Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (4)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Politinių žmogžudysčių virtinė Kremliaus pašonėje (17)

2015 vasario mėn. 28 d. 23:14
Rusijos opozicijos atstovas Vladimiras Milovas unian.net teigė, kad vieta, kurioje buvo nušautas Borisas Nemcovas, visiškai kontroliuojama, mat yra šalia Kremliaus, todėl jis įsitikinęs, kad prie žmogžudystės prisidėjo federalinės tarnybos asmenys.

Du lemtingi B. Nemcovo vaizdo įrašai: pasiūlymas nusišauti ir kameros užfiksuotas nusikaltimas video iš įvykio vietos (76)

2015 vasario mėn. 28 d. 23:11
Du vaizdo įrašai, susiję su politiko Boriso Nemcovo gyvenimu ir mirtimi, patvirtina liaudies išmintį – antras kartas nemeluoja.

Ko siekė B. Nemcovo žudikai? (587)

2015 vasario mėn. 28 d. 21:48
Vakarų prašymas Maskvai išsamiai ir skaidriai ištirti opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymą – tas pats, kas prašyti žudikų įkalinti save, tekste „Rusija po Nemcovo“ rašo Europos politikos analizės centro Vašingtone ekspertas Januszas Bugajskis.

Per apšaudymą Donbase žuvo Ukrainos žurnalistas (14)

2015 vasario mėn. 28 d. 21:02
Vieno Ukrainos dienraščio fotografas ir jį lydėjęs vyriausybės pajėgų karys žuvo per apšaudymą šalies rytuose, nors tame regione oficialiai yra paskelbtos paliaubos, šeštadienį kariškiai ir žiniasklaida.

Donecko separatistai teigia baigiantys sunkiosios ginkluotės atitraukimą (6)

2015 vasario mėn. 28 d. 20:56
Donecko prorusiški separatistai šeštadienį baigia sunkiosios ginkluotės atitraukimą nuo fronto linijos, kaip numatyta pagal vasario 12 dieną sudarytą paliaubų susitarimą, pareiškė kovotojų atstovas Eduardas Basurinas.