Judėjimas visoje Čečėnijoje uždraustas

Iki vasario 24 dienos imtinai visoje Čečėnijos teritorijoje užraustas bet koks žmonių ir transporto judėjimas.
Rusijos vyriausybės atstovo Čečėnijoje vicepremjero Nikolajaus Košmano spaudos tarnyba antradienį pranešė, kad "tai laikina priemonė, kurios imamasi dėl galimų banditų teroro aktų".

Trečiadienį, vasario 23-ą dieną, Čečėnijoje bus minima gedulo diena, nes prieš 56 metus Josifo Stalino įsakymu buvo pradėta masinė čečėnų deportacija. Sutapimas, bet tą pačią dieną Rusija švenčia savo Armijos šventę. Dėl šių abejų datų Rusijos kariškiai bijosi, kad čečėnai rengs teroro aktus ir jau uždarė Čečėnijos sienas.

Tačiau čečėniška naujienų tarnyba "Kavkaz centr" neigia, kad modžahedai planuoja kokius nors specialius išpuolius.

Čečėnijos viceprezidentas Vacha Arsanovas pareiškė, kad vasario 23 dienos išvakarėse nesirengiama jokioms ypatingoms operacijoms.

Jo žodžiais, "čečėnų armijos veiksmai nepriklauso nuo kokios nors datos ar įvykio, o agresoriai bus naikinami kiekvieną dieną, be išeiginių ir švenčių".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton brėžia raudoną liniją Maskvai: nereikia lepinti V. Putino (140)

„Prieš išeidama iš Valstybės departamento 2013 metų pradžioje, Hillary Clinton parašė prezidentui Barackui Obamai atsisveikinimo pastabą apie Rusiją. Pasak jos, santykių su Maskva „perkrovimas“, kurio tikėjosi Baltieji rūmai, galiausiai patyrė nesėkmę.

Sh. Peresas „kovoja už savo gyvybę“, pablogėjus sveikatai

Buvusio Izraelio prezidento ir Nobelio premijos laureato 93 metų Shimono Pereso sveikatos būklė antradienį ryškiai pablogėjo, jis „kovoja už savo gyvybę“ po anksčiau šį mėnesį patirto insultu, sakė vienas asmuo iš jo artimos aplinkos.

Karšti Gruzijos politikų debatai pasibaigė susistumdymu tiesioginiame eteryje

Ateinančią savaitę vyksiančių Gruzijos parlamento rinkimų kandidatai ne tik karštai diskutavo aktualiomis temomis, bet ir susistumdė tiesioginių debatų metu.

Trys Paryžiaus teroristai grįžo iš Sirijos į Europą per Vengriją (1)

Trys teroristai mirtininkai, surengę išpuolius Paryžiuje praėjusių metų lapkritį, grįžo į Europą po karo veiksmų Sirijoje vadinamuoju Balkanų maršrutu per Serbijos ir Vengrijos sieną. Tai antradienį pranešė laikraštis "Magyar Idok".

Turkijoje dėl nesėkmingo perversmo atleisti 87 žvalgybos agentūros darbuotojai (1)

Turkija dėl įtariamų ryšių su nesėkmingu liepos 15-osios bandymu įvykdyti perversmą atleido 87 žvalgybos agentūros darbuotojus, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida.