JT ragina Rusiją ištirti nusikaltimus Čečėnijoje

Pagrindinis Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių forumas antradienį priėmė rezoliuciją, kurioje Maskva raginama ištirti visus nusikaltimus Čečėnijoje, tarp jų - ir masines žudynes.
Prieš rezoliuciją, kurią pasiūlė Europos Sąjunga (ES), balsavo Rusija, Kinija, Kuba ir dar 4 valstybės. Tarp rezoliucijai pritarusių 25 šalių yra Kanada ir Jungtinės Valstijos.

JT Žmogaus teisių komisijoje, kurios kasmetinė 6 savaičių sesija vyksta Ženevoje, posėdžiauja 53 valstybių atstovai. Balsavimo metu 19 valstybių delegacijos susilaikė, o dar 2 nedalyvavo. Komisijos sesija baigsis penktadienį.

Prieš balsavimą Rusijos delegacija ES pasiūlytą rezoliucijos tekstą pavadino nevisapusišku požiūriu į situaciją Čečėnijoje. Pridurta, jog Maskva ištirs visus pažeidimus ir nubaus kaltininkus, įskaitant kareivius.

ES vardu kalbėjo Portugalijos ambasadorius, išreiškęs apgailestavimą dėl Rusijos pareigūnų nenoro diskutuoti apie Komisijos pirmininko pareiškimą, kuriame priekaištai buvo išsakyti švelniau negu rezoliucijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Apklausa: H. Clinton didina populiarumo persvarą prieš D. Trumpą

Likus kiek daugiau negu dviem savaitėms iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton, padidinusi populiarumo persvarą prieš respublikoną Donaldą Trumpą, didina savo pastangas sustiprinti savo pozicijas svarbiose svyruojančiose valstijose ir įtvirtinti savo pranašumą.

Per Lenkiją ritasi nauja protestų banga (2)

Lenkijoje sekmadienį šimtai juodai apsirengusių moterų vėl išėjo į miestų gatves protestuoti prieš konservatorių vyriausybės mėginimus sugriežtinti šalyje galiojančius abortų įstatymus, kurie ir taip yra vieni griežčiausių Europoje.

Ispanijoje konservatoriai formuos mažumos vyriausybę

Ispanijos socialistai sekmadienį balsavo už tai, kad konservatoriams būtų leista sudaryti mažumos vyriausybę, – tikimasi, jog tai padės išeiti iš ilgai užsitęsusios politinės aklavietės ir išvengti trečiųjų rinkimų, skelbia agentūra AFP.

JAV nori izoliuoti „Islamo valstybę" ir jos Sirijos bastione Rakoje (5)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris spaudžia pradėti puolimą prieš „Islamo valstybės" (IS) džihadistus jų Sirijos bastione Rakoje, praneša agentūra AFP.

Prancūzijoje migrantai pradeda evakuotis iš Kalė „Džiunglių“ stovyklos (9)

Migrantai pirmadienį paryčiais pradėjo rinktis Prancūzijos pareigūnų nustatytose oficialiuose punktuose, ruošiantis visiškai evakuoti „Džiunglėmis“ pramintą neteisėtą stovyklą šiauriniame Kalė uostamiestyje, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.