Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Rusija šaiposi ir iš Latvijos: dėkojame (2)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 15:32
Rusija šaiposi ir iš Latvijos: dėkojame
AP/Scanpix
Rusijos Gynybos ministerija socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ „padėkojo“ Latvijai už dalyvavimą Rusijos karinio laivyno viešųjų ryšių kampanijoje.

J. Stoltenbergas: durys tebėra atviros Ukrainai (2)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 15:23
NATO durys tebėra atviros Ukrainai. Tai pirmadienį per NATO Parlamentinės Asamblėjos plenarinę sesiją Hagoje pareiškė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Sirijos Kobanės mieste kurdai atkovojo iš IS kai kurias pozicijas

2014 lapkričio mėn. 24 d. 15:10
Kurdų kovotojai per įnirtingus praėjusios nakties mūšius Sirijos Kobanės mieste atkovojo iš „Islamo valstybės“ (IS) džihadistų kai kurias pozicijas, pirmadienį pranešė padėtį Sirijoje stebinti organizacija.

Žiniasklaida: A. Merkel iš V. Putino tikisi paties blogiausio (40)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 14:20
Vladimiras Putinas, Angela Merkel
AP/Scanpix
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas grimzta į vis gilesnę izoliaciją, dėl to jis gali tapti dar agresyvesnis. Europos Sąjunga (ES) privalo šioje situacijoje suformuoti vieningą frontą, įsitikinęs DW apžvalgininkas Christophas Hasselbachas.

Propagandinė Rusijos TV laida: ukrainiečiai prievartavo epilepsijos priepuolio ištiktą moterį (37)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 14:13
Propagandinė Rusijos TV laida: ukrainiečiai prievartavo epilepsijos priepuolio ištiktą moterį
Stopkadras
Kremliaus televizijos kanalo „Rossija 1“ transliuojamoje laidoje „Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu“, vienas iš diskusijos dalyvių papasakojo dar vieną baisią istoriją apie „chuntos“ žiaurumus, skelbia UNIAN.