Kelto "Estonia" katastrofos vietoje nuskendo dar vienas laivas

Pasak naujienų agentūros AP, ketvirtadienį suomių traleris "Kingston" iš pietryčių Švedijos plaukė į Alandų salas ir pateko į didelę audrą su sniegu.

Per audrą vėjo gūsiai Alandų ir Utės salų rajone siekė 45 metrus per sekundę.

1994 metų rugsėjį per audrą netoli Utės salos nuskendo keleivinis keltas "Estonia", per katastrofą žuvo 852 žmonės.

Kaip rašo suomių spauda, Utės salos rajoną jūrininkai dar prieš kelias dešimtis metų pavadino "laivų kapinėmis". Po "Estonia" katastrofos šį rajoną pradėta vadinti Baltijos jūros "Bermudų trikampiu".

Suomių jūreiviai Utės salos rajoną vadina niūriausia vieta Baltijos jūroje, kur per pastaruosius 150 metų nuskendo daugybė burinių ir motorinių laivų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Izraelyje stiprinamas saugumas, uždaromi keliai: ruošiamasi S. Pereso laidotuvėms (1)

Izraelyje stiprinamos saugumo pajėgos, uždaromi pagrindiniai keliai, ruošiantis penktadienį įvyksiančioms buvusio šalies prezidento Shimono Pereso laidotuvėms, į kurias turėtų atvykti daugybė pasaulio lyderių.

Somalio sostinėje per sprogimą žuvo trys žmonės

Ketvirtadienį Somalio sostinėje Mogadiše per bombos sprogimą žuvo trys žmonės. Kaip pranešė Anatolijos naujienų agentūra, atsakomybę už šį teroro aktą prisiėmė islamistinė „Al Shabaab“ grupuotė – „Al Qaeda“ filialas šalyje.

Perspėja dėl islamistinių organizacijų: paskutinė rugsėjo diena gali tapti siaubinga (54)

Kaip praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija, kelios organizacijos, tarp jų ir islamistinės, rugsėjo 30 d. ketina surengti „pasaulinę pykčio ir protesto dieną“. Užsienyje esantys Rusijos piliečiai įspėjami dėl galimų ekstremistų išpuolių.

Penki Čekijos naikintuvai išskrido saugoti Islandijos oro erdvės (11)

Ketvirtadienį penki Čekijos naikintuvai "JAS 39 Gripen" išskrido iš savo bazės Časlave į Islandiją. Jie šešias savaites saugos šios šalies, kuri neturi savo karinių oro pajėgų, oro erdvę, praneša portalas "Idnes".

Ispanijos socialistai atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio (1)

Ispanijos Socialistų partija ketvirtadienį atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio, pusei jos lyderių surengus pervesmą, kuris gali būti gera žinia tiems, kurie nori išvesti šalį iš politinės aklavietės.