Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (4)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

B. Obama pasirašė įstatymą, suteikiantį teisę Kongresui atmesti sutartį su Iranu

JAV prezidentas Barack Obama pasirašė įstatymą, leidžiantį Kongresui išreikšti savo poziciją dėl galutinio susitarimo su Iranu, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.

JAV Senatas blokavo įstatymą, turėjusį sustabdyti masinį elektroninių žvalgybos duomenų rinkimą (3)

JAV Senatas anksti šeštadienį atmetė teisės aktą, turėjusį pakeisti Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) vykdomą elektroninių žvalgybos duomenų rinkimo politiką; šis sprendimas – smūgis prezidento Baracko Obamos ir kitų pastangoms sustabdyti masinį amerikiečių telefoninių pokalbių šnipinėjimą.

Airija laukia rezultatų po istorinio referendumo dėl vienalyčių porų santuokų (38)

Airija šeštadienį laukia balsų skaičiavimo rezultatų po istorinio referendumo, galinčio atverti kelią homoseksualių porų santuokoms; tokio sprendimo šalininkai, nusiteikę optimistiškai, bet neramiai, susirinks prie Dublino pilies išklausyti pranešimo.

Anglijoje užfiksuotas žemės drebėjimas (8)

Anglijos žiniaklaida praneša, kad šiąnakt Kentą sukrėtė žemės drebėjimas. Britų geologijos tarnyba išmatavo, kad drebėjimo stiprumas buvo – 4,2 balo pagal Richterio skalę.

JAV paviešino dalį H. Klinton laiškų (6)

JAV valstybės departamentas paviešino pirmąją dalį buvusios valstybės sekretorės Hillary Clinton elektroninių laiškų. Dauguma jų susiję su 2012 m. Libijos Bengazio mieste įvykdyta ataka prieš JAV konsulatą, kurios metu žuvo ambasadorius Christopheris Stevensas, Valstybės saugumo departamento pareigūnas Seanas Smithas ir du Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) pareigūnai.