Kinija ragina Pietų Korėją šalinti kliūtis, trukdančias geriems santykiams

Tvyrant Kinijos pasipiktinimui dėl Korėjos pusiasalyje dislokuotos JAV priešraketinės gynybos sistemos THAAD, ketvirtadienį Kinijos užsienio reikalų ministras paragino naująją Pietų Korėjos vyriausybę šalinti geriems santykiams trukdančias kliūtis, informuoja naujienų agentūra AFP.
© Reuters / Scanpix

Pekine sutikdamas Pietų Korėjos prezidento pasiuntinį Lee Hae-Chaną Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi sakė, kad pastaraisiais metais dvišaliuose santykiuose buvo padaryta didžiulė pažanga.

„Tačiau šiais metais susidūrėme su nepelnytomis nesėkmėmis“, - sakė W. Yi, omenyje turėdamas anksčiau šį mėnesį Pietų Korėjoje pradėjusią veikti THAAD sistemą. THAAD sistema skirta atremti trumpojo ir vidutinio nuotolio raketas. Ji dislokuota reaguojant į Šiaurės Korėjos keliamą grėsmę.

Sistemos dislokavimui priešinosi didžioji dalis Pietų Korėjos piliečių ir Kinija, baiminantis, kad Pietų Korėja taps taikiniu.

„Tikimės, kad nauja vyriausybė išspręs problemas, su kuriomis susidūrėme, ir kaip įmanoma greičiau imsis veiksmingų priemonių ir užims atitinkamas pozicijas, kad būtų pašalintos kelyje į gerus abiejų šalių santykius pasitaikiusios kliūtys“, - pridūrė ministras.

Santykiai tarp Seulo ir Pekino pablogėjo dar prieš išrenkant Moon Jae-iną Pietų Korėjos prezidentu, šalių santykius aptemdė THAAD sistemos dislokavimas. Tačiau praėjusią savaitę telefonu kalbėjęsi Moon Jae-inas ir Kinijos prezidentas Xi Jinping sutarė dėl bendro tikslo - „kad Šiaurės Korėja taptų nebranduoline zona“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Turkijoje išduota 260 naujų arešto orderių suimti G. Guleno šalininkus

Turkijos teisėsauga tęsia islamo pamokslininko Fethullah Guleno šalininkų persekiojimą. Stambulo ir Ankaros prokuratūros išdavė daugiau kaip 260 naujų arešto orderių suimti F. Guleno, kurį vyriausybė įvardija kaip praėjusių metų žlugusio pučo organizatorių, rėmėjus, praneša agentūra AFP.

Ispanija ragina ES šalis intensyviau dalintis žvalgybine informacija (1)

Europos Sąjungos valstybės privalo suintensyvinti dalijimąsi žvalgybos informacija, kad ateityje būtų išvengta tokių atakų kaip pirmadienio išpuolis Mančesteryje, kur žuvo 22 žmonės, tarp jų ir vaikai, antradienį pareiškė Ispanijos užsienio reikalų ministras.

D. Trumpas sveikina žydų „nepalaužiamą dvasią“ (8)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad Izraelio nacionalinis Holokausto memorialas „Yad Vashem“ yra žydų tautos „nepalaužiamos dvasios“ simbolis.

Ukraina apribojo rusų kalbos vartojimą televizijoje (73)

Ukrainos parlamentas tęsia savo kultūrinę kovą su Rusija ir antradienį priėmė naujas televizijai skirtas taisykles, pagal kurias bent trys ketvirtadaliai visų laidų ir filmų turės būti transliuojami ukrainiečių kalba.

Jauniausia Mančesterio teroro akto auka - aštuonerių metų pradinukė atnaujinta 17.27 (183)

8-erių metų Saffie Rose Roussos iš Leilando žuvo per teroro aktą Mančesteryje, antradienį pranešė Lankašyro grafystės taryba. Tarletono bendruomenės pradinės mokyklos vyriausiasis mokytojas sakė: „naujienos apie Saffie žūtį per šią pasibaisėtiną ataką sukėlė mums didžiulį šoką ir aš norėčiau perduoti mūsų didžiausią užuojautą jos šeimai ir draugams“. Apie mergaitės žūtį pranešė BBC.