Kinijoje vėl bando protestuoti uždraustos sektos nariai

Kinijos policija pirmadienį Pekino Tiananmenio aikštėje sulaikė kelias dešimtis uždrausto religinio judėjimo "Falun Gong" narių, bandžiusių protestuoti pirmųjų masinio sektos mitingo metinių išvakarėse.
Pasak liudininkų, tarp suimtųjų buvo dvi moterys, kurios bandė išskleisti "Falun Gong" vėliavą. Tokiu būdu judėjimo šalininkai beveik kasdien bando išreikšti savo protestą prieš pernai liepą vyriausybės priimtą sprendimą šį religinį judėjimą uždrausti.

Pirmadienį Tiananmenio aikštę užplūdo policija, siekianti užkirsti kelią panašiems protestams kaip pernai balandžio 25 dieną vykęs masinis mitingas, kurio metu beveik 10 000 "Falun Gong" narių Pekine apsupo valdžios rezidenciją.

Policija stabdė ir apklausė kai kuriuos pagyvenusius žmones, vaikštinėjančius aikštėje, simbolinėje Kinijos sostinės širdyje.

Tačiau "Falun Gong" pasekėjus sunku atskirti nuo minios turistų, atvykusių iš Kinijos provincijų, kol judėjimo šalininkai neiškleidžia juos išduodančių vėliavų ar neiškelia savo judėjimo plakatų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusiją siūloma išmesti iš JT žmogaus teisių tarybos (7)

Daugiau kaip 80 žmogaus teisių gynimo ir pagalbos organizacijų pirmadienį paragino JT nares pašalinti Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos dėl karinės kampanijos Sirijoje.

Labai svarbi Floridos valstija pradeda balsuoti (2)

Viename svarbiausių JAV prezidento rinkimų kampanijos mūšio laukų, Floridos valstijoje, kur Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas žengia koja kojon, prasidėjo išankstinis balsavimas balsavimo punktuose, praneša BBC.

Stebėtojai: Turkijos remiamos operacijos Sirijoje metu žuvo beveik 100 civilių (5)

Turkijos ir jos sąjungininkų sukilėlių vykdomos operacijos metu šiaurinėje Sirijoje žuvo beveik 100 civilių, pirmadienį pranešė žmogaus teisių stebėsenos biuras. Apie tai informuoja naujienų agentūra AFP.

Kinijoje – galingas sprogimas (3)

Per galingą sprogimą Kinijos šiauriniame Julinio mieste pirmadienį žuvo septyni žmonės ir dar dešimtys buvo sužeista.

Rinkimuose Islandijoje gali triumfuoti netradicinė Piratų partija

„Valstiečiai“ didžiule persvara įveikė savo varžovus Seimo rinkimuose ir taip šokiravo dalį rinkėjų. Politikos ekspertai sako, kad kituose rinkimuose Europoje netrukus gali triumfuoti dar viena netradicinė, anksčiau tarp valdančiųjų nebuvusi partija, tik gerokai radikalesnė.