Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Pabėgėliai iš Ukrainos kasdien kovoja už būvį (31)

Minsko taikos susitarimų nesilaikantys Rusijos palaikomi separatistai ir toliau iš Donecko ir Luhansko sričių verčia bėgti šeimas, besibaiminančias dėl savo gyvybių. Pabėgėliai kaimyninėse srityse susiduria su socialinėmis ir psichologinėmis problemomis. Daugiausiai pabėgėlių – Dniepropetrovsko srityje. Lietuvą irgi yra priėmusi daugiau nei 80 lietuvių kilmės ukrainiečių.

Rytų Ukrainoje pažeidinėjant Velykų paliaubas žuvo trys žmonės (13)

Ukrainoje sekmadienį buvo pranešta apie tris žmones, žuvusius per kovas šalies rytuose, nors neseniai buvo paskelbtos paliaubos ortodoksų Velykų laikotarpiui.

Prieš imigraciją pasisakanti Vokietijos partija sieks uždrausti minaretus ir burkas (42)

Prieš imigracijos politiką pasisakanti partija "Alternatyva Vokietijai" (Alternative fur Deutschland, AfD) sekmadienį priėmė rinkimų manifestą, kuriame teigiama, kad islamas nesuderinamas su šalies konstitucija, ir ragina uždrausti minaretus ir burkas, rašo "The Guardian".

Pietų Irake per dviejų bombų sprogimus žuvo 33 žmonės

Per dviejų bombų sprogimus Pietų Irako Samavos mieste sekmadienį žuvo mažiausiai 33 ir buvo sužeista dar daugiau kaip 50 žmonių, pranešė saugumo pareigūnai ir medikai.

Darbo reformos išprovokavo Gegužės 1-osios mitingus Prancūzijoje ir Pietų Korėjoje Stambule priversta įsikišti policija (32)

Prancūzija, kur dėl darbo reformų atleidžiami darbuotojai, sekmadienį rengiasi smurtui per Gegužės 1-osios mitingus, o Pietų Korėjoje panašūs nuogąstavimai dėl mažėjančių teisių į gatves paskatino išeiti dešimtis tūkstančių žmonių.