Rusija per artimiausias 1–2 savaites gali panaudoti karines oro pajėgas ir, pasitelkusi raketas ir bombas, smogti šiauriniam, centriniam ir pietiniam Ukrainos regionams, įskaitant ir nekarinius objektus. Taip teigiama paskelbtame Ukrainos Kariuomenės, konversijos ir nusiginklavimo tyrimų centro pareiškime.
© Stopkadras

Šiame pareiškime nurodytos Ukrainos gynybos ministro pavaduotojo Leonido Poliakovo, buvusio Generalinio štabo vado Anatolijaus Lopatos ir buvusio Ukrainos gynybos ministro pareigas ėjusio Igorio Teniuchos pavardės, rašo „Obozrevatel“.

„Atsižvelgiant į tai, kad per artimiausias 1–2 savaites Rusija gali panaudoti karinę aviaciją tam, kad raketomis ir bombomis smogtų ne tik į mūsų karinius objektus, tačiau taip pat ir gyvenamąją infrastruktūrą, būtina ruošti slėptuves nuo bombų pietinės, šiaurinės ir centrinės Ukrainos regionuose“, - teigiama pranešime.

Išplatintame pranešime pabrėžiama, kad itin daug dėmesio būtina skirti pasirengimui koviniams veiksmams, ypač kovai su žvalgybinėmis diversinėmis priešo grupėmis nurodytų regionų miestuose ir gyvenvietėse.

„Tam būtina skubos tvarka suformuoti teritorinės gynybos batalionus, kuopas ir būrius: batalionus - didiesiems miestams ir sričių centrams, kuopas – nedideliems miestams ir būrius – kitoms gyvenvietėms“, - teigiama pranešime.

Ekspertai įsitikinę, kad labai svarbu paruošti ir įdiegti dalyvių motyvavimo mechanizmą, panaudojant administracinius resursus.

„Motyvacinis paketas turėtų apimti galimybę lengvatinėmis sąlygomis įsigyti būstą (nemokamai Ukrainos herojų ir žuvusių karių šeimų nariams), įgyti išsilavinimą, gauti išankstinę pensiją, taip pat ir pensijas dėl gautų sužeidimų bei žuvusių šeimų narių pensijas, medicininį draudimą, gyvybės draudimą ir pinigines išmokas. Be to, būtina numatyti jau egzistuojančių apdovanojimų įteikimą“, - teigiama pareiškime.

Taip pat rekomenduojama išspręsti klausimą dėl išankstinių rinkimų į Aukščiausiąją Radą perkėlimo į periodą po to, kai pasibaigs karinė Rusijos agresija prieš Ukrainą.

„Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nevertina jokių kitų Ukrainos veiksmų, išskyrus ginkluotą pasipriešinimą. Sankcijos, kurių ėmėsi Vakarų valstybės, nėra veiksmingos, o diplomatinės galimybės šiuo metu beveik visiškai išeikvotos, todėl tik didelio masto ginkluotas pasipriešinimas gali pakeisti Kremliaus ketinimus sugriauti mūsų valstybės nepriklausomybę.

Tokiomis sąlygomis vienintelis būdas priversti Rusiją atsisakyti agresijos prieš Ukrainą ir planų okupuoti naujas teritorijas – suduoti agresoriui smūgius, kurie reikš didžiules agresoriaus ginkluotųjų pajėgų netektis. Tai – Ukrainos kaip nepriklausomos valstybės išsaugojimo svertas“, - įsitikinę ekspertai.

Jie įsitikinę, kad dėl Ukrainai nepriimtinos dabartinės Rusijos valdžios vykdomos užsienio politikos, ekonominių, karinių, „humanitarinių“ ir kitų veiksmų, Krymo užėmimo, nuolatinių agresyvių veiksmų Pietryčių Ukrainoje, siekiant išsaugoti taip vadinamosios Naujosios Rusijos kontroliavimą, artimiausiu metu bus stiprinamas konfrontacinis Rusijos ir Ukrainos santykių pobūdis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (14)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (2)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Azija kuria savo pasaulio tvarką (2)

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (11)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (234)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (1)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...

Atlikėjas iš P. Afrikos GSLIM žmoną ir ramybę rado Lietuvoje: dar visai neseniai ten mūsų santykiai būtų buvę nelegalūs (4)

Pusę metų Lietuvoje gyvenantis dainininkas iš Pietų Afrikos GSLIM (Gabriel Sweet Life In Music)...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (17)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (24)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (58)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...