Kai kurių Rusijos radikalių komunistinių

 (1)
Kai kurių Rusijos radikalių komunistinių organizacijų atstovai reikalauja, kad Latvijos vadovybė paleistų iš arešto Didžiojo Tėvynės karo veteraną Vasilijų Kononovą, kuriam iškelta baudžiamoji byla už veiksmus karo metais šios respublikos teritorijoje.
Neseniai įsteigto Politinių kalinių gynimo komiteto, į kurį įėjo "Darbo Rusija", "Karininkų sąjunga" ir kai kurios kitų komunistų organizacijos, nariai antradienį Maskvoje surengtoje spaudos konferencijoje pareikalavo "nedelsiant paleisti į laisvę antifašistą Vasilijų Kononovą iš Latvijos kalėjimo".

Jie mano, jog "būtina duoti deramą atkirtį mėginimams pakeisti Antrojo pasaulinio karo rezultatus, paversti karius nugalėtojus nusikaltėliais".

Komiteto pirmininkas Anatolijus Kriučkovas pranešė, kad "pradėta rinkti parašus V. Kononovui ginti ir iki Pergalės dienos jų bus surinkti 5 tūkstančiai. Parašus renka ne tik Rusijos piliečiai, bet ir kitų šalių atstovai".

Kalbėjusiųjų spaudos konferencijoje nuomone, "dabar Latvijoje parengta perduoti teismui maždaug 150 baudžiamųjų bylų, iškeltų veteranams antifašistams".

Spaudos konferencijoje dalyvavęs "Darbo Rusijos" lyderis Viktoras Anpilovas pareiškė, kad "mes kreipsimės į Rusijos vyriausybę ir prašysime suteikti V. Kononovui Rusijos pilietybę".

V. Anpilovas pabrėžė: "Svarbu ne tai, kokia pilietybė suteikta Kononovui, svarbu, kad Latvijoje fašistai kelia galvas".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Konfliktas Sirijoje: negalime būti tikri, ką remiame ir ką bombarduojame

Šių metų pradžioje „Islamo valstybės“ kovotojai artėjo prie Deir Ezoro miesto ir atrodė, kad tuoj prasidės šturmas, leidinyje „The Spectator“ rašo BBC žurnalistas Paulas Woodas. Deir Ezoras atsilaikė, tačiau 100 000 apsuptyje atsidūrusių jo gyventojų gyvena pusbadžiu, palaikomi tik režimo, Rusijos ir Jungtinių Tautų siuntomis, kurios numetamos iš lėktuvų.

M. Draghi: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES neturi kelti grėsmės Europos rinkos vientisumui

Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) neturi kelti grėsmės bendros Europos rinkos vientisumui, pirmadienį pareiškė Europos centrinio banko prezidentas Mario Draghi, kalbėdamas Europos Parlamento (EP) Ekonomikos ir pinigų politikos (ECON) komitete.

Hiustone parduotuvių rajone šaudęs vyras negyvas, sužeisti 9 žmonės (1)

Teksaso valstijos Hjustono mieste pirmadienio rytą per šaudymą parduotuvių rajone sužeisti devyni žmonės, vieno būklė kritiška, pranešė pareigūnai.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras lankosi Turkijoje (2)

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas pirmadienį pradėjo svarbų vizitą Turkijoje, praėjus keliems mėnesiams po jo sėkmingos kampanijos dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos, per kurią jis pasinaudojo antiturkiškomis nuotaikomis visuomenėje.

Po išpuolio netoli Paryžiaus dviejų žmonių būklė kritinė (19)

Į vakarus nuo Paryžiaus esančiame Port Marli mieste, netoli nuo prekybos centro vyriškiui ėmus šaudyti, du žmonės buvo sunkiai sužeisti, praneša independent.co.uk.