JAV sveikina Putino pastabas dėl NATO

Tačiau, V. Putino žodžiais, Rusija galėtų tapti NATO nare tik tuo atveju, jeigu būtų laikoma lygiaverte partnere.

"Tokį jo atsakymą mes laikome pozityviu, nes tai rodo, kad Maskvoje esama naujo noro gerinti santykius su NATO, vėl pradėti dirbti su Aljansu", pareiškė Valstybės departamento atstovas spaudai Jamesas Foley (Džeimsas Foulis).

"Mes sveikiname laikinai einančio prezidento pareigas Putino pasiryžimą užmegzti gerus santykius su Vakarais ir manome, kad jo pareiškimą reikia vertinti šiuo požiūriu", sakė atstovas.

Tačiau Rusijos UR ministras Igoris Ivanovas pareiškė, kad V. Putino atsakymas buvo hipotetiškas. NATO generalinis sekretorius George Robertsonas (Džordžas Robertsonas) taip pat sakė, kad Rusijos stojimo klausimo dienotvarkėje nėra.

J. Foley taip pat pareiškė, kad JAV norėtų matyti greitesnę NATO ir Rusijos bendradarbiavimo pažangą tokiose praktinėse srityse, kaip mokslas, oro transporto saugumas, civilinės gynybos parengtis bei karininkų perkvalifikavimas.

"Be to,... mes norėtume matyti platesnį saugumo dialogą, besiklostantį taip, kaip buvo ketinama, pasiekus pradinį susitarimą tarp Rusijos ir NATO", sakė atstovas, turėdamas galvoje 1997 metų susitarimą.

1999 metais Rusija nutraukė ryšius su NATO, protestuodama prieš Aljanso surengtą Jugoslavijos bombardavimų kampaniją per Kosovo konfliktą. Kai G. Robertsonas vasario mėnesį apsilankė Maskvoje, Rusija sutiko vėl atnaujinti šiuos kontaktus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (17)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (11)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (564)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.