J.Stalino anūkas duoda Dūmą į teismą dėl Katynės žudynių

 (20)
Josifo Stalino anūkas Jevgenijus Džiugašvilis ruošiasi paduoti Rusijos parlamentą į teismą, praneša thenews.pl. Jis kaltina Dūmą jo „garbingo senelio šmeižtu“, po to, kai parlamentas patvirtino rezoliuciją, kurioje diktatorius kaltinamas dėl 1940 m. vykusių Katynės žudynių.
Katynės žudynės
© Scanpix

Jų metu išžudyta daugiau nei 20 tūkst. lenkų belaisvių, skelbia thenews.pl.

Pasak Rusijos Federacijos Komunistų partijos atstovų, Jevgenijus Džiugašvilis penktadienį Aukščiausiajam teismui įteikė ieškinį.

„Rezoliucijoje tvirtinama, kad mano senelis, Josifas Džiugašvilis Stalinas, yra kaltas dėl Katynės žudynių. Tai visiškai prasilenkia su realybe ir šmeižia jo garbę bei orumą“, – sakė 73-ej ų J. Stalino anūkas.

J. Džiugašvilis teigia, kad dokumentai, patvirtinantys J. Stalino Katynės žudynių užsakymą, buvo suklastoti. Pasak jo, nacistai išžudė lenkų karo belaisvius – pagrindinę Sovietų Sąjungos fronto liniją.

J. Stalino anūkas tikisi prisiteisti 100 mln. rublių (daugiau nei 8 mln. Lt) moralinės žalos, kurią turėtų išmokėti 342 parlamento nariai, balsavę už rezoliucijos patvirtinimą, nors žudynės, pasak J. Džiugašvilio, buvo tragedija „ne tik lenkams, bet ir rusams“.

„Paviešinta medžiaga, įrodyta, kad nusikaltimas buvo įvykdytas dėl tiesioginių J. Stalino ir kitų sovietų lyderių įsakymų, buvo saugoma slaptuose archyvuose daugybę metų,“ – tvirtina Dūmos atstovai.

Tai ne pirmas kartas, kada J. Džiugašvilis gina sovietų diktatoriaus reputaciją teisme. Pernai metais jis bylinėjosi su Rusijos laikraščiu „Novaja Gazeta“, kuris paviešino slaptus dokumentus, kuriuose – mirties bausmių įsakymai su J. Stalino parašu.

Po bylos pralaimėjimo teistis mėgstantis J. Džiugašvilis padavė į teismą ir „Echo Moskvy“ radiją už paskelbtą informaciją, jog J. Stalinas nuteisė 12-ametį mirties bausme 1930 m.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Mažoji Mosulo gyventoja apsikabino Kovos su terorizmu tarnybos vyriausiąjį vadą

Iš Mosulo senamiesčio rajono evakuota mergaitė negalėjo neapkabinti Kovos su terorizmu tarnybos (CTS) vyriausiojo vado, taip išreikšdama dėkingumą už išlaisvinimą.

Pirmą kartą istorijoje Didžiosios Britanijos karalienės gvardijai vadovaus moteris

Kanados karinių pajėgų karė tapo pirmąja moterimi, kuriai patikėta garbė vadovauti Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II Bakingamo rūmų rezidencijos gvardijai.

Šiaurės Korėja toliau provokuoja: palygino D. Trumpą su Hitleriu (2)

Šiaurės Korėjos žiniasklaida antradienį palygino JAV prezidentą Donaldą Trumpą su nacių diktatoriumi Adolfu Hitleriu. Šis pareiškimas pasirodė nemažėjant įtampai dėl Pchenjano ginklavimosi ambicijų ir artėjant naujojo Pietų Korėjos prezidento vizitui į Vašingtoną.

Japonija parengė animuotą instrukciją: kaip elgtis Š. Korėjos atakos atveju

Japonijos valdžia pradėjo platinti animuotą pranešimą visuomenei, kuriame žmonėms pateikia instrukcijas, ką daryti, jeigu Šiaurės Korėja surengtų balistinės raketos ataką. Tokia socialinė reklama pradėta transliuoti vis labiau nuogąstaujant, kad Šiaurės Korėja artimiausiu metu surengs daugiau raketinių bandymų ir toliau pažeidinės Jungtinių Tautų rezoliucijas.

A. Merkel nebėra kategoriškai nusiteikusi prieš tos pačios lyties asmenų santuokas

Vokietijos kanclerė Angela Merkel artėjant rinkimams ir didėjant spaudimui jos konservatorių partijai, pirmadienį užsiminė nebesanti kategoriškai nusiteikusi prieš tos pačios lyties asmenų santuokas.