Jūreivių, žuvusių atominiame povandeniniame laive

 (5)
Jūreivių, žuvusių atominiame povandeniniame laive "Kursk", giminės ketina kreiptis į teismą su ieškiniu Rusijos Gynybos ministerijai, vyriausybei ir prezidentui "dėl moralinės žalos".
Tai trečiadienį spaudos konferencijoje Maskvoje pranešė fondo "Motinos teisė" valdybos pirmininkė Veronika Marčenko. Pasak jos, fondas prisiims visą juridinę proceso pusę ir su juo susijusias išlaidas.

"Mes kalbėjomės su žuvusiųjų giminaičiais, ir jie mano, jog valstybė nesiėmė pakankamų priemonių, kad jūreiviai būtų išgelbėti", pabrėžė V. Marčenko. "Net jeigu nebuvo galimybių išgelbėti visus jūreivius, karinio jūrų laivyno, Gynybos ministerijos ir šalies vadovai galėjo bent sumažinti žuvusiųjų giminių kančias", sakė ji.

Fondo pirmininkė pažymėjo, jog ketinimas paduoti ieškinį - "tai ne jausmų proveržis". Fondo juristai jau surado tas įstatymų normas, kurias valstybė pažeidė, pabrėžė V. Marčenko Ji nurodė vieną jų - "pažeistą teisę gauti teisingą informaciją".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Paryžiuje pristatytas NATO karinėms operacijoms pritaikytas bepilotis sraigtasparnis (1)

Greta milžiniško karinio transportinio lėktuvo A400M kitas „Airbus“ orlaivis – bepilotis sraigtasparnis – atrodo kaip žaisliukas. Nepaisant nedidelių gabaritų, šis aparatas gali iš esmės pakeisti NATO vykdomų karinių jūrų operacijų pobūdį.

Hitlerio varpas kursto aistras: protu nesuvokiama, kad jis skamba per pamaldas (112)

Vokietijos Herxheim am Berg miesto senojoje bažnyčioje kabantis varpas kelia aršias diskusijas. Kam ir kodėl jis galėjo užkliūti? Maža to, miesto meras „Deutsche Welle“ portalui tvirtina, kad bent jau artimiausiu metu nesantaiką kurstantis varpas niekur nedings.

Rusija perspėja Norvegiją, kad dėl JAV karių dislokavimo pablogės santykiai (87)

Norvegijos santykiai su Rusija gali pablogėti, o įtampa NATO šiauriniame flange - išaugti dėl Norvegijos leidimo Jungtinėms Valstijoms dislokuoti jūrų pėstininkus savo teritorijoje, Rusijos ambasada Norvegijoje šeštadienį pranešė naujienų agentūrai „Reuters“.

Kataras teigia, kad šaliai iškelti reikalavimai yra nerealistiški

Kataro užsienio reikalų ministras atmetė arabų šalių įteiktą 13 reikalavimų sąrašą, kuriuos reiktų įgyvendinti tam, kad būtų atšauktos sankcijos. Pasak ministro, reikalavimai yra nepagrįsti ir neįgyvendinami, informuoja BBC.

Pietų Korėjos prezidentas pakvietė Pchenjano delegaciją į 2018-ųjų žiemos olimpines žaidynes

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas šeštadienį pakvietė Šiaurės Korėją į kitąmet vyksiančias žiemos olimpines žaidynes ir sakė, kad sportas galėtų tapti priemone siekti taikos.