Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Ukrainiečiai Antiteroristinės operacijos štabe sugavo rusų šnipą (88)

2014 liepos mėn. 28 d. 00:32
Ukrainos specialiosios tarnybos surado Rusijos šnipą Antiterosistinės operacijos štabe, praneša unian.net.

M. Saakašvilis pateikė 4 patarimus, kaip sutramdyti V. Putiną (209)

2014 liepos mėn. 27 d. 21:50
Michailas Saakašvilis
AP/Scanpix
Tuo metu, kai Nyderlandų Eindhoveno mieste leidosi lėktuvai su karstais žmonių, tapusių karo aukomis, nors tame kare niekada nekariavo, Ukrainos teroristai ir Rusijos oficialioji valdžia ir toliau kratėsi atsakomybės už numuštą Malaizijos oro linijų lėktuvą ir vertė kaltę Ukrainai.

Rytų Ukrainoje sunkiai sužeista lenkų žurnalistė (49)

2014 liepos mėn. 27 d. 20:30
Rytų Ukrainoje sunkiai sužeista lenkų žurnalistė
AP/Scanpix
Lenkų žurnalistė Bianka Zalewska, kuri dirbo ukrainiečių televizijoje Espreso TV, šeštadienį buvo sunkiai sužeista Rytų Ukrainoje kovų zonoje tarp prorusiškų separatistų ir Ukrainos ginkluotojų pajėgų – pranešė Lenkijos spaudos agentūra PAP.

Malaizijos lėktuvo tragedija pareikalavo dar vienos gyvybės (88)

2014 liepos mėn. 27 d. 17:16
Rytų Ukrainoje numušto Malaizijos keleivinio lėktuvo tragedija pareikalavo dar vienos aukos – 93 metų vyro, kuris mirė iš „neapsakomo sielvarto“ per tą katastrofą netekęs dukters, žento ir dviejų vaikaičių, pranešė šeima.

Sukiužusio kruizinio laivo „Costa Concordia“ laukia paskutinis išbandymas (3)

2014 liepos mėn. 27 d. 17:15
Sukiužusio kruizinio laivo „Costa Concordia“ laukia paskutinis išbandymas
AP/Scanpix
Kruizinis laivas „Costa Concordia“, kuris prieš pustrečių metų apvirto prie Italijos Džilijo salos, sekmadienį buvo atvilktas į Genujos uostą, kur bus supjaustytas metalo laužui.