Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

D. Cameronas: mes įvykdysime savo moralinius įsipareigojimus (1)

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ketvirtadienį pareiškė, kad jį „labai sujaudino“ nuskendusio sirų mažylio nuotraukos Turkijos paplūdimyje, ir pažadėjo įvykdyti savo „moralinius įsipareigojimus“ sprendžiant migrantų krizę.

Skandinavijos ir Baltijos šalys ragina Maskvą paleisti į laisvę Rusijoje kalinamus belaisvius (11)

Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį paragino Rusiją nedelsiant paleisti į laisvę 15-ai metų nuteistą Estijos saugumo pareigūną Estoną Kohverą ir Ukrainos režisierių Olegą Sencovą, kuriam buvo skirta 20 metų laisvės atėmimo bausmė, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.

Patvirtinta: Reunjono paplūdimyje rasta sparno dalis yra iš dingusio Malaizijos lėktuvo papildyta

Prancūzijos prokuroras oficialiai paskelbė tyrimų išvadą, kad Reunjone rasta sparno dalis yra iš Malaizijos lėktuvo, skridusio reisu MH370 ir dingusio virš Indijos vandenyno.

Turkija paleido iš kalėjimo du „Vice News“ žurnalistus

Du britų „Vice News“ žurnalistai, Turkijoje apkaltinti ryšiais su teroristine grupuote, buvo paleisti į laisvę, skelbia BBC.

Ekspertai: Ukrainoje nuotaikos radikalėja (21)

Ukrainoje nuotaikos radikalėja, pastebi ekspertai. Anot politologo Alvydo Medalinsko, dabar vis dažniau gali nutikti taip, kad į protestus žmonės atsineš ginklų. Scenaristas, televizijos režisierius Aleksas Matvejevas tikina, kad Kijeve ginklų jau dabar yra ne mažiau nei fronte, nors iš karo zonos ginklų išsivežti ir negalima.