Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Egipte nušautas koptų kunigas

Egipto Sinajaus pusiasalyje nušautas koptų kunigas, pranešė pareigūnai apie išpuolį, atsakomybę už kurį prisiėmė „Islamo valstybės“ džihadistai.

Rusija nusitaikė į savo Baltijos flotilę – ėmėsi didžiausio istorijoje valymo (69)

Rusijos Baltijos jūros flotilei vadovaujantis admirolas ir dar dešimtys aukšto rango pareigūnų buvo atleisti dėl aptakiai nurodytų priežasčių per didžiausią precedento neturintį valymą šalies posovietinėje istorijoje.

JAV į teroristinių organizacijų sąrašą įtraukė Indijos „al Qaeda“

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį įrašė Indijos pusiasalio „al Qaeda“ (AQIS), kuri yra regioninė pasaulinio ekstremistų tinklo šaka, į teroristinių organizacijų sąrašą.

JAV oro pajėgų bazė sukelta ant kojų per nesusipratimą

Remiantis naujausiais pranešimais, JAV Andruso oro pajėgų bazė, įsikūrusi netoli sostinės Vašingtono, sukelta ant kojų be reikalo, nes buvo paskelbtas klaidingas pavojus, praneša "Deutsche Welle".

Iš V. Putino – pribloškiantis pareiškimas (438)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis atsakys į NATO karinių pajėgų telkimą prie jos sienų, bet neįsitrauks į ginklavimosi varžybas.