Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

„Brexit“ smogs Londono viešbučiams?

Ateinančiais metais Londone bus paprasčiau rasti kambarį viešbutyje, nes tarptautinės kompanijos rečiau siųs savo darbuotojus į komandiruotes į Londoną nerimaudamos, jog britų sprendimas išstoti iš ES, vadinamasis „Brexit“, sulėtins šalies ūkio augimą, mano „PricewaterhouseCoopers“ analitikai.

JT Saugumo Taryba sekmadienį svarstys padėtį Sirijoje (1)

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba rinksis sekmadienį svarstyti padėties antrajame pagal dydį Sirijos mieste Alepe, kuriame vis labiau eskaluojamas smurtas, pranešė diplomatai.

Tūkstančiai suomių išėjo į gatves, protestuodami prieš rasizmą ir smurtą (10)

Tūkstančiai suomių šeštadienį išėjo į gatves, protestuodami prieš rasizmą ir smurtą. Policijos duomenimis, vien tik sostinėje Helsinkyje apie 15 000 demonstrantų žygiavo Senato aikštės link, praneša agentūra dpa.

JAV Baltimorėje trys šauliai sužeidė aštuonis žmones, tarp aukų trimetė mergaitė (2)

Jungtinėse Valstijose trys ginkluoti vyrai šeštadienį vakare vienoje Baltimorės gatvių šaudydami sužeidė aštuonis žmones, tarp jų yra ir trijų metų mergaitė bei viena moteris, pranešė policija ir nurodė, kad įtariamieji paspruko, o jų aukos, tikimasi, gyvens.

Sulaikytas šaudynes JAV prekybos centre sukėlęs įtariamasis (33)

Sulaikytas žmogus, kuris įtariamas dėl penktadienio nakties šaudynių Vašingtono valstijos prekybos centre, praneša BBC.