Teisininkas, JAV prezidento Donaldo Trumpo pasirinktas vadovauti Federaliniam tyrimų biurui (FTB), trečiadienį pareiškė nemanantis, kad specialiojo prokuroro vykdomas tyrimas dėl numanomų D. Trumpo rinkimų kampanijos ryšių su Rusija yra „raganų medžioklė“.
© Sipa / Scanpix

Ši kandidato Christopherio Wray pozicija smarkiai skiriasi nuo prezidento ne kartą išsakytos nuomonės.

Praeitą mėnesį į FTB vadovo postą pasiūlytas Ch. Wray, buvęs aukšto rango Teisingumo departamento pareigūnas, per jo kandidatūros tvirtinimo posėdį taip pat sakė senatoriams, kad jis niekada neleistų politikai trukdyti biuro atliekamai misijai.

FTB darbe bus vadovaujamasi tik „faktais, įstatymais ir nešališku teisingumo siekiu“, sakė Ch. Wray, pabrėždamas savo nepriklausomybę.

„Mano ištikimybė skirta konstitucijai ir įstatymų viršenybei. Jie buvo mano kelrodžiai visą mano karjerą, ir visada jų laikysiuosi, kad ir kokie būtų išbandymai“, – pridūrė kandidatas.

D. Trumpas ne kartą vadino „išsigalvojimu“ ir „raganų medžiokle“ tyrimą, vykdomą FTB ir Roberto Muellerio, buvusio šio biuro direktoriaus, gegužę paskirto specialiuoju prokuroru, turinčius prižiūrėti šį procesą.

Ch. Wray, praeitą mėnesį pasirinktas pakeisti D. Trumpo atleistą ankstesnį FTB vadovą Jamesą Comey, aiškiai leido suprasti, kad su prezidento pozicija nesutinka.

„Nelaikau direktoriaus Muellerio užsiimančiu raganų medžiokle“, – jis atsakė į respublikono senatoriaus Lindsey Grahamo klausimą.

Kandidatas pažadėjo vadovauti FTB „neatsižvelgiant į jokią partinę politinę įtaką“ ir sakė, kad laikys nepriimtinomis bet kokias pastangas kištis į R. Muellerio tyrimą.

D. Trumpas atleido J. Comey gegužės 9-ąją. Vėliau buvęs FTB vadovas sakė Senato komisijai, kad prezidentas keliais mėnesiai anksčiau per vakarienę Baltuosiuose rūmuose prašė jo pasižadėti būti lojaliam. J. Comey taip pat teigė, kad D. Trumpas užsiminė norinti, kad būtų nutrauktas tyrimas prieš jo buvusį nacionalinio saugumo patarėją Michaelą Flynną.

Ch. Wray savo ruožtu sakė, D. Trumpas nėra reikalavęs jo lojalumo, ir pridūrė, kad neduotų tokio pasižadėjimo, jeigu būtų paprašytas.

50-metis pretendentas tikriausia perims vadovavimą aukščiausiai šalies teisėsaugos institucijai ypač sudėtingu laikotarpiu, D. Trumpui neskrupulingai pašalinus J. Comey ir, regis, nesistengiant laikytis deramo atstumo tarp Baltųjų rūmų ir FTB.

Vis dėlto posėdis, suteikęs Ch. Wray's pirmąją galimybę viešai išdėstyti savo pažiūras, sensacijų nepateikė ir atitiko pretendento draugų ir šalininkų apibūdinimą, kad jis vengia atsidurti dėmesio centre ir yra labai drausmingas.

Atrodo, kad Ch. Wray kandidatūrai yra linkę pritarti abiejų partijų senatoriai.

Per trečiadienio pokalbio su įstatymų leidėjais nuolat iškildavo tyrimo dėl Rusijos įtakos tema, o G. Wray ne kartą pareiškė gerbiantis R. Muellerį ir jo darbą. Jis sakė neturintis jokių priežasčių abejoti žvalgybos agentūrų išvada, kad Rusija kišosi į JAV rinkimus, be kita ko, vykdydama kompiuterinius įsilaužimus.

Kai buvo paklaustas apie ankstesnę dieną paskelbtus elektroninius laiškus, rodančius, kad Donaldas Trumpas jaunesnysis per rinkimų kampaniją būtų mielai priėmęs Rusijos vyriausybės pagalbą sukompromituoti jo tėvo varžovę demokratę Hillary Clinton, Ch. Wray tvirtai pareiškė, kad apie bet kokius užsienio jėgų mėginimus kištis į rinkimus reikėtų informuoti FTB, o ne juos priimti.

Ch. Wray, neseniai dirbęs gerai apmokamą darbą vienoje tarptautinėje teisinių paslaugų firmoje, taip pat sulaukė klausimų apie savo ankstesnę tarnybą Teisingumo departamente vadovaujant prezidentui George'ui W. Bushui. Jis dirbo administracijoje tuo pačiu metu, kai Teisingumo departamentas buvo pritaręs siūlymui leisti naudoti šiurkščius tardymo metodus užsienyje sučiuptiems įtariamiems teroristams. Vis dėlto Ch. Wray sakė, kad niekada nebuvo susijęs su šių sprendimų priėmimu.

Pats D. Trumpas per savo rinkimų kampaniją yra sakęs, kad pritaria tardymo metodams, daugelio prilyginamiems kankinimams. Tačiau Ch. Wray sakė kankinimus laikantis neteisinga ir neveiksminga priemone.

„FTB neatliks jokio vaidmens naudojant kokius nors šio pobūdžio metodus“, – pabrėžė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (33)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Grėsmė šalia mūsų: Europoje slepiasi šimtai „Islamo valstybės“ apmokytų žudikų (185)

Europą sudrebino dar vienas teroro aktas: per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (561)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Ketinantiems nuomotis butą – teisininkės patarimai (3)

Planuojantys nuomotis būstą neišvengiamai susiduria su įvairiais teisiniais klausimais: į ką...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (149)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas trumpėja: treneriai padėkojo D. Gailiui (77)

Likus daugiau nei savaitei iki Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės treniruotėse...

Karas su kurmiais: paprasti, bet labai veiksmingi kovos būdai (28)

Kai kuriems išpuoselėtų vejų ir gėlynų savininkams pasisekė – nepageidaujamas svečias kurmis...

Asmeninė trenerė: norint numesti svorio, pradėti reikia ne nuo sporto (1)

Knygą „ Ideali figūra “ pristatanti asmeninė trenerė Rūta Beišytė sako, kad norint...

Miela princesės Dianos laikrodžių paslaptis: kodėl vienu metu segėjo net du? (3)

Paskelbus nuotrauką , kurioje princesė Diana užfiksuota su dviem laikrodžiais ant rankos,...

Susiremontavote automobilį po avarijos? Dar nereiškia, kad galite juo važiuoti (12)

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, nuo šių metų sausio mėnesio Lietuvoje įregistruota...