Kai kuriuose Rusijos sluoksniuose populiaru grasinti Latvijai

"Grasinti Latvijai, nes tai gali būti traktuojama kaip didžiulis rūpinimasis savo tėvynainiais, rodos, populiaru žinomuose Rusijos politiniuose sluoksniuose", sakė V. Vykė-Freiberga, atsakydama ketvirtadienį į žurnalistų klausimus, ar nenorėjo laikinasis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padidinti savo populiarumą artėjant prezidento rinkimams, prašydamas išduoti Rusijai nuteistą buvusį raudonąjį partizaną Vasilijų Kononovą.

Prezidentė taip pat pažymėjo, jog dabar anksti kalbėti apie V. Kononovo perdavimą Rusijai, kad jis ten atliktų bausmę. V. Kononovas padavė apeliaciją, todėl nuosprendis neįsigaliojo ir teismo procesas nesibaigė.

BNS jau pranešė, kad V. Vykė-Freiberga vasario 23 dieną nusiuntė V. Putinui atsakomąjį laišką, kuriame išdėstė poziciją dėl V. Kononovo bylos.

Prezidentė pabrėžė, kad V. Kononovas nuteistas už karinį nusikaltimą - taikių gyventojų nužudymą, o ne už antifašistinę veiklą, taip pat kad Latvijos įstatymai nenumato baudžiamosios atsakomybės už karo nusikaltimus senaties termino.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Jordanijoje nušautas dėl antiislamiškos karikatūros kaltintas rašytojas (1)

Jordanijos sostinėje sekmadienį nušautas įžymus rašytojas Nahedas Hattaras. Išpuolis įvyko Amane prie teismo, kuriame jam ketinta pareikšti kaltinimus islamo įžeidimu, padarytu dalijantis karikatūra, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Petra“.

Filipinai gina savo agresyvią kovos su narkotikais politiką (5)

Filipinų užsienio reikalų ministras Perfecto Yasay'us gina agresyvią savo šalies kovos su narkotikais politiką, praneša agentūra dpa.

Vengrijos sostinėje per sprogimą pastate sužeisti du praeiviai

Budapešte šeštadienį vėlai vakare Budapešto centrą sukrėtė stiprus „nežinomos kilmės“ sprogimas, nuo kurio nukentėjo du pro šalį ėję policininkai.

Rusijos kėslai per JAV rinkimus: sukels tikrą sąmyšį (198)

Įsivaizduoju, kad nepratę prie tokio pobūdžio antraščių – „JAV tiriamas galimas slaptas Rusijos planas sutrukdyti lapkritį vyksiantiems rinkimams“ – nustebtų, rašo „The Washington Post“ apžvalgininkė Anne Applebaum. Slaptas Rusijos planas sutrukdyti rinkimams Amerikoje, įsilaužiant į rinkimų sistemą? Skamba lyg trileris ar filmas su Harrisonu Fordu.

Williamas ir Kate su savaitės trukmės vizitu atvyko į Kanadą

Britų princas Williamas, jo žmona Kate ir abu jų vaikai George'as ir Charlotte šeštadienį su oficialiu vizitu atvyko į Kanadą. Karališkąją šeimą Viktorijos oro uoste Britų Kolumbijos provincijoje pasitiko Kanados premjeras Justinas Trudeau, praneša agentūra dpa.