JAV: Sirija peržengė raudoną linijąJAV pasiūlė karinę paramą sukilėliams

 (152)
Sirijos sukilėliai numušė naikintuvą
Sirijos sukilėliai numušė naikintuvą
© AFP/Scanpix

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį apkaltino Siriją naudojant cheminius ginklus prieš sukilėlius ir paskelbė, kad suteiks "karinę pagalbą" pajėgoms, kovojančiomis prieš prezidentą Basharą al Assadą.

Šis pareiškimas, kuriame teigiama, jog nuo cheminių atakų žuvo iki 150 žmonių, reiškia, kad Sirija peržengė tai, ką JAV prezidentas Barackas Obama buvo pavadinęs raudona linija šioje krizėje.

Tačiau Vašingtonas dar nenusprendė, ar reikia nustatyti neskraidymo zoną virš Sirijos, kur, kaip nurodė Jungtinės Tautos, jau daugiau nei 90 tūkst. žmonių žuvo per konfliktą, prasidėjusį 2011-ųjų kovą.

"Mūsų žvalgybos bendruomenė vertina, kad B.al Assado režimas naudojo cheminius ginklus, įskaitant nervus paralyžiuojančią medžiagą zariną, mažu mastu prieš opoziciją - daugelį kartų praeitais metais", - sakoma Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimams Beno Rhodeso pranešime.

"Žvalgybos bendruomenė vertina, kad iki šiol 100-150 mirė per užfiksuotas cheminių ginklų atakas Sirijoje, - pridūrė jis. - Prezidentas aiškiai kalbėjo dėl cheminių ginklų naudojimo arba cheminio ginklo perdavimo teroristų grupuotėms - Jungtinėms Valstijoms tai raudona linija."

"Prezidentas sakė, kad cheminių ginklų panaudojimas pakeistų skaičiavimus, ir taip nutiko", - pažymėjo B.Rhodesas.

Konferenciniame pokalbyje telefonu su žurnalistais B.Rhodesas sakė, kad Vašingtonas pasidalino su Rusija turima informacija apie cheminių ginklų naudojimą, tačiau Maskva iki šiol dar nepritarė, jog B.al Assadas turėtų atsistatydinti.

B.Rhodesas nepasakė, jog Jungtinės Valstijos ruošiasi tiesiogiai apginkluoti sukilėlius, kovojančius su B.al Assadu, tačiau sakė, kad B.Obama "tarsis su Kongresu dėl šių reikalų ateinančiomis savaitėmis".

"Jungtinėms Valstijoms ir tarptautinei bendruomenei prieinami kai kurie kiti teisiniai, finansiniai diplomatiniai ir kariniai atsakai, - nurodė jis. - Esame pasiruošę visiems nenumatytiems atvejams ir padarysime savalaikiu sprendimus."

"Ketiname veikti labai apgalvotai, - aiškino B.Rhodesas, nors pripažino, kad cheminių ginklų naudojimas ir didėjantis Libano šiitų judėjimo "Hezbollah" bei Irano vaidmuo tame konflikte "pridėjo skubumo elementą" tame procese.

"Prezidentas priėmė sprendimą dėl didesnės paramos teikimo opozicijai. Tai apims tiesioginės paramos teikimą (sukilėlių) Aukščiausiajai karinei tarybai. Tai apima karinę paramą", - sakė patarėjas, nesileisdamas į detales.

BNS
 
152
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Paskelbta buvusio Ukrainos finansų ministro paieška (5)

2014 spalio mėn. 30 d. 20:41
Paskelbta buvusio Ukrainos finansų ministro paieška
Vilniaus aps. VPK nuotr.
Paskelbta buvusio Ukrainos finansų ministro Jurijaus Kolobovo, taip pat akcinės bendrovės „Ukrtelekom“ stebėtojų tarybos nario Georgijaus Dzekono paieška.

Įpykęs Izraelis ėmėsi veiksmų prieš Švediją (84)

2014 spalio mėn. 30 d. 20:27
Įpykęs Izraelis ėmėsi veiksmų prieš Švediją
AP/Scanpix
Izraelis ketvirtadienį atšaukė savo ambasadorių iš Stokholmo „konsultacijoms“, kai prieš kelias valandas Švedija paskelbė oficialiai pripažįstanti Palestinos valstybę.

Šiemet daugiausiai žurnalistų pražudžiusių šalių TOP 5 (2)

2014 spalio mėn. 30 d. 20:07
Tarptautinės teisių gynimo organizacijos „Reporteriai be sienų“ (Reporters Without Borders) duomenimis, per šiuos metus buvo nužudyti 56 žurnalistai.

Burkina Faso liaudis sukilo (12)

2014 spalio mėn. 30 d. 19:43
Burkina Faso opozicijos lyderis ketvirtadienį, kai šalį užliejo neramumų banga, pareiškė, kad armija yra „su liaudimi“ prieš prezidento Blaise'o Compaore režimą.  Prezidentas šalyje įvedė nepaprastąją padėtį ir paleido parlamentą.

Norvegijos vakarus skalauja potvyniai (4)

2014 spalio mėn. 30 d. 19:31
Norvegijos vakarus skalauja potvyniai
Vakarinėje Norvegijoje dėl smarkaus lietaus prasidėjo smarkūs potvyniai. Vanduo apsupo kelias gyvenvietes.Skelbiama, kad labiausiai nuo potvynių nukentėjo Flamo, Voso ir Odos gyvenvietės, ten uždaryti keliai, vanduo apgadino ir nemažai namų. Flamo gyvenvietėje, esančioje Sognės ir Fjurdanės apskrityje, trečiadienį prireikė dviejų gelbėtojų sraigtasparnių pagalbos – jie padėjo į saugią vietą nugabenti vandens įkalintus 22 žmones.