Kodėl Anglijos karalienei Elžbietai II vėjas niekada nepakelia sijono?knygoje atskleistos monarchės aprangos paslaptys

 (34)
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II
© AFP/Scanpix

Sijoną kilnojantys vėjo gūsiai pritiko Marilyn Monroe, bet karalienės Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II padėjėjai pasirūpina, kad tokių incidentų nebūtų ir į jos drabužius įsiuva svarelius, pirmadienį atskleidė viena Jos Didenybės padėjėja.

"Karalienė dalyvauja įvairiausiuose renginiuose, kurių daugelis vyksta atvirame ore, kur staigus vėjo pūstelėjimas gali pastatyti ją į nepatogią padėtį", - naujoje knygoje rašo Angela Kelly, karalienės asmeninė padėjėja, patarėja ir prižiūrėtoja.

„Jeigu galvojame, kad taip gali nutikti, labai retai naudojame svarelius, nepastebimai įsiūtus į dieninių suknelių siūles“, - išduoda ji.

Jos knyga praskleidžia uždangą dėl to, kaip kuriamas 86 metų monarchės garsusis nepriekaištingas stilius, dėl kurio britiškasis „Vogue“ 2007 metais ją išrinko viena žavingiausių pasaulio moterų.

Knygoje pasakojama, kaip dvejus metus buvo rengiamasi šiemet birželį įvykusioms karalienės valdymo Deimantinio jubiliejaus iškilmėms, kaip baltą monarchės drabužį, kurį ji vilkėjo per laivų paradą Temzės upėje, įkvėpė Elzbieta I ir kaip buvo parinkta spalva, išsiskyrusi raudonai išpuoštos karališkosios baržos fone.

A.Kelly taip pat aprašo, kaip rūmų siuvėjų nežinia kodėl buvo paprašyta pasiūti dvi identiškas kokteilines persikų spalvos, krištolu ir nėriniais puoštas sukneles, kurių vieną karalienė vilkėjo per Londono olimpiados atidarymą liepos mėnesį.

Vėliau paaiškėjo, kad antrąją suknelę vilkėjo kaskadininkas, kuris drauge su Džeimsu Bondu iššoko iš lėktuvo garsiajame olimpiados atidarymo filmuke.

Knygoje „Rengti karalienę: jubiliejinis garderobas“ (Dressing the Queen: The Jubilee Wardrobe), kurioje skelbiamos puikios nuotraukos ir modelių eskizai, taip pat rašoma, kad karalienė savo drabužiais naudojasi kokiems nors diplomatiniams signalams perteikti.

Tarp tokių atvejų yra žalios spalvos drabužiai, vilkėti per jos istorinį vizitą Airijoje 2011 metų gegužę, ir 2010-aisiais Kanadoje vilkėti apdarai, papuošti indėnų mikmakų moterų pagamintais karoliukais.

BNS
 
34
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Interviu, po kurio Rusijoje žiauriai sumušti žurnalistai (2)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 16:32
Ukrainoje žuvusio Rusijos kario kapas/BBC stopkadras
Stopkadras
Rusijos pietinėje dalyje užpulta grupė BBC žurnalistų, tyrusi pranešimus apie karius, kurie žuvo prie Ukrainos sienos, ketvirtadienį pranešė britų transliuotojas, pareiškęs protestą Rusijos pareigūnams.

Rusijoje smarkiai sumušti BBC žurnalistai (37)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 15:07
Rusijos pietinėje dalyje buvo užpulta grupė BBC žurnalistų, tyrusi pranešimus apie karius, kurie „žuvo prie Ukrainos sienos“, ketvirtadienį pranešė britų transliuotojas, pareiškęs protestą Rusijos pareigūnams.

Iš Ukrainos – pranešimai apie paliaubų pažeidimus (2)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 14:58
Donecko miesto taryba pranešė, kad naktis iš trečiadienio į ketvirtadienį Rytų Ukrainoje buvo viena ramiausių nuo paliaubų paskelbimo, praneša AP.

I. Strelkovas pateko į V. Putino nemalonę (107)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 14:36
Ukrainoje kariavęs Igoris Strelkovas pateko į nemalonę, nes laiku neparodė savo ištikimybės Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, rašo Emmanuelis Grynszpanas iš „Le Temps“.

A. B. Breiviko tėvas jaučia kaltę dėl sūnaus pasirinkto tamsaus kelio (2)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 14:20
Norvegijos teroristo Anderso Behringo Breiviko tėvas sako, jog jį graužia kaltė, kad jis artimiau nebendravo su savo sūnumi, kai šis buvo paauglys.