Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Rio de Žaneiro arkivyskupas tapo ginkluotų vagių auka (5)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 21:30
Brazilijoje per ginkluotą apiplėšimą Rio de Žaneiro arkivyskupas neteko savo kryžiaus ir žiedo, skelbia BBC.

Prancūzijos prezidentas gali ramiau atsikvėpti

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 20:33
Prancūzijos vyriausybė nedidele balsų persvara parlamente antradienį laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo; tad gana nepopuliarus prezidentas Francois Hollande'as gali ramiau atsikvėpti.

Tarp griuvėsių rado keturias dienas po jais išbuvusią gyvą moterį (1)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 17:48
Tarp griuvėsių rado keturias dienas po jais išbuvusią gyvą moterį
AP/Scanpix
Nigerijos gelbėtojai antradienį pranešė ištraukę gyvą moterį iš prieš keturias dienas sugriuvusio pastato griuvėsių; per šią nelaimę moteris beveik nenukentėjo, jai tik išniro ranka.

Virš Krymo totorių – reali grėsmė (22)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 17:41
Kryme po neteisėtų vietos rinkimų Rusijos teisėsaugos pareigūnai ėmėsi griežtesnių represijų prieš vietos totorių bendruomenę ir visus laisvę mylinčius žmones, antradienį pareiškė Krymo totorių asamblėjos Medžliso vadovas Refatas Čubarovas.

Rusijos atlikėjas J. Kobzonas pasijuto nuskriaustas (55)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 17:27
Rusijos valstybės Dūmos kultūros komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Josifas Kobzonas pateikė ieškinį Latvijos vyriausybei Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT), reikalaudamas atlyginti žalą ir nuostolius, kuriuos jis patyrė dėl draudimo įvažiuoti į šią šalį.