Kaip atrodo popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas?

 (4)
Žvejo žiedas, kurį popiežius Pranciškus oficialiai gauna per inauguracijos mišias Šv. Petro bazilikoje, vaizduoja apaštalą Petrą su raktais, simbolizuojančiais popiežiaus valdžią visai Katalikų Bažnyčiai.
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
Popiežiaus Pranciškaus Žvejo žiedas
© AFP/Scanpix

Pranešime spaudai Vatikano atstovas Federico Lombardi cituojamas, jog žiedą dar popiežiui Pauliui VI sukūrė Enrico Manfrini, tačiau tada žiedas taip ir liko eskizu. Taigi popiežius Paulius VI jo niekada nemūvėjo, pontifikas buvo pasirinkęs žiedą, primenantį Antrąjį Vatikano susirinkimą, skelbia news.va.

E. Manfrini per savo karjerą popiežiui Pauliui VI sukūrė ne vieną medalį ir kitų meno kūrinių. Iš vaško pagaminta Pauliui VI skirto žiedo forma buvo saugoma buvusio minėtojo pontifiko sekretoriaus Pasquale Macchi.

Po P. Macchi mirties žiedo forma ir kitos brangios relikvijos atiteko jo ilgamečiam patarėjui Ettore Malnati, paaiškino F. Lombardi. Pagal vaško formą buvo pagamintas auksu dengtas sidabro žiedas, kurį kartu su kitais žiedais kardinolas Giovani Battista pasiūlė popiežiui Pranciškui. Pontifikas pasirinko būtent šį.

Daugiau apie popiežiaus inauguraciją skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Per demonstraciją Paryžiuje policija susirėmė su aktyvistais (7)

Prancūzų policija sekmadienį per susirėmimus su kampanijos prieš klimato kaitą aktyvistais, kurie apmėtė policininkus įvairiais daiktais, panaudojo ašarines dujas, pranešė reporteriai.

Turkijai – pasiūlymas glaudinti ryšius ir pinigai migracijai iš ES (22)

Europos Sąjungos (ES) lyderiai sekmadienį per viršūnių susitikimą pasiūlys Turkijai pinigų ir postūmį jos siekiui tapti Bendrijos nare, mainais į jos bendradarbiavimą dėl migrantų krizės, tačiau pareigūnai perspėjo, kad galutinis susitarimas apims „sunkias“ derybas.

A. Merkel: ES ir Turkijos susitarimas leis nelegalią migraciją paversti legalia (58)

Europos Sąjungos ir Turkijos susitarimas leis kol kas nekontroliuojamą pabėgėlių judėjimą padaryti legalesnį. Tai sekmadienį pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, atvykusi į Briuselį dalyvauti ES ir Turkijos viršūnių susitikime migracijos klausimais.

"Die Welt": V. Putinas trina rankas dėl krizės Europos Sąjungoje (57)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trina rankas dėl populizmo ir nacionalinio egoizmo, keliančio grėsmę Europos Sąjungai, rašo Alanas Poseneris Vokietijos leidinyje „Die Welt“.

Rusijos atakos pataikė į žmonių pilną turgų Sirijoje (745)

Rusijos lėktuvų vykdytas oro smūgis Sirijoje pataikė į žmonių pilną turgų Idlibo provincijoje, rašo aljazeera.com.