Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Keturi veiksniai, kurie stabdo V. Putiną (155)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 22:11
Kaip rašo „The Wall Street Journal“, egzistuoja keturi veiksniai, galintys sulaikyti Rusiją nuo įsiveržimo į Ukrainą.

Akibrokštai tęsiasi: Maskvoje Ukrainos vėliavos spalvomis nudažytas dar vienas objektas (56)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 21:55
Elektros perdavimo linijos atramą Nagornajos gatvėje Rusijos sostinėje geltona ir mėlyna spalvomis nudažė bendrovės "Maskvos jungtinė elektros tinklų kompanija" (MOESK) brigada.

R. Erdoganas: A. Davutoglu bus naujasis Turkijos premjeras (1)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 21:49
Turkijos valdančioji partija ketvirtadienį pasirinko užsienio reikalų ministrą Ahmetą Davutoglu naujuoju ministru pirmininku ir partijos lyderiu vietoj Recepo Tayyipo Erdogano, išrinkto prezidentu ir pradėsiančio eiti pareigas rugpjūčio 28 dieną.

Žurnalistui egzekuciją įvykdę pagrobėjai reikalavo išpirkos (14)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 21:30
Džihadistai, pagrobę amerikiečių žurnalistą Jamesą Foley, pareikalavo išpirkos – 100 milijonų eurų – už jo paleidimą, pareiškė ketvirtadienį jo darbdavys „GlobalPost“, kai buvo viešai paskelbtas amerikiečio nukirsdinimo vaizdo įrašas.

„Islamo valstybės“ smogikai paėmė į nelaisvę keturis naujus įkaitus (32)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 19:30
Teroristinės grupuotės "Islamo valstybė" smogikai paėmė į nelaisvę dar keturis užsienio šalių piliečius. Tai ketvirtadienį pranešė Italijos laikraščio "La Repubblica" elektroninė versija.