Kinijoje įvykdyta mirties bausmė aukštam pareigūnui

 (5)
Buvęs centrinės Dziansio provincijos vicegubernatorius Hu Changqingas (Hu Čangčingas) yra aukščiausias mirties bausme nuteistas pareigūnas per 50 komunistų valdymo metų.

Mirties bausmė įvykdyta praėjus trims dienoms po to, kai premjeras Zhu Rongji (Džu Žongdzis) kasmetinėje parlamento sesijoje pažadėjo nuolat kovoti su kyšininkavimu. Sekmadienį prasidėjusią sesiją temdo aukštų pareigūnų kyšininkavimo skandalai.

"Visi korumpuoti pareigūnai turi būti griežtai baudžiami", sakė Zhu Rongji.

Komunistų partijos laikraštis "The People's Daily" ketvirtadienį išspausdins komentarą, kuriame mirties bausmės įvykdymas vadinamas įrodymu, jog Kinijoje niekas nėra aukščiau įstatymo, skelbė "Xinhua".

"Tik mirties bausmė tokiam pasibaisėtinam nusikaltėliui gali apsaugoti nacionalinius įstatymus, numalšinti liaudies pasipiktinimą, apginti partijos darbo stiliaus (gerą vardą) ir kovoti su korupcija", komentarą citavo naujienų agentūra.

Hu Changqingas mirti buvo nuteistas vasario mėnesį. Antradienį Aukščiausiasis liaudies teismas atmetė jo apeliaciją.

Mirties nuosprendžiai Kinijoje paprastai įvykdomi šūviu į pakaušį arba suleidžiant mirtiną injekciją.

Nors Kinijoje už korupciją nuteista ir įkalinta šimtai tūkstančių pareigūnų, mirties bausmė aukštiems pareigūnams už tokius nusikaltimus skiriama retai.

Iki šiol griežčiausiai už kyšininkavimą nubaustas buvo Komunistų partijos buvęs pirmininkas ir meras Chen Xitongas (Čen Sitongas). 1998-aisiais jam buvo skirta 16 metų laisvės atėmimo bausmė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Turistams Turkijoje – perspėjimas iš JAV (4)

JAV konsulatas Turkijos Adanos mieste perspėja dėl galimų išpuolių prieš amerikiečių tinklų viešbučius populiariame kurorte, informuoja agentūra AFP.

Ekspertai įvertino pirmuosius JAV prezidento rinkimų debatus: kai kas valstybinio egzamino neišlaikė (300)

Lietuvoje debatai buvo stebimi ir viešai: nors jie prasidėjo 4 valandą ryto Lietuvos laiku ir truko devyniasdešimt minučių, viename iš sostinės barų susirinko gerokai per 100 žmonių, kurie sekė kiekvieną Donaldo Trumpo bei Hillary Clinton sakinį. Pasauliniu mastu šis įvykis sutraukė šimtus milijonų žiūrovų.

Kolumbijos vyriausybė pasirašė istorinę taikos sutartį su FARC sukilėliais (1)

Kolumbijos marksistų sukilėlių grupuotė FARC pirmadienį pasirašė istorinę taikos sutartį su vyriausybe ir atsiprašė dėl nesuskaičiuojamos daugybės gyvybių, kurias nusinešė pusę šimtmečio šalį krėtęs pilietinis karas.

Mirė Lietuvoje gimęs ir Holokaustą išgyvenęs žydų „keršytojas" (38)

Holokaustą išgyvenęs Josephas Harmatzas, vadovavęs ryžtingiausiam žydų mėginimui atkeršyti savo buvusiems kankintojams naciams, mirė būdamas 91 metų.

Baigėsi pirmoji karšta H. Clinton ir D. Trumpo akistata: kandidatai svaidėsi žaibais atnaujinta 08:05 (110)

JAV demokratė Hillary Clinton ir respublikonas Donaldas Trumpas pirmadienį kalbėjo pakeltu tonu ir svaidėsi įžeidimais per ugningus prezidento rinkimų kampanijos debatus, agresyviai stumdami savo liniją dešimčių milijonų amerikiečių rinkėjų akivaizdoje.