Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Rusijos kariai prisipažino: esame prie Ukrainos sienos (157)

2014 liepos mėn. 23 d. 23:14
Rusų kariai internete neslepia savo buvimo vietos.

Buvęs KGB pulkininkas: yra žaislas, kuriuo net V. Putinas neišdrįs žaisti (343)

2014 liepos mėn. 23 d. 21:06
Buvęs KGB pulkininkas Olegas Gordijevskis įsitikinęs, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Ukrainoje padarė didžiulę klaidą.

Atsistatydina Bulgarijos vyriausybė (4)

2014 liepos mėn. 23 d. 20:50
„goeasteurope.about.com“ nuotr.
Trečiadienį Bulgarijos ministras pirmininkas Plamenas Orešarskis paskelbė, kad atsistatydina jo vadovaujama vyriausybė. Atitinkamas pareiškimas buvo oficialiai pateiktas šalies parlamentui.

Nyderlandų miesto meras nori atsikratyti V. Putino dukra (230)

2014 liepos mėn. 23 d. 20:36
Nyderlandų miesto meras nori atsikratyti V. Putino dukra
Socialinio tinklo nuotr.
Po Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos Ukrainos rytuose, per kurią žuvo daugiau kaip 190 olandų, vieno Nyderlandų miesto meras paragino deportuoti iš šalies Rusijos prezidento Vladimiro Putino dukterį, praneša „The Guardian“.

Malaizijos lėktuvo juodosios dėžės Olandijos ekspertų rankose: ką pamatė? (198)

2014 liepos mėn. 23 d. 19:52
Olandų tyrėjai, kurie stengiasi nustatyti priežastis, dėl kurių praėjusią savaitę sudužo bendrovės „Malaysia Airlines“ skrydžio MH17 lėktuvas, pareiškė nenustatę jokių faktų, kad prie lainerio juodosios dėžės balso įrašymo įrenginio būtų kas nors kišęs nagus.