Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (4)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Žaidimas, kurį V. Putinas žaidžia su Graikija: Europai siunčiami pavojingi signalai (264)

Imperinis milžinas, kalantis pleištą į Europos vienybę, ir smulki skolose skęstanti valstybė įsitraukė į kontroversišką romaną. Tai galima pavadinti ortodoksišku bučiniu: šiandieniniai Rusijos ir Graikijos tarpusavio ryšiai tik sutvirtina anksčiau buvusius.

P. Porošenka atšaukia Ukrainos ambasadorių Baltarusijoje (19)

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka nusprendė atšaukti Ukrainos ambasadorių Baltarusijoje Michailą Ježelį, praneša „Ukrinform“.

Žemės drebėjimui sukėlus laviną Evereste, žuvo 10 žmonių (5)

Nepale šeštadienį įvykęs stiprus žemės drebėjimas Evereste sukėlė laviną, kuri pražudė 10 žmonių kopimo sezono pradžioje.

Ukrainos rytuose per apšaudymą žuvo vienas karys (13)

Prorusiškiems separatistams Ukrainos rytuose šeštadienio rytą ėmus šaudyti iš pabūklų į vyriausybės pajėgų pozicijas, žuvo vienas Ukrainos pajėgų karys, dar du sužeisti, pranešė kariškių atstovas Dmytro Horbunovas televizijos kanalui 112.

Per karinį konfliktą Jemene žuvo apie 30 žmonių (1)

Susidūrimai tarp husiais vadinamų šiitų sukilėlių ir Jemeno prezidento Abrabbuho Mansouro Hadi šalininkų šeštadienį vyko Loderio ir Daleho miestuose, pietinėje Jemeno dalyje. Mažiausiai 27 žmonės žuvo, informuoja AFP remdamasi vietos valdžios pranešimu.