JAV: Sirija peržengė raudoną linijąJAV pasiūlė karinę paramą sukilėliams

 (152)
Sirijos sukilėliai numušė naikintuvą
Sirijos sukilėliai numušė naikintuvą
© AFP/Scanpix

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį apkaltino Siriją naudojant cheminius ginklus prieš sukilėlius ir paskelbė, kad suteiks "karinę pagalbą" pajėgoms, kovojančiomis prieš prezidentą Basharą al Assadą.

Šis pareiškimas, kuriame teigiama, jog nuo cheminių atakų žuvo iki 150 žmonių, reiškia, kad Sirija peržengė tai, ką JAV prezidentas Barackas Obama buvo pavadinęs raudona linija šioje krizėje.

Tačiau Vašingtonas dar nenusprendė, ar reikia nustatyti neskraidymo zoną virš Sirijos, kur, kaip nurodė Jungtinės Tautos, jau daugiau nei 90 tūkst. žmonių žuvo per konfliktą, prasidėjusį 2011-ųjų kovą.

"Mūsų žvalgybos bendruomenė vertina, kad B.al Assado režimas naudojo cheminius ginklus, įskaitant nervus paralyžiuojančią medžiagą zariną, mažu mastu prieš opoziciją - daugelį kartų praeitais metais", - sakoma Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimams Beno Rhodeso pranešime.

"Žvalgybos bendruomenė vertina, kad iki šiol 100-150 mirė per užfiksuotas cheminių ginklų atakas Sirijoje, - pridūrė jis. - Prezidentas aiškiai kalbėjo dėl cheminių ginklų naudojimo arba cheminio ginklo perdavimo teroristų grupuotėms - Jungtinėms Valstijoms tai raudona linija."

"Prezidentas sakė, kad cheminių ginklų panaudojimas pakeistų skaičiavimus, ir taip nutiko", - pažymėjo B.Rhodesas.

Konferenciniame pokalbyje telefonu su žurnalistais B.Rhodesas sakė, kad Vašingtonas pasidalino su Rusija turima informacija apie cheminių ginklų naudojimą, tačiau Maskva iki šiol dar nepritarė, jog B.al Assadas turėtų atsistatydinti.

B.Rhodesas nepasakė, jog Jungtinės Valstijos ruošiasi tiesiogiai apginkluoti sukilėlius, kovojančius su B.al Assadu, tačiau sakė, kad B.Obama "tarsis su Kongresu dėl šių reikalų ateinančiomis savaitėmis".

"Jungtinėms Valstijoms ir tarptautinei bendruomenei prieinami kai kurie kiti teisiniai, finansiniai diplomatiniai ir kariniai atsakai, - nurodė jis. - Esame pasiruošę visiems nenumatytiems atvejams ir padarysime savalaikiu sprendimus."

"Ketiname veikti labai apgalvotai, - aiškino B.Rhodesas, nors pripažino, kad cheminių ginklų naudojimas ir didėjantis Libano šiitų judėjimo "Hezbollah" bei Irano vaidmuo tame konflikte "pridėjo skubumo elementą" tame procese.

"Prezidentas priėmė sprendimą dėl didesnės paramos teikimo opozicijai. Tai apims tiesioginės paramos teikimą (sukilėlių) Aukščiausiajai karinei tarybai. Tai apima karinę paramą", - sakė patarėjas, nesileisdamas į detales.

BNS
 
152
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Ukrainai metė kaltinimus dėl uždraustų ginklų naudojimo (7)

2014 spalio mėn. 21 d. 16:12
Niujorke įsikūrusi žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) antradienį paskelbė, jog jos surinkti duomenys rodo, kad Ukrainos vyriausybės pajėgos naudojo kasetinius sprogmenis šalies rytuose, tačiau tą patį tikriausiai darė prorusiški separatistai.

Didžioji Britanija į Siriją siųs ginkluotus žvalgybinius orlaivius

2014 spalio mėn. 21 d. 16:02
Didžioji Britanija pranešė į Siriją siųsianti žvalgybos ir ginkluotus bepiločius orlaivius trumpam laikui surinkti žvalgybinę informaciją apie "Islamo valstybės" (IS) kovotojus, praneša "Reuters".

Nufilmuota: po furgonu atsidūręs vyras liko gyvas (1)

2014 spalio mėn. 21 d. 15:59
Nufilmuota: po furgonu atsidūręs vyras liko gyvas
Praėjusią savaitę rytinėje Kinijos dalyje esančios Dziangsu provincijos Lijango mieste įvyko avarija, kurios metu pagyvenęs vyras atsidūrė po transporto priemone.

Švedija apie povandeninį laivą: panaudosime ginklus tikslingai paskleidė melagingą informaciją (58)

2014 spalio mėn. 21 d. 15:54
Švedijos ginkluotosios pajėgos pranešė, kad tuo atveju, jei Stokholmo archipelage bus aptiktas povandeninis laivas, jos yra pasirengusios jį iškelti į paviršių ir prireikus tam panaudoti visus būtinus ginklus.

Žiniasklaida tikina išsiaiškinusi Švedijos saloje nufotografuoto vyro tapatybę (139)

2014 spalio mėn. 21 d. 12:54
Nuotrauka, kurioje Stokholmo salyne pavaizduotas paslaptingas vyras, sukėlė audringą Švedijos karinės žvalgybos ir saugumo tarnybų reakciją.