JTO reikalauja, kad Rusija įsileistų stebėtojus

Buvusi Airijos prezidentė sakė "Reuters", kad Rusija privalo pateikti "įtikinantį atsakymą" į vis dažnėjančius pareiškimus, kad jos pajėgos per penkių mėnesių karinę operaciją Čečėnijoje pažeidžia žmogaus teises.

Ji išreiškė ypatingą susirūpinimą padėtimi Černokozovo sulaikymo centre už 50 kilometrų į šiaurę nuo Grozno.

Tiems, kam pavyko ištrūkti iš Černokozovo izoliatoriaus, pasakojo, kaip prižiūrėtojai rusai prievartavo moteris, kiekvieną dieną metaliniais strypais mušė vyrus ir moteris, o į jų kameras leido ašarines dujas.

"Žmonės, kuriems pavyko išsprukti, pasakoja siaubingas istorijas apie kankinimus. Mes turime tai ištirti. Būtina reguliuoti situaciją", sakė M. Robinson.

JT aukštoji žmogaus teisių komisarė sakė nusprendusi kelti Rusijos veiksmų Čečėnijoje problemą, kai Maskva atmetė jos prašymą aplankyti regioną.

Rusijos laikinasis prezidentas Vladimiras Putinas dėl nesiliaujančių pasaulio bendruomenės priekaištų praėjusią savaitę paskyrė specialųjį žmogaus teisių įgaliotinį Čečėnijoje.

Pasak M. Robinson, to neužtenka. "Kai pateikiami rimti kaltinimai pažeidimais, greitomis egzekucijomis, sulaikytų žmonių prievartavimu ir kankinimu, atsakas turi būti įtikinantis", sakė ji.

"Tinkamas atsakas yra leidimas tarptautiniams žmogaus teisių pareigūnams atvykti ir susipažinti su padėtimi. Būtina sužinoti tiesą", kalbėjo komisarė.

M. Robinson pažadėjo Rusijos karinės kampanijos Čečėnijoje klausimą kelti JT Žmogaus teisių komisijos pasitarime Ženevoje, kuris vyks kovo 20 dieną. Ši komisija yra įtakingiausia tarpvyriausybinė žmogaus teisių organizacija pasaulyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Seišelių Salų prezidentas (5)

Antradienį Seišelių Salų Respublikos prezidentas Jamesas Alixas Michelis pareiškė atsistatydinąs. Kaip pranešė Seišelių naujienų agentūra, šių metų spalio 16 d. valstybės vadovo pareigas pradės eiti viceprezidentas Danny Faure.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (77)

Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Angoloje sudužo „Chevron“ sraigtasparnis (2)

Angoloje sudužo į naftos verslovę pakrantėje skrisdamas sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės, pranešė firma „Chevron“.

Kalifornijoje siautėjantis gaisras verčia evakuotis žmones

Kalifornijoje dėl nesiliaujančių krūmynų gaisrų, keliančių grėsmę atokioms Santa Kruso kalnų bendruomenėms, savo namus turėjo palikti dar daugiau žmonių.

Po ginčijamos pergalės rinkimuose prisaikdintas Gabono prezidentas (1)

Gabone antradienį prisaikdintas prezidentas Ali Bongo, šalies aukščiausiajam teismui kontroversiškai įvertinus jo pergalę ir pratęsus jo šeimos valdžią šioje naftos turtingoje valstybėje jau penktą dešimtmetį.