Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Analitikas apie nusilpusį Kremlių: jie nesuprato vieno dalyko (110)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 00:02
Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Vakarų politikai viliasi, kad rublio kurso kritimas privers nusilpusį Kremlių peržiūrėti savo poziciją Ukrainos atžvilgiu, tačiau priežasčių optimizmui nėra daug, „The Wall Street Journal“ rašo Filipas Šiškinas.

Baisi nuojauta apie Islamo valstybę – aptikta masinė kapavietė (6)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 23:15
Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacija (SOHR) trečiadienį pranešė, kad Sirijos rytinėje Deir al Zoro provincijoje buvo aptikta masinė kapavietė, kurioje rasta 230 žmonių kūnų, kaip manoma, nužudytų „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų, praneša „Reuters“.

R. Erdoganas: ES neturi teisės mokyti Turkiją demokratijos (19)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 22:33
Recepas Tayyipas Erdoganas
AP/Scanpix
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį paaštrino savo retoriką Europos Sąjungos (ES) atžvilgiu ir pareiškė, kad Bendrija neturi teisės mokyti Turkiją demokratijos, bei patarė pačiai „pažiūrėti į veidrodį“, rašo „EUbusiness“.

F. Mogherini mato gerų ženklų V. Putino elgesyje (79)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 18:49
Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Federica Mogherini trečiadienį sakė, kad su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka pastebėjo ženklų, jog Rusija yra labiau pasiryžusi spręsti krizę Ukrainos rytinėse separatistų teritorijose.

Egipte naujam gyvenimui prikelta įspūdingo dydžio faraono statula

2014 gruodžio mėn. 17 d. 17:39
Egipte naujam gyvenimui prikelta įspūdingo dydžio faraono statula
Egipto Luksoro mieste galima pamatyti sunaikintos senovės Egipto šventyklos atstatymo darbų rezultatą. Europos ir Egipto archeologų komanda pristatė antrąją iš dviejų didžiulių senovės Egipto faraono statulų. Šventykla buvo sunaikinta prieš 3 tūkst. metų – ją griuvėsiais pavertė žemės drebėjimas. Mokslininkai jos liekanas pirmą kartą aptiko 1933 metais.