Ligoninė, gydanti vėžiu sergantį Kinijos Nobelio taikos laureatą Liu Xiaobo, trečiadienį atnaujino informaciją apie jo būklę, bet teigiamos baigties neprognozuoja. Tuo tarpu žmogaus teisių organizacijos įspėja, kad valdžia galbūt klastoja šio disidento medicinos duomenis.
Liu Xiaobo
© AFP/Scanpix

61 metų demokratijos šalininko kepenų funkcijos toliau blogėjo; pacientas patyrė „šoką ir organų nepakankamumą“, praneša Kinijos medicinos universiteto 1-oji ligoninė šalies šiaurės rytuose esančiame Šenjango mieste.

Ligoninės internetinis tinklalapis nuolatos papildo informaciją apie Liu Xiaobo būklę nuo praėjusio mėnesio, kai jis buvo perkeltas iš kalėjimo į ligoninę dėl vėlyvos stadijos kepenų vėžio.

Kinijos vyriausybė atmetė tarptautinius prašymus leisti Liu Xiaobo gydytis užsienyje, sakydama, kad jį gydo geriausi Kinijos gydytojai.

Jungtinės Valstijose antradienį pakartojo prašymą paleisti Liu Xiaobo ir pareiškė, kad yra pasiruošusios jį priimti ir leisti jam gydytis Amerikos ligoninėse.

JAV ir Vokietijos vėžio ekspertai praėjusį savaitgalį aplankė Liu Xiaobo ir konstatavo, kad jį perkelti būtų pakankamai saugu. Vis dėlto nuo to ligoninė skelbė tik neigiamas paciento būklės prognozes.

„Tarnybos kontroliuoja visą informaciją apie Liu Xiaobo sveikatos būklę; sunku patvirtini, ar ligoninės tinklalapyje skelbiama informacija yra teisinga, ar ne,“ – naujienų agentūrai AFP sakė organizacijos „Amnesty International“ Kinijos skyriaus tyrėjas Patrickas Poonas.

„Teisinga kelti klausimą, ar tarnybos skelbia informaciją apie prastėjančią Liu Xiaobo sveikatą, nes stengiasi laimėti daugiau laiko ir pagrįsti savo sprendimą neleisti Liu Xiaobo išvykti iš šalies“, – pridūrė jis.

HRV tyrėja Maya Wang nurodė, kad iš Liu Xiaobo šeimos gaunama mažai informacijos apie jo būklę, todėl ją nepriklausomiems ekspertams sunku vertinti.

„Paprasčiausiai nežinome, kokiu lygiu tai yra profesionalios medicininės ataskaitos, o kokiu – politiškai manipuliuojama informacija“, – sakė M. Wang.

Atskirai nuo medicininės informacijos ligoninės tinklalapyje šią savaitę buvo paskelbta vaizdo įrašų, kuriuose Vakarų šalių gydytojai matomi stovintys Liu Xiaobo palatoje ir giriantys savo kolegas iš Kinijos.

Žmogaus teisių organizacijos šią vaizdo medžiagą atmetė kaip propagandą, o Vokietijos ambasada pirmadienį pareiškė, kad „panašu, jog padėtį valdo saugumo tarnybos, o ne medicinos ekspertai“.

Tačiau valstybinio dienraščio „Global Times“ pirmajame puslapyje rašoma, kad šia vaizdo medžiaga norima parodyti Kinijos gydytojų pastangas padėti Liu Xiaobo, bet „Vakarų jėgos jo gydymą politizuoja“.

Liu Xiaobo buvo suimtas 2008 metais, kai kartu su kitais parengė drąsią peticiją „Charter 08“, raginančią Pekiną užtikrinti pagrindines žmogaus teises ir reformuoti komunistinės Kinijos vienpartinę sistemą.

2009 metais Liu Xiaobo buvo nuteistas 11 metų kalėjimo už „ardomąją veiklą“. Per 2010 metais Osle surengtą Nobelio premijos įteikimo ceremoniją aktyvistui atstovavo tuščia kėdė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (44)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (16)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ gyvai nuo 18 val.

Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, bus pristatytas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

Lietuviai vėl atakuoja Kremliaus propagandos ruporus: priminė Rusijai nemalonius faktus (477)

Rugpjūčio 23-oji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena , prisimenant 1939 m. rugpjūčio...

ES piliečiai Jungtinėje Karalystėje priblokšti: gavo įspėjimą apie deportaciją (22)

Aukštas pareigas užimanti Londono Queen Mary universiteto istorikė Dr. Eva Johanna Holmberg...

Prezidento rinkimai: centro dešinėje prognozuojama tikra mėsmalė (33)

Centro dešinėje, kuriai sąlyginai galima priskirti liberalių ir konservatyvių politinių jėgų...

A. Užkalnis. Baikime beprotybę dėl mokyklų (159)

Jūs tik pažiūrėkite, kas darosi kiekvienais metais šalyje, artėjant rugsėjo pirmajai. Ant...

Kelionių planuotojai įspėja apie esminius „Wizzair“ pasikeitimus (21)

Pigių skrydžių bendrovei „ Wizzair “ nuo rugpjūčio 15 d. pakeitus savo taisykles, vien tik...

Kirpėjos verdiktas: po atostogų neprižiūrėtus plaukus teks nurėžti

Maloniai šildanti saulė , plaukus kedenantis lengvas vėjas, maudynės atviruose vandens...

Gydytojas rezidentas atvirai: kas paverčia gydytojus cinikais, ligoniais ir emigrantais (79)

Tai yra atviras laiškas, skirtas Lietuvos visuomenei, Kauno gyventojams, LR Vyriausybei ir Sveikatos...