Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (4)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

ISIS nužudė antrą japonų žurnalistą (75)

2015 sausio mėn. 31 d. 22:54
Šeštadienio vakarą paskelbta, kad ISIS nužudė antrąjį japonų žurnalistą, kuris buvo paimtas įkaitu.

Vaizdo įraše užfiksuotas neįprastas reiškinys: moterį pastumia vaiduoklis? (60)

2015 sausio mėn. 31 d. 22:11
Moteris nuvežta į ligoninė po to kai ją, kaip teigiama, pastūmė nežemiška jėga. Pietų amerikietė Cecilla Carrasco kalbėdama su žiniasklaida savo šalyje Čilėje teigė, kad lankėsi savo advokato kontoroje, kai staiga jei einant pro administratorės stalą, ji pajuto, kad kažkas ją pastūmė, tačiau tuo metu jokių aplinkinių žmonių nebuvo.

Makedonijoje atskleistas numanomas sąmokslas nuversti Vyriausybę (13)

2015 sausio mėn. 31 d. 19:16
Makedonijos policija šeštadienį paskelbė pateiksianti kaltinimus keturiems asmenims dėl sąmokslo nuversti Vyriausybę, o vienas aukštas Vyriausybės pareigūnas nurodė, kad tarp tų įtariamųjų yra pagrindinės opozicinės Socialdemokratų partijos lyderis.

Iš kur V. Putinas gauna pinigų? Atsakymas – vienas (673)

2015 sausio mėn. 31 d. 16:41
Pekinas nusprendė paremti Rusijos ekonomiką, kad ir kas nutiktų. Leidinys „The Daily Beast“ rašo, kad stiprėjanti Kinijos ir Rusijos sąjunga yra viena iš svarbiausių amžiaus geopolitinių įvykių.

Ispanijoje - milžiniškos demonstracijos prieš taupymą (138)

2015 sausio mėn. 31 d. 16:21
Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį išėjo į Madrido gatves, demonstruodami palaikymą naujai partijai „Podemos“, pasisakančiai prieš griežto taupymo politiką.