Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (4)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Afganistano teismas pasigailėjo moterį žiauriai nužudžiusių vyrų

Afganistano apeliacinis teismas atšaukė mirties nuosprendžius keturiems vyrams, kurie kovo mėnesį būdami minioje Kabule užmušė moterį, neteisingai apkaltintą šventvagyste, pranešė teisėjas ketvirtadienį.

Prancūzijos nacionalistas J.M. Le Penas triumfuoja (1)

Prancūzijos Nantero miesto teismas priėmė sprendimą, leidžiantį kraštutinio dešiniojo „Nacionalinio fronto“ (FN) steigėjui Jeanui-Marie Le Penui atkurti narystę šioje partijoje. Apie tai pranešė prancūzų politiko advokatai.

Žiniasklaida: V. Putinas rado būdą, kaip išvengti „rūmų perversmo“ (45)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, padedamas korupcijos, susikūrė galingą režimą, padėjusį aplink sutelkti lojalius valdžios veikėjus ir leidusį bent šiek tiek pagerinti eilinių rusų gyvenimo sąlygas – mainais už tai, kad jie nesikištų į šalies politinį gyvenimą.

Tunise suimti tiesiogiai su turistų žudynėmis susiję asmenys (1)

Tuniso saugumo pajėgos areštavo aštuonis žmones, tarp jų buvo ir viena moteris, kurie įtariama tiesiogine sąsaja su džihadistu, nušovusiu viename pajūrio kurortų 38 užsienio turistus, pranešė ketvirtadienį ministras.

Britanijoje sulaikyta penkiolikmetė, dar vienai moteriai pateikti kaltinimai dėl priklausymo IS (2)

Pareigūnai Britanijoje sulaikė 15-metę, įtariamai planavusią teroro aktą. Ketvirtadienį Jungtinės Karalystės policija taip pat pranešė apie 26-erių metų moterį, kuriai pateikti kaltinimai dėl priklausymo „Islamo valstybei“ (IS) ir terorizmo kurstymo internete, skelbia „Reuters“.