Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Lenkijoje yra apie 200 žmonių, galimai susijusių su „Islamo valstybe“ (2)

Lenkijos Vidaus saugumo agentūra stebi apie 200 asmenų, kurie gali sukelti terorizmo išpuolius šalyje. Didžiausią pavojų sudaro čečėnai, kurie prieš kurį laiką buvo radę prieglobstį Lenkijoje, o dabar susiejo savo gyvenimą su „Islamo valstybe“, tačiau iki šiol palaiko kontaktus Lenkijoje, nors dabar yra Sirijos teritorijoje, remdamasi patikimais šaltiniais rašo lenkų svetainė TVN24.

Vienintelis būdas įveikti Rusijos grėsmę (124)

Jei naujoji grėsmė yra tokia visapusiška, politinė ir klastinga, ar ne toks pat turėtų būti ir atsakas jai? Tokį klausimą kelia profesorius, saugumo politikos ekspertas Markas Galeotti.

Antsvorio problemos - aukso kasykla laidojimo paslaugų sektoriui Brazilijoje (8)

Brazilija visame pasaulyje garsėja atostogoms idealiai tinkančiu klimatu, nuostabiais paplūdimiais ir atvirus maudymosi kostiumėlius vilkinčiomis gražuolėmis, tačiau mažai kas numano, kad pastaruoju metu šalyje pavojingai auga antsvorio ir nutukimo problemą turinčių vietos gyventojų skaičius.

Dėl migrantų protestų Kalė uoste užblokuota beveik 10 tūkst. sunkvežimių (54)

Per 4,5 tūkst. sunkvežimių užblokuota didžiosiose Anglijos magistralėse dėl protestuojančių migrantų, užtvėrusių kelią į tunelį po Lamanšu.

Ukrainos rytuose žuvo du vyriausybės pajėgų kariai (34)

Ukrainos rytuose per vyriausybės pajėgų susirėmimus su prorusiškais maištininkais žuvo du kariai, sužeista 14, pranešė šeštadienį Kijeve per spaudos konferenciją kariškių atstovas Andrijus Lysenka.