Karo nusikaltėliui rusui Putinas suteikė pilietybę

 (4)
Tai trečiadienį pranešė Rusijos valstybės vadovo spaudos tarnyba.

V. Kononovas gimė Latvijoje 1923 metais ir iki šiol ten gyvena.

Rygos apygardos teismas sausio 21 dieną pripažino, kad V. Kononovas Antrojo pasaulinio karo metais vykdė karo nusikaltimus ir paskyrė jam šešerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Prokuroras reikalavo nuteisti V. Kononovą, po karo Daugpilyje dirbusį milicijos viršininku, 12 metų nelaisvės. Laukdamas teismo sprendimo, V. Kononovas kalėjime praleido pusantrų metų.

V. Kononovas nepripažino savo kaltės, teigdamas, kad, būdamas partizanas, kovėsi su priešais pagal karo laikų įstatymus.

Rusijos užsienio reikalų ministerija apkaltino Latvijos valdžią "Kononovo byloje" pažeidus "visuotinius humaniškumo principus".

Rusijos URM balandžio 11 dienos pareiškime sakoma, kad "beveik dvejus metus tarp Rygos kalėjimo sienų kankinasi 77 metų karo veteranas Vasilijus Kononovas, kurio kaltė tėra ta, kad jis sąžiningai vykdė kario pareigą kovoje su fašizmu Antrojo pasaulinio karo metais".

Dokumente taip pat pažymima, kad "Latvijos valdžia neleido savo laiku Maskvos merijai nusiųsti į Rygą grupę kvalifikuotų Rusijos gydytojų, kad šie ištirtų veterano sveikatos būklę ir suteiktų jam medicinos pagalbą".

Prieš kelias dienas Latvijos URM atsisakė patenkinti panašų Rusijos vyriausybės prašymą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (37)

Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Italiją supurtė žemės drebėjimas žemė drebėjo antrąkart, atnaujinta 23:50 (20)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės (2)

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.

Programišiai: elektroniniai laiškai rodo, kad Kremlius ir Rytų Ukrainos separatistai palaiko ryšius (63)

Grupė ukrainiečių programišių paviešino tūkstančius elektroninių laiškų, nutekintų iš paskyros, kuria naudojasi aukšto rango Kremliaus pareigūnas. Panašu, kad šie laiškai rodo, jog tarp Kremliaus ir Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų egzistuoja glaudūs finansiniai ir politiniai ryšiai, praneša naujienų agentūra AP.

„National Geographic“ viršelio „afganų mergaitė“ areštuota Pakistane (5)

Afganė, kuri būdama žaliaakė 12 metų mergaitė buvo įamžinta nuotraukoje žurnalo „National Geographic“ viršelyje, trečiadienį buvo areštuota dėl to, kad gyveno Pakistane su suklastotais asmens dokumentais.