Kinai švenčia Naujuosius metus

Pagal tradiciją visos Kinijos įstaigos, prekybos centrai ir restoranai bus uždaryti, nes gyvenimas pereina iš miestų ir kaimų gatvių į šeimos ratą, prie namų židinio.

Kinų namų langai ir durys jau papuošti raudonais popieriniais kaspinais ir juostomis su užrašais, linkinčiais stiprios sveikatos, ilgų metų ir vaisingumo. Likus kelioms minutėms iki vidurnakčio miestus drebina petardų sprogimai, padangę nušviečia fejerverkai, nes Kinijoje manoma, jog kuo daugiau triukšmo bus tuo metu, tuo daugiau baimės patirs piktosios dvasios ir į jų vietą ateis gerosios. Taigi, naujas Mėnulio ciklas turi prasidėti optimistiškai.

Per Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių sutikimą milijonai kinų ateina pasimelsti į šventyklas. Iškilmės baigiasi procesijomis, kuriose žmonės eina su raudonais žibintais rankose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (37)

„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Daugiau nei šimtui šeimų Libijoje gresia mirti iš bado (36)

Daugiau nei šimtas šeimų, gyvenančių apsuptyje viename Libijos rajone, gali mirti iš bado, įspėjo tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių (5)

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (54)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.