Kašmyre per Indijos ir Pakistano karių susišaudymą žuvo šeši asmenys

Ginčijamame Kašmyre prie faktinės sienos, dalijančios regioną, per Indijos ir Pakistano karių susišaudymą žuvo keturi pakistaniečių kariai, vienas indų karys ir vienas vaikas, pranešė pareigūnai.
Kašmyras
© AP / Scanpix

Indijos kariuomenės atstovas pulkininkas leitenantas Manishas Mehta sakė, kad pirmadienio rytą į Indijos kontroliuojamą Kašmyro Radžaurio sritį pakistaniečiai šaudė iš minosvaidžių ir automatinių ginklų. Pasak jo, ant bunkerio nukritusios minos sužeidė vieną karį, kuris vėliau mirė ligoninėje.

M.Mehtos teigimu, šis pakistaniečių inicijuotas apšaudymas buvo niekieno neišprovokuotas 2003-aisiais kaimynų sudarytų paliaubų pažeidimas. Karininkas nurodė, kad indų kariai atsišaudė.

Tuo tarpu Pakistano karinių operacijų vadas generolas majoras Sahiras Shamshadas Mirza apkaltino indų karius užpuolus pakistaniečių kariuomenės automobilį. Pasak jo, per tą incidentą žuvo keturi kariai.

Be kita ko, pranešama, kad Pakistano kontroliuojamoje Kašmyro teritorijoje buvo sužeistas vienas, o Indijos pusėje – du civiliai.

Vyriausiasis Indijos policijos pareigūnas S. P. Vaidas nurodė, kad netoli Radžaurio esančio Punčo apylinkėse ant vieno namo užkritus minai žuvo aštuonerių metų mergaitė. Jos motina buvo sužeista, sakė pareigūnas.

Šis smurto protrūkis paveikė mažiausiai 5 tūkst. Civilių, gyvenančių šio Himalajų regiono Indijos pusėje, informavo vietos civilių administratorius Shahidas Iqbalas.

Pasak jo, buvo uždarytos visos Punčo apylinkių mokyklos, mažiausiai 120 moksleivių šarvuotais automobiliais buvo evakuoti iš vienos mokyklos, netoli jos nukritus kelioms minoms.

Kašmyras buvo padalytas Indijai ir Pakistanui 1947 metais, kai baigėsi britų kolonijinis valdymas, bet abi šalys reiškia pretenzijas į visą šį regioną ir dėl jo surengė jau du karus. Dauguma jo gyventojų siekia nepriklausomybės arba susijungimo su regiono dalimi, priklausančia Pakistanui.

Kašmyro sukilėliai prieš Indijos valdymą kovoja nuo 1989 metų; nuo to laiko čia žuvo daugiau kaip 68 tūkst. žmonių. Pakistanas atmeta Indijos jam metamus kaltinimus esą Islamabadas apmoko sukilėlius ir tiekia jiems ginklus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

JAV senatoriai žengė pirmą žingsnį link „Obamacare“ likvidavimo

Jungtinių Valstijų Senatas antradienį nusprendė svarstyti respublikonų planus atšaukti buvusio prezidento Baracko Obamos inicijuotą sveikatos apsaugos įstatymą, neoficialiai vadinamą „Obamacare“.

D. Trumpas vėl kritikuoja generalinį prokurorą, žada sprendimą greitu metu

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas antradienį vėl smarkiai sukritikavo generalinį prokurorą Jeffą Sessionsą.

Maskva toliau neigia tiekianti ginklus Talibanui (18)

Rusijos užsienio reikalų ministerija antradienį dar kartą paneigė pranešimus, kad Maskva tiekia ginkluotę Afganistane veikiančiai sukilėlių grupuotei Talibanui.

Lenkas mirė po penkiolikmečio paauglio „supermeno“ smūgio (18)

Pernai rugpjūčio 27 d. Harlou mieste (jungtinė Karalystė) Arkadiuszas Jozwikas (40 m.) išgėrinėjo su draugais ir 23.30 val. (vietos laiku) buvo ką tik užsisakęs picą prie kavinės, kurioje parduodamas maistas išsinešimui. Staiga 15 m. paauglys pribėgęs trenkė jam „supermeno“ smūgiu. Vyriškis krito ant žemės ir susitrenkė galvą. Po dviejų dienų jis mirė ligoninėje.

ES pratęsė migrantų gelbėjimo operaciją „Sophia„ (3)

Augant susirūpinimui dėl didžiulio Europą pasiekti bandančio migrantų skaičiaus, Europos Sąjungos (ES) valstybės narės antradienį dar 18 mėnesių pratęsė itin svarbią migrantų gelbėjimo centrinėje Viduržemio jūros dalyje operaciją „Sophia“, informuoja AFP.