JAV: Sirija peržengė raudoną linijąJAV pasiūlė karinę paramą sukilėliams

 (152)
Jungtinės Valstijos ketvirtadienį apkaltino Siriją naudojant cheminius ginklus prieš sukilėlius ir paskelbė, kad suteiks "karinę pagalbą" pajėgoms, kovojančiomis prieš prezidentą Basharą al Assadą.
Sirijos sukilėliai numušė naikintuvą
Sirijos sukilėliai numušė naikintuvą
© AFP/Scanpix

Šis pareiškimas, kuriame teigiama, jog nuo cheminių atakų žuvo iki 150 žmonių, reiškia, kad Sirija peržengė tai, ką JAV prezidentas Barackas Obama buvo pavadinęs raudona linija šioje krizėje.

Tačiau Vašingtonas dar nenusprendė, ar reikia nustatyti neskraidymo zoną virš Sirijos, kur, kaip nurodė Jungtinės Tautos, jau daugiau nei 90 tūkst. žmonių žuvo per konfliktą, prasidėjusį 2011-ųjų kovą.

"Mūsų žvalgybos bendruomenė vertina, kad B.al Assado režimas naudojo cheminius ginklus, įskaitant nervus paralyžiuojančią medžiagą zariną, mažu mastu prieš opoziciją - daugelį kartų praeitais metais", - sakoma Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimams Beno Rhodeso pranešime.

"Žvalgybos bendruomenė vertina, kad iki šiol 100-150 mirė per užfiksuotas cheminių ginklų atakas Sirijoje, - pridūrė jis. - Prezidentas aiškiai kalbėjo dėl cheminių ginklų naudojimo arba cheminio ginklo perdavimo teroristų grupuotėms - Jungtinėms Valstijoms tai raudona linija."

"Prezidentas sakė, kad cheminių ginklų panaudojimas pakeistų skaičiavimus, ir taip nutiko", - pažymėjo B.Rhodesas.

Konferenciniame pokalbyje telefonu su žurnalistais B.Rhodesas sakė, kad Vašingtonas pasidalino su Rusija turima informacija apie cheminių ginklų naudojimą, tačiau Maskva iki šiol dar nepritarė, jog B.al Assadas turėtų atsistatydinti.

B.Rhodesas nepasakė, jog Jungtinės Valstijos ruošiasi tiesiogiai apginkluoti sukilėlius, kovojančius su B.al Assadu, tačiau sakė, kad B.Obama "tarsis su Kongresu dėl šių reikalų ateinančiomis savaitėmis".

"Jungtinėms Valstijoms ir tarptautinei bendruomenei prieinami kai kurie kiti teisiniai, finansiniai diplomatiniai ir kariniai atsakai, - nurodė jis. - Esame pasiruošę visiems nenumatytiems atvejams ir padarysime savalaikiu sprendimus."

"Ketiname veikti labai apgalvotai, - aiškino B.Rhodesas, nors pripažino, kad cheminių ginklų naudojimas ir didėjantis Libano šiitų judėjimo "Hezbollah" bei Irano vaidmuo tame konflikte "pridėjo skubumo elementą" tame procese.

"Prezidentas priėmė sprendimą dėl didesnės paramos teikimo opozicijai. Tai apims tiesioginės paramos teikimą (sukilėlių) Aukščiausiajai karinei tarybai. Tai apima karinę paramą", - sakė patarėjas, nesileisdamas į detales.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (152)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Chaotišką Karakasą puošia imigranto iš Italijos užveistos spalvingos papūgos

XX a. aštuntajame dešimtmetyje žaluma padengtuose Venesuelos sostinę Karakasą supančiuose kalnuose gyveno iš Italijos čia gyventi atvykęs imigrantas Vittorio Poggi. Kai jis važiuodavo motociklu, jam iš paskos sekdavo papūga ara. Visada gyvūnus mėgęs V. Poggi pradėjo veisti šiuos paukščius, o vėliau juos paleisdavo derlingame slėnyje prie Karakaso. Praėjus 40 metų keli tūkstančiai šių paukščių palikuonių skrodžia vaiskaus dangaus skliautą virš Karakaso , o penki milijonai šio miesto gyventojų žvelgdami į šį nuostabių reginį gali mėgautis įkvėpiančiomis retomis tylos akimirkomis.

Kazachstane vyksta prezidento rinkimai arba N. Nazarbajevo perrinkimas (1)

Energijos išteklių turtingame Kazachstane sekmadienį vyksta prezidento rinkimai, per kuriuos beveik neabejotinai bus perrinktas dabartinis 74 metų šalies autoritariškas lyderis Nursultanas Nazarbajevas.

Rusų programišiai skaitė B. Obamos elektroninius laiškus (66)

Rusų programišiai praėjusiais metais buvo įsilaužę į neįslaptintą Baltųjų rūmų kompiuterių sistemą ir skaitė Jungtinių Valstijų prezidento Baracko Obamos gautus ir išsiųstus elektroninius laiškus, šeštadienį pranešė laikraštis „The New York Times“.

Košmaras Azijoje: naujas žemės drebėjimas aukų skaičius dėl šeštadienio drebėjimo perkopė 2000 (22)

Naujas galingas požeminis smūgis supurtė Indiją ir Nepalą sekmadienį, sudrebindamas pastatus Delyje ir sukeldamas sniego lavinas Himalajuose.

Žaidimas, kurį V. Putinas žaidžia su Graikija: Europai siunčiami pavojingi signalai (297)

Imperinis milžinas, kalantis pleištą į Europos vienybę, ir smulki skolose skęstanti valstybė įsitraukė į kontroversišką romaną. Tai galima pavadinti ortodoksišku bučiniu: šiandieniniai Rusijos ir Graikijos tarpusavio ryšiai tik sutvirtina anksčiau buvusius.