Ukrainos parlamento komisija, tirianti kandidato į prezidentus Viktoro Juščenkos apsinuodijimo aplinkybes, mano, kad svarbiausia priežastimi reikia laikyti "sisteminį virusinį pakenkimą". Tai pranešė komisijos narys Sergejus Ševčiukas, išvakarėse parvykęs iš Austrijos.
"Dabar dominuoja sistemininio virusinio pakenkimo, kurį patvirtina ir Austrijos specialistai, ir mes, versija", - sakė jis antradienį po komisijos posėdžio.

Atsakydamas į klausimą, ar buvo atlikta virusologinė ekspertizė, S.Ševčiukas patvirtino, kad toks tyrimas atliktas. "Tai - ne vienos dienos darbas. Jos (ekspertizės) trunka ilgai", - pabrėžė jis ir pridūrė, kad ekspertizių rezultatai bus perduoti komisijai.

S.Ševčiukas taip pat pranešė, jog Austrijoje komisijos nariai įsitikino, kad V.Juščenka "tikrai nesimuliavo ligos", ir kad tai nebuvo ankstesnių ligų, "nuo kurių neapsaugotas nė vienas žmogus", paūmėjimas.

"Ar ūmią ligą galėjo sukelti sisteminis sutrikimas? Taip. Tai - neeilinis atvejis. Ir tą akcetuoja ir Ukrainos, ir Austrijos klinikos gydytojai. Tik štai neaišku, kas galėjo išprovokuoti tokią ūmią ligos pradžią faktiškai sveikam jaunam žmogui. Aš nelinkęs apsiriboti vien chemine medicina. Tai - vienas iš variantų. Gali būti ir kitų egzogeninės įtakos formų, kurios sukėlė netikėtą sisteminį skrandžio ir žarnyno trakto, odos dangalų, periferinės nervų sistemos sisteminį sutrikimą ir sukūrė tokį netikėtai keistą vaizdą", - sakė S.Ševčiukas.

Kandidato šalininkai sako, jog prie V.Juščenkos apsinuodijimo gali būti prisidėjusi šalies valdžia, kuri nori atsikratyti populiariausio Ukrainos politiko. Prezidento Leonido Kučmos administracija neigia šiuos pareiškimus.

Tuo tarpu Austrijos ligoninė, kurioje gydėsi kandidatas į Ukrainos prezidentus Viktoras Juščenka, kiek anksčiau atšaukė savo pareiškimą, kuriame buvo paneigti pranešimai, kad mėginta nunuodyti kandidatą. Drauge ligoninė pranešė, kad, kaip ir anksčiau, nuodijimo versijos įrodymų neturi.

Naujame pareiškime, paskelbtame pirmadienį, pažymima, jog nėra įrodymų, kad V.Juščenką mėginta nunuodyti.

Kandidato šalininkai sako, jog prie mėginimo nunuodyti V.Juščenką gali būti prisidėjusi Ukrainos valdžia, kuri nori atsikratyti populiariausio Ukrainos politiko. Prezidento Leonido Kučmos administracija neigia šiuos pareiškimus.

Rugsėjo 28 dienos pranešimas spaudai, kuriame mėginimo nunuodyti versija atmetama, šiuo atveju nekorektiškas ir todėl atšaukiamas", - sakoma vienos ligoninės "Rudolfinerhaus" pranešime, paskelbtame sekmadienį.

Ukrainos valdžia remia ministrą pirmininką Viktorą Janukovičių, kuris pagal populiarumą užima antrą vietą.

V.Juščenka, pasijutęs blogai per pačią prezidento rinkimų kampaniją, išskrido į Vieną gydytis. Kandidato negalavimų priežastimi jo šalininkai pirmiausia nurodė apsinuodijimą maistu, o vėliau - cheminėmis medžiagomis.

Pirmasis ligoninės pareiškimas sukėlė Ukrainoje pasipiktinimo bangą.

Pranešime apie jo atšaukimą sakoma, jog ligoninė, kaip ir anksčiau, neturi pagrindo įtarti, kad V.Juščenką mėginta nunuodyti. "Apsinuodijimas, tyčinis ar atsitiktinis, šiuo metu negali būti nei patvirtintas, nei atmestas", - sakoma jame.

Neaišku, kodėl "Rudolfinerhaus", išsamiau nepatikslinusi ligos, nuo kurios buvo gydymas Juščenka, atšaukė pirmąjį pareiškimą, kurio tikslumą ligoninės gydytojai garantavo spaudos konferencijoje kitą po paskelbimo dieną.

Pirmajame pareiškime buvo sakoma: "Platinama informacija apie numanomą mėginimą nunuodyti visiškai nepagrįsta medicinos požiūriu".

V.Juščenka, klinikoje tęsęs gydymą praėjusią savaitę, kaip tikimasi, vėl įsijungs į prezidento rinkimų kampaniją artimiausiomis dienomis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (20)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (34)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (1)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (7)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (86)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (470)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (17)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (2)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (22)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Tūkstančius svarų išleidusi mamytė išpildė savo svajonę – virto „gyva sekso lėlyte“ (17)

Viena dviejų vaikų motina išleido daugiau kaip 10 tūkst. svarų (10,9 tūkst. eurų), kad...