Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Rizikingas V. Putino ėjimas: dėl intervencijos Sirijoje – pykčio banga (10)

Maskva gali prarasti svarbią įtaką Artimuosiuose Rytuose, kadangi čia gyvenančios tautos piktai reaguoja į jos veiklą bombarduojant Sirijos opozicijos taikinius, rašo rferl.org.

Šaltiniai: ES ketina po rinkimų atšaukti sankcijas Baltarusijai (15)

Europos Sąjunga keturiems mėnesiams atšauks sankcijas Baltarusijai, įskaitant autoritariniam prezidentui Aleksandrui Lukašenkai taikomus suvaržymus, jei prieš sekmadienio rinkimus valdžia paskutinę minutę nesiims jokių represinių priemonių.

Netoli Graikijos salos sugedus migrantų valčiai mirė kūdikis (1)

Vienas kūdikis mirė, kai guminė valtis, plukdžiusi jį ir dar 56 migrantus, sugedo ir pradėjo dreifuoti netoli Graikijai priklausančios Lesbo salos Viduržemio jūroje, penktadienį pranešė Graikijos pakrančių sargyba.

Paviešino skandalingas V. Jakunino pasitraukimo detales: už ką įsiuto Kremlius? (24)

Galutinis sprendimas dėl Vladimiro Jakunino pasitraukimo iš „Rusijos geležinkelių“ vadovo posto priimtas tada, kai jo sūnus Andrejus pateikė prašymą Jungtinės Karalystės (JK) pilietybei gauti. Apie tai pranešė šaltiniai iš artimosios V. Jakunino aplinkos.

Nufilmuota Teksaso pareigūno: vilkiko priekaboje įkalinti imigrantai (9)

Prie policijos pareigūno kūno pritvirtinta kamera užfiksavo momentą, kaip praėjusį mėnesį Teksase policija vienoje vilkiko priekaboje aptinka 39 imigrantus be dokumentų.