Kanonizuota pirmoji šventoji lenkaitė

Nuo sekmadienio Lenkijos katalikus ėmė globoti pirmoji lenkų kilmės šventoji. Popiežius Jonas Paulius II per iškilmingas pamaldas kanonizavo vienuolę Faustyną Kowalską (Faustiną Kovalską), kilusią iš netoli Lodzės miesto esančio kaimo.
Šventoji, sulaukusi vos 33 metų, 1938-aisiais mirė nuo džiovos. Devyniolikametei Faustynai, kuri vėliau išgarsėjo savo regėjimais, apsireiškė Jėzus Kristus, kuris papriekaištavo būsimai šventajai, kad savo elgesiu Faustyna jį išduodanti. Po metų Faustina, sergėdamasi pasaulio blogybių, įstojo į Dievo Motinos gailestingųjų seserų vienuolyną.

Vienuolyne Faustyna dažnai turėdavo Jėzaus regėjimų. Visa kas jai būdavo apreiškiama, šventoji uoliai rašėsi dienoraštyje.

Dėl neįprastų dvasinių dovanų ją ištirti dvasinė vyresnybė kvietėsi net psichiatrus. Vienuolei mirus, Bažnyčia uždraudė ją minėti. Šis draudimas tuometinio Krokuvos vyskupo kardinolo Karolio Wojtylos (Karolio Voitilos), kuris netrukus buvo išrinktas popiežiumi, pastangomis buvo atšauktas tik 1978 metais.

Vesdamas kanonizacijos bylą, Vatikanas nustatė du atvejus, kai dėl Faustynos maldų žmonės stebuklingai pasveiko. be to, ji yra gavusi beveik 500 laiškų iš tikinčiųjų, kurie jai dėkojo už pagalbą negandos valandą.

Dvi kitos Lenkijos šventosios - karalienė Jadvyga ir karalienė Kinga - yra vengrės, o dar kita karalienė Jadvyga - iš Silezijos kilusi vokietė.

Faustynos kanonizavimo proga popiežius Jonas Paulius II pirmąjį sekmadienį po Velykų paskelbė Dievo gailestingumo švente.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (3)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.

Rusija tvirtina pratęsianti moratoriumą Alepo bombardavimui (12)

Maskva antradienį pranešė, kad Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai nerengė antskrydžių virš Alepo miesto pastarąsias septynias paras ir kad laikomasi moratoriumo bombardavimui.

Ispanijos karalius pavedė Rajoy formuoti vyriausybę

Ispanijoje premjero pareigas einantis Mariano Rajoy antradienį pareiškė, kad karalius Felipe VI patikėjo jam sudaryti vyriausybę; tokiu būdu konservatyvusis premjeras per žingsnelį priartėjo prie valdžios dar vienai kadencijai.

S. Lavrovas Mosulo operaciją Irake prilygino Alepo bombardavimui Sirijoje (34)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad JAV parama Irako pastangoms išvaduoti Mosulą prilygsta Maskvos paramai Sirijos vyriausybei, kurios pajėgios puola sukilėlių kontroliuojamą Alepo miestą šalies rytuose.

Prancūzų darbininkai pradėjo griauti Kalė „Džiungles“ (2)

Prancūzų darbininkai, lydimi policininkų, antradienį atvyko į „Džiunglėmis“ vadinamą Kalė migrantų stovyklą ir ėmė griauti lūšnas ir palapines, kuriose gyvenę migrantai autobusais buvo išvežioti į kelis centrus įvairiose Prancūzijos vietose.