JAV: Sirija peržengė raudoną linijąJAV pasiūlė karinę paramą sukilėliams

 (152)
Sirijos sukilėliai numušė naikintuvą
Sirijos sukilėliai numušė naikintuvą
© AFP/Scanpix

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį apkaltino Siriją naudojant cheminius ginklus prieš sukilėlius ir paskelbė, kad suteiks "karinę pagalbą" pajėgoms, kovojančiomis prieš prezidentą Basharą al Assadą.

Šis pareiškimas, kuriame teigiama, jog nuo cheminių atakų žuvo iki 150 žmonių, reiškia, kad Sirija peržengė tai, ką JAV prezidentas Barackas Obama buvo pavadinęs raudona linija šioje krizėje.

Tačiau Vašingtonas dar nenusprendė, ar reikia nustatyti neskraidymo zoną virš Sirijos, kur, kaip nurodė Jungtinės Tautos, jau daugiau nei 90 tūkst. žmonių žuvo per konfliktą, prasidėjusį 2011-ųjų kovą.

"Mūsų žvalgybos bendruomenė vertina, kad B.al Assado režimas naudojo cheminius ginklus, įskaitant nervus paralyžiuojančią medžiagą zariną, mažu mastu prieš opoziciją - daugelį kartų praeitais metais", - sakoma Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimams Beno Rhodeso pranešime.

"Žvalgybos bendruomenė vertina, kad iki šiol 100-150 mirė per užfiksuotas cheminių ginklų atakas Sirijoje, - pridūrė jis. - Prezidentas aiškiai kalbėjo dėl cheminių ginklų naudojimo arba cheminio ginklo perdavimo teroristų grupuotėms - Jungtinėms Valstijoms tai raudona linija."

"Prezidentas sakė, kad cheminių ginklų panaudojimas pakeistų skaičiavimus, ir taip nutiko", - pažymėjo B.Rhodesas.

Konferenciniame pokalbyje telefonu su žurnalistais B.Rhodesas sakė, kad Vašingtonas pasidalino su Rusija turima informacija apie cheminių ginklų naudojimą, tačiau Maskva iki šiol dar nepritarė, jog B.al Assadas turėtų atsistatydinti.

B.Rhodesas nepasakė, jog Jungtinės Valstijos ruošiasi tiesiogiai apginkluoti sukilėlius, kovojančius su B.al Assadu, tačiau sakė, kad B.Obama "tarsis su Kongresu dėl šių reikalų ateinančiomis savaitėmis".

"Jungtinėms Valstijoms ir tarptautinei bendruomenei prieinami kai kurie kiti teisiniai, finansiniai diplomatiniai ir kariniai atsakai, - nurodė jis. - Esame pasiruošę visiems nenumatytiems atvejams ir padarysime savalaikiu sprendimus."

"Ketiname veikti labai apgalvotai, - aiškino B.Rhodesas, nors pripažino, kad cheminių ginklų naudojimas ir didėjantis Libano šiitų judėjimo "Hezbollah" bei Irano vaidmuo tame konflikte "pridėjo skubumo elementą" tame procese.

"Prezidentas priėmė sprendimą dėl didesnės paramos teikimo opozicijai. Tai apims tiesioginės paramos teikimą (sukilėlių) Aukščiausiajai karinei tarybai. Tai apima karinę paramą", - sakė patarėjas, nesileisdamas į detales.

BNS
 
152
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Keistas incidentas Rusijoje: kai labai nori namo, gali viską (9)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 10:12
Keistas incidentas Rusijoje: kai labai nori namo, gali viską
Stopkadras
Rusijos Krasnodaro krašto Igarkos oro uoste įvyko gana keistas incidentas.

Prabilo juodaodį paauglį nušovęs Fergusono policininkas papildyta (19)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 09:38
Baltaodis policininkas, anksčiau šiais metais nušovęs neginkluotą juodaodį paauglį Misūrio mieste Fergusone, kuriame dėl to incidento įsiplieskė riaušės, antradienį pareiškė, kad jo „sąžinė švari“ ir kad analogiškoje situacijoje jis pasielgtų lygiai taip pat.

Katalonijos lyderis nori pirmalaikių rinkimų kelyje į nepriklausomybę (1)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 08:55
Škotijos įkvėpti: Katalonijos parlamentas pritarė referendumui dėl nepriklausomybės
AP/Scanpix
Katalonijos vyriausybės vadovas Arturas Masas antradienį pareiškė, jog nori pirmalaikių rinkimų šiame turtingame regione, kurie padėtų priartėti prie tikslo atsiskirti nuo Ispanijos.

JAV ir NATO pajėgų Europoje vadas atvyksta į Ukrainą (15)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 08:45
NATO pajėgų Europoje vadas JAV generolas Philipas Breedlove'as trečiadienį atvyks į Ukrainą derybų su aukšto rango politiniais lyderiais ir kariuomenės vadais, pranešė jo atstovas.

Per antskrydžius prieš IS „sostinę“ Sirijoje žuvo dešimtys žmonių (7)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 08:02
Sirijos karinės oro pajėgos antradienį surengė antskrydžius prieš ekstremistinės grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) „sostinę“ al Raką ir nukovė beveik 70 žmonių.