Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Po „skandalingo“ V. Putino elgesio – kinų atkirtis: pažiūrėję net verkia (27)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 00:03
Vaizdo įrašas apie Kinijos Liaudies Respublikos Si Dzinpingo (Xi Jinping) ir jo žmonos Peng Liyuan meilę tapo hitu internete: šis vaizdo įrašas patalpintas prieš savaitę, o per tą laiką jį jau peržiūrėjo apie 56 mln. vartotojų.

Moldovoje – smūgis su Rusija siejamai partijai (18)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 21:50
Rinkimai Moldovoje
AP/Scanpix
Likus kelioms dienoms iki Moldovos parlamento rinkimų iš kovos pašalinta su Rusija siejama Renato Usačio partija „Patria“.

Meksikoje dar vienas siaubingas radinys: 11 apdegusių lavonų su nukirstomis galvomis (12)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 20:35
Meksikos valdžios pareigūnai ketvirtadienį pranešė radę 11 apdegusių vyrų lavonų, išmestų šalikelėje Gerero valstijoje.

Talibai nusitaikė į užsieniečius nugriaudėjo sprogimas, girdėti šūviai (2)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 20:19
Afganistano sostinės diplomatinį rajoną ketvirtadienio vakarą sudrebino sprogimas, po kurio mažiausiai valandą girdėjosi šūviai, pranešė saugumo pareigūnai ir liudininkai.

P. Porošenka paskambino V. Putinui (102)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 19:17
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Ukrainos vadovas Petro Porošenka trečiadienio vakarą pokalbio telefonu metu aptarė dvišalius santykius ir padėtį Pietryčių Ukrainoje, ketvirtadienį pranešė Kremlius, kuriuo remiasi „Reuters“.