Kinija ragina Pietų Korėją šalinti kliūtis, trukdančias geriems santykiams

Tvyrant Kinijos pasipiktinimui dėl Korėjos pusiasalyje dislokuotos JAV priešraketinės gynybos sistemos THAAD, ketvirtadienį Kinijos užsienio reikalų ministras paragino naująją Pietų Korėjos vyriausybę šalinti geriems santykiams trukdančias kliūtis, informuoja naujienų agentūra AFP.
© Reuters / Scanpix

Pekine sutikdamas Pietų Korėjos prezidento pasiuntinį Lee Hae-Chaną Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi sakė, kad pastaraisiais metais dvišaliuose santykiuose buvo padaryta didžiulė pažanga.

„Tačiau šiais metais susidūrėme su nepelnytomis nesėkmėmis“, - sakė W. Yi, omenyje turėdamas anksčiau šį mėnesį Pietų Korėjoje pradėjusią veikti THAAD sistemą. THAAD sistema skirta atremti trumpojo ir vidutinio nuotolio raketas. Ji dislokuota reaguojant į Šiaurės Korėjos keliamą grėsmę.

Sistemos dislokavimui priešinosi didžioji dalis Pietų Korėjos piliečių ir Kinija, baiminantis, kad Pietų Korėja taps taikiniu.

„Tikimės, kad nauja vyriausybė išspręs problemas, su kuriomis susidūrėme, ir kaip įmanoma greičiau imsis veiksmingų priemonių ir užims atitinkamas pozicijas, kad būtų pašalintos kelyje į gerus abiejų šalių santykius pasitaikiusios kliūtys“, - pridūrė ministras.

Santykiai tarp Seulo ir Pekino pablogėjo dar prieš išrenkant Moon Jae-iną Pietų Korėjos prezidentu, šalių santykius aptemdė THAAD sistemos dislokavimas. Tačiau praėjusią savaitę telefonu kalbėjęsi Moon Jae-inas ir Kinijos prezidentas Xi Jinping sutarė dėl bendro tikslo - „kad Šiaurės Korėja taptų nebranduoline zona“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Teismas: Nyderlandų vyriausybei tenka dalis kaltės dėl Srebrenicos žudynių

Nyderlandų apeliacinis teismas antradienį nutarė, kad vyriausybė yra iš dalies kalta dėl maždaug 300 Bosnijos musulmonų vyrų išžudymo Srebrenicoje, nes 1995 metų liepą šiuos žmones saugoję Jungtinių Tautų taikdarių kontingento olandų kariai perdavė juos serbų pajėgoms.

Aliaskoje lokiai apdraskė dar du žmones (2)

Aliaskoje lokiai praėjusį savaitgalį apdraskė dar du asmenis, o tokių užpuolimų šioje valstijoje skaičius padidėjo iki keturių per mažiau nei savaitę, įskaitant du žmonių mirtimi pasibaigusius atvejus.

Kijeve sprogus automobiliui žuvo ukrainiečių karinės žvalgybos darbuotojas (8)

Kijeve antradienio rytą sprogus automobiliui žuvo ukrainiečių karinės žvalgybos darbuotojas pulkininkas Maksimas Šapovalas, o policija šį incidentą tiria kaip teroro aktą, pranešė Gynybos ministerija.

Rusija išbandė iš povandeninio laivo paleidžiamą balistinę raketą „Bulava“ (22)

Rusija pirmadienį sėkmingai išbandė iš povandeninių laivų paleidžiamą tarpžemyninę balistinę raketą „Bulava“, pranešė kariškiai.

Didžiulės nuošliaužos palaidotame Kinijos kaime įvyko nauja griūtis

Pietvakarių Kinijos kalnų kaimelį, kurį praėjusį savaitgalį užgriuvo didžiulė nuošliauža, palaidojusi dešimtis žmonių, antradienį užliejo naujas purvo ir akmenų srautas, pranešė valstybinė žiniasklaida.