turto už Serbijos ribų.

Du pikti vyrai prie Europos sienų: rėksmingi, išdidūs ir pavojingi (120)

2014 spalio mėn. 30 d. 15:35
Ką daryti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu? Šis klausimas yra diplomatinis galvosūkis, kurio sprendimo dar niekas nerado, rašo britų dienraštis „The Guardian“.

Lenkijos prokurorai apklausė JAV ieškomą kino režisierių R. Polanskį (2)

2014 spalio mėn. 30 d. 15:13
Lenkijos prokurorai apklausė JAV ieškomą kino režisierių R. Polanskį
AOP nuotr.
Kino grandas Romanas Polanskis, Amerikoje kaltinamas dėl prieš beveik keturis dešimtmečius turėtų lytinių santykių su nepilnamete, ketvirtadienį buvo apklaustas Lenkijos prokurorų, tačiau vėliau paleistas, pranešė pareigūnai.

Maskva išbandė branduolinį užtaisą galinčią nešti raketą (34)

2014 spalio mėn. 30 d. 15:07
Didėjant įtampai su Vakarais, Rusija išbandė branduolinį užtaisą galinčią nešti raketą.