Karo nusikaltėlis paleistas į laisvę

 (15)
Latvijos Aukščiausiasis Teismas antradienį paleido į laisvę teismo salėje nuteistą už karo nusikaltimus buvusį raudonąjį partizaną Vasilijų Kononovą, nusprendęs pakeisti jam areštą pasižadėjimu neišvykti.
Teismas atsižvelgė į tai, kad V. Kononovą reikia gydyti. Kaip teigiamas buvo nurodytas faktas, kad nuteistasis turi nuolatinę gyvenamąją vietą.

Teismas taip pat nusprendė nusiųsti V. Kononovo bylą tyrimui papildyti, nes nori pasitikslinti 9 nužudytųjų Malyje Batų kaime statusą - ar jie buvo kariai, ar tik buvo įtraukti į karo veiksmus, bei kitus klausimus.

Be to, teismas nusprendė, kad būtina pridėti prie bylos istorikų ir tarptautinės teisės ekspertų išvadą dėl įvykių Malyje Batų kaime 1944 metų vasarą.

Prokurorė Ausma Rubenė apibūdino teismo sprendimą kaip "kompromisinį žingsnį", bet drauge juo nusistebėjo.

V. Kononovas buvo suimtas nuo 1998 metų.

Kaip jau pranešta, sausio 21 dieną Ryga apygardos teismas pripažino 77-erių metų buvusį raudonąjį partizaną V. Kononovą kaltu karo nusikaltimais - nužudžius 9 taikius Malyje Batų kaimo gyventojus 1943 metų gegužės 27 dieną - ir nuteisė jį 6 metus kalėti. V. Kononovas savo kaltės nepripažino, teigdamas, kad kovotojo su priešu kaip partizanas pagal karo laiko įstatymus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

JT: ligonių ir sužeistųjų evakavimas iš Alepo atidėtas saugumo sumetimais

Penktadienį planuotas ligonių ir sužeistųjų evakavimas iš rytinio Alepo yra atidėtas, pranešė Jungtinės Tautos, šiame nuniokotame Sirijos mieste kovojančioms šalims nesuteikus būtinų saugumo garantijų.

Nufilmuota: britai subombarduoja sprogmenų prikrautą ISIS sunkvežimį (1)

Irako karinėms pajėgoms vis pranešant apie „Islamo valstybės“ (ISIS) atžvilgiu rengiamas atakas Mosulo mieste, Didžiosios Britanijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip subombarduojamas ISIS priklausantis sunkvežimis. Kaip tvirtina ministerijos atstovai, subombarduotas sunkvežimis buvo prikrautas sprogmenų.

Prie Kipro krantų išgelbėta daugiau kaip 80 migrantų (3)

Prie Kipro krantų penktadienį buvo išgelbėta daugiau kaip 80 migrantų, kaip manoma, iš Sirijos, kurių daugiau kaip pusė yra moterys ir vaikai, pranešė pareigūnai, nurodę, kad sugedo perpildyto migrantų laivo variklis.

Estijos vadovė per vizitą Rygoje akcentavo energetinės nepriklausomybės ir NATO batalionų svarbą (2)

Bendradarbiavimas gynybos srityje siekiant užtikrinti Baltijos šalių saugumą šiuo metu yra svarbus kaip niekada, mano Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

Irake vykstant mūšiui už Mosulą, IS atakavo Kirkuko miestą

Automatais ir sprogmenimis ginkluoti kovotojai anksti penktadienį atakavo taikinius Irako šiaurėje esančiame Kirkuko mieste ir aplink jį, o atsakomybę greitai prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS)