Jungtinėms pajėgoms bus vadovaujama atskirai

Rusijos ginkluotosios pajėgos prireikus ateis Baltarusijai į pagalbą, penktadienį pareiškė išrinktasis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
Pagal bendros valstybės kūrimo projektą, Rusija ir Baltarusija ketina sukurti maždaug 300 tūkst. karių jungtines ginkluotąsias pajėgas. Tačiau V. Putinas paneigė, kad šios pajėgos turės bendrą vadovybę.

"Jeigu Baltarusijos ginkluotosioms pajėgoms dėl kokios nors priežasties reikės atitinkamų Rusijos karinių struktūrų paramos, tuomet ši parama bus suteikta", sakė V. Putinas, kurį citavo Itar-TASS.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka praėjusią savaitę sakė, kad susitarimas dėl bendrų pajėgų sukūrimo bus pasirašytas maždaug po dviejų mėnesių. Tačiau V. Putinas pabrėžė, kad bendros vadovybės nebus.

Pasak jo, Baltarusijos ginkluotosios pajėgos bus pavaldžios šios šalies Gynybos ministerijai, o Rusijos pajėgos - savo vadovybei.

A. Lukašenka pareiškė, kad jungtinės pajėgos bazuosis Vakarų Baltarusijoje, prie Lenkijos sienos, kuri taps ir rytine NATO siena. Tiek Rusija, tiek Baltarusija nepritaria NATO plėtimuisi į Rytus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

NATO vadovas: aljansas nenori naujo Šaltojo karo

NATO nesiekia konfrontacijos su Rusija ir nenori, kad prasidėtų dar vienas Šaltasis karas, britų transliuotojui BBC sakė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Malaizijoje dėl prekinio traukinio avarijos įstrigo tūkstančiai keleivių

Malaizijoje penktadienį įvyko įspūdinga krovininio traukinio avariją, per kurią kaip žaislai išsibarstę vagonai užblokavo judrius eismo geležinkelio maršrutą, o tūkstančiai keleivių pateko į keblią padėtį.

Rusija grasina dėl „Jukos“ bylos nutraukti „Sojuz“ raketų tiekimą Prancūzijai (14)

Rusijos kosmoso agentūra („Roskosmos“) perspėjo nutrauksianti raketų nešėjų „Sojuz“ tiekimą Prancūzijos „Arianespace“, jei nebus grąžinti 300 mln. eurų, kurie Prancūzijoje areštuoti teismo, tiriančio „Jukos“ bylą, nurodymu, rašo „Le Echos“.

G. Wildersas nedalyvaus savo teisme dėl neapykantos kurstymo (1)

Radikalių antiislamiškų pažiūrų olandų parlamentaras Geertas Wildersas penktadienį pareiškė, kad atsisakys kitą savaitę dalyvauti savo teisme dėl kaltinimų kursčius rasinę neapykantą, ir pavadino teismo procesą „parodija“.

R. Duterte: Dievas man liepė nustoti keiktis (2)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte teigia pažadėjęs Dievui daugiau nebesikeikti, praneša BBC.