JAV stiprina pajėgas Kosove ir Makedonijoje

JAV ketvirtadienį pranešė, kad siunčia papildomą žvalgybos kariuomenę į Kosovą, taip pat tankus ir artileriją į kaimyninę Makedoniją. Pajėgos stiprinamos, nes, atėjus pavasariui, Pietų Serbijos Kosovo provincijoje pradėjo augti įtampa.
Tai Pentagonas pranešė tokiu metu, kai JAV Kongreso Atstovų Rūmai tik maža persvara atmetė pasiūlymą atšaukti Kosove tarnaujantį 5 900 JAV taikdarių kontingentą. Tai buvo siūloma padaryti tuo atveju, jeigu Europos šalys neskirs daugiau lėšų padengti šios misijos išlaidas.

JAV pajėgų Kosovo rajone stiprinimas yra nedidelis, tačiau rodo Vašingtono ir jo sąjungininkių nerimą dėl aktyvėjančios Kosovo etninių albanų kovotojų veiklos. Taip pat būgštaujama galimų susirėmimų tarp albanų ir serbų, baigiantis Balkanų žiemai.

Pentagono atstovas spaudai Kenas Baconas (Kenas Beikonas) pareiškė, kad iš Vokietijos į Kosovą siunčiami 125 JAV specialiųjų žvalgybos pajėgų kariai. Jie padės patruliuoti pasienį tarp Kosovo ir Serbijos Preševo slėnio, kur gali vėl atsinaujinti karo veiksmai.

Be to, JAV šarvuotoji kuopa Makedonijos sostinėje Skopjėje papildoma 14 tankų ir šešiais artilerijos vienetais, sakė K.Baconas. Tai turi tapti papildoma atgrasymo priemone Makedonijos pasienyje su Serbija, kur būgštaujama dėl galimo serbų pajėgų įsiveržimo.

Naujoji žvalgybos kariuomenė Kosove taps JAV taikdarių kontingento "akimis ir ausimis".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Irakas prašo, o JAV rengiasi atsiųsti daugiau karių Mosulo puolimui

Irakas parašė Vašingtono atsiųsti daugiau instruktorių ir patarėjų, rengiantis mūšiui dėl Mosulo, kurį siekiama išvaduoti iš džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) rankų, pranešė trečiadienį premjero tarnyba.

Egipto teismas nuteisė 40 įtariamų IS narių (1)

Egipto teismas kalėti iki gyvo galvos nuteisė 40 asmenų, įtariamų ryšiais su grupuote „Islamo valstybė“ (IS) bei pagalba verbuojant jaunimą prisijungti prie Sirijoje ir Irake veikiančių ekstremistų, praneša naujienų agentūra AP.

Danijoje dalijamas purškalas savigynai nuo migrantų (2)

Artėjant Danijos parlamento rinkimams šalies nacionalistai eksploatuoja pabėgėlių įvykdytų moterų užpuolimų temą, kad atkreiptų į save dėmesį ir pelnytų politinių taškų, praneša "News.ru".

Lenkijos prokurorai pateikė kaltinimus dėl Rusijos piliečio bepiločio (8)

Lenkijos prokurorai trečiadienį pranešė pareiškusi kaltinimus Rusijos piliečiui dėl oro erdvės naudojimo įstatymų pažeidimų už bepiločio aparato skraidinimą virš ministro pirmininko kanceliarijos Varšuvoje, neturint tam leidimo.

Šveicarijoje sudužo kariuomenės sraigtasparnis (1)

Šveicarijoje vienoje aukštoje kalnų perėjoje trečiadienį sudužo karinis sraigtasparnis, sakoma Gynybos ministerijos „Twitter“ pranešime.