Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Latvijos parlamentas patvirtino naują premjero M. Kučinskio vyriausybę

Latvijos parlamentas ketvirtadienį oficialiai patvirtino naują ministro pirmininko Mario Kučinskio vyriausybę po to, kai gruodį atsistatydino Latvijos premjerė Laimduota Straujuma, praneša „Reuters“.

A. Navalnas į teismą padavė V. Putiną (29)

Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas į teismą padavė prezidentą Vladimirą Putiną, skelbia meduza.io.

Nepatenkinta stilisto darbu grožio salono klientė mėgino jį nušauti (4)

Jungtinėse Valstijose kirpėjo darbu nepatenkinta grožio salono klientė mėgino susidoroti su meistru.

Kalėjimo prižiūrėtoja pabėgo su siru, kaltinamu nepilnametės išžaginimu (8)

Šveicarijoje atvykėlis iš Sirijos Hassanas Kiko, kaltinamas nepilnametės išžaginimu, pabėgo iš kalėjimo su viena iš apsaugos darbuotojų Angela Magdici, praneša „The Sun“.

Rusijos oro pajėgų antpuoliai Sirijoje nesibaigia: kenčia taikūs gyventojai (23)

Mėgėjiški vasario 10 d. socialiniuose tinkluose publikuoti vaizdo įrašai liudija apie į šiaurę nuo Alepo esančiame Hayyano kaime surengtus antpuolių iš oro, dėl kurių apgriautos mečetė ir mokyklą. Mažiausiai 500 asmenų iš abiejų konflikto pusių žuvo Alepo provincijoje vykstančiose kovose nuo to laiko, kai vasario pradžioje Sirijos kariuomenė ir sąjungininkų pajėgos pradėjo puolimą.