Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Šiemet daugiausiai žurnalistų pražudžiusių šalių TOP 5

2014 spalio mėn. 30 d. 20:07
Tarptautinės teisių gynimo organizacijos „Reporteriai be sienų“ (Reporters Without Borders) duomenimis, per šiuos metus buvo nužudyti 56 žurnalistai.

Burkina Faso liaudis sukilo (1)

2014 spalio mėn. 30 d. 19:43
Burkina Faso opozicijos lyderis ketvirtadienį, kai šalį užliejo neramumų banga, pareiškė, kad armija yra „su liaudimi“ prieš prezidento Blaise'o Compaore režimą.

Norvegijos vakarus skalauja potvyniai

2014 spalio mėn. 30 d. 19:31
Norvegijos vakarus skalauja potvyniai
Vakarinėje Norvegijoje dėl smarkaus lietaus prasidėjo smarkūs potvyniai. Vanduo apsupo kelias gyvenvietes.Skelbiama, kad labiausiai nuo potvynių nukentėjo Flamo, Voso ir Odos gyvenvietės, ten uždaryti keliai, vanduo apgadino ir nemažai namų. Flamo gyvenvietėje, esančioje Sognės ir Fjurdanės apskrityje, trečiadienį prireikė dviejų gelbėtojų sraigtasparnių pagalbos – jie padėjo į saugią vietą nugabenti vandens įkalintus 22 žmones.

Mergina Niujorko gatvėje: per 10 valandų - 100 priekabiavimo atvejų (5)

2014 spalio mėn. 30 d. 19:11
Mergina Niujorko gatvėje: per 10 valandų - 100 priekabiavimo atvejų
Trečiadienį interneto hitu tapo vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip Niujorko gatvėmis einanti moteris sulaukia daugybės priekabių. „YouTube“ vaizdo įraše, kurį sukūrė ne pelno siekianti organizacija „Hollaback!“, kovojanti su priekabiavimais gatvėje, į dvi minutes sutraukta dešimt valandų, kurias aktorė Shoshana B. Roberts praėjusį mėnesį praleido tyliai vaikščiodama Niujorko gatvėmis. Savo kelionės metu aktorė iš vyrų sulaukė maždaug šimto žodinių priekabių. Per dieną šį vaizdo įrašą peržiūrėjo daugiau kaip 10 mln. žmonių, jis sulaukė ir Amerikos žiniasklaidos dėmesio.

J. Kerry teko pasiaiškinti dėl amerikiečio įžeidimų Izraelio premjerui (2)

2014 spalio mėn. 30 d. 19:07
J. Kerry teko pasiaiškinti dėl amerikiečio įžeidimų Izraelio premjerui
AP/Scanpix
JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ketvirtadienį pasipiktino vieno Amerikos pareigūno įžeidimais Izraelio premjerui ir pavadino juos „negarbingais, nepriimtinais ir žalingais“.