Jūreivių, žuvusių atominiame povandeniniame laive

 (5)
Jūreivių, žuvusių atominiame povandeniniame laive "Kursk", giminės ketina kreiptis į teismą su ieškiniu Rusijos Gynybos ministerijai, vyriausybei ir prezidentui "dėl moralinės žalos".
Tai trečiadienį spaudos konferencijoje Maskvoje pranešė fondo "Motinos teisė" valdybos pirmininkė Veronika Marčenko. Pasak jos, fondas prisiims visą juridinę proceso pusę ir su juo susijusias išlaidas.

"Mes kalbėjomės su žuvusiųjų giminaičiais, ir jie mano, jog valstybė nesiėmė pakankamų priemonių, kad jūreiviai būtų išgelbėti", pabrėžė V. Marčenko. "Net jeigu nebuvo galimybių išgelbėti visus jūreivius, karinio jūrų laivyno, Gynybos ministerijos ir šalies vadovai galėjo bent sumažinti žuvusiųjų giminių kančias", sakė ji.

Fondo pirmininkė pažymėjo, jog ketinimas paduoti ieškinį - "tai ne jausmų proveržis". Fondo juristai jau surado tas įstatymų normas, kurias valstybė pažeidė, pabrėžė V. Marčenko Ji nurodė vieną jų - "pažeistą teisę gauti teisingą informaciją".

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Sudužę Rusijos naikintuvai sėja abejones: ir vėl apsimelavo dėl karinio pranašumo (149)

Pasitvirtinusi žinia apie jau antro Rusijos karo lėktuvo sudužimą netoli Sirijos krantų (nors dar nė mėnesio nepraėjo po pirmosios katastrofos) paskatino atidžiau pažvelgti į Viduržemio jūroje Maskvos demonstruojamas karinio laivyno pajėgas ir jų flagmaną – 305 metrų ilgio lėktuvnešį, rašo „The Washington Post“.

Rusijos gynybos ministerija skelbia apie Sirijoje žuvusį rusų pulkininką (10)

Sirijoje vadinamosios opozicijos pajėgos apšaudžius Alepą, žuvo rusų karinis patarėjas, teigia Rusijos Gynybos ministerija, praneša „RIA Novosti“.

J. Kerry: JAV įsipareigojimai NATO yra „nesvyruojantys“ nepaisant D. Trumpo (5)

JAV įsipareigojimas NATO išliks „nesvyruojantys“, nepaisant administracijos pasikeitimo išrinkus naujuoju prezidentu Donaldą Trumpą, antradienį pareiškė kadenciją baigiantis JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.

Prieš 75 metus įvykdyta Japonijos ataka Perl Harbore įtraukė JAV į Antrąjį pasaulinį karą (8)

Japonijos pajėgų ataka, 1941 metų gruodžio 7-ąją įvykdyta prieš amerikiečių karinio laivyno bazę Perl Harbore, paskatino Jungtines Valstijas oficialiai įsitraukti į Antrąjį pasaulinį karą ir prisidėti prie savo sąjungininkų Europoje.

B. Johnsonas sutriko: nepatogus klausimas privertė pabėgti iš interviu (26)

Savaitgalį tiesioginio interviu Didžiosios Britanijos kanalui „Sky News“ metu užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas buvo paprašytas įvardyti į politinį skandalą įsivėlusią Pietų Korėjos prezidentę. Tai sukėlė prieštaringai vertinamo „Brexit“ rėmėjo pasipiktinimą, praneša washingtonpost.com.