JAV: Sirija peržengė raudoną linijąJAV pasiūlė karinę paramą sukilėliams

 (152)
Sirijos sukilėliai numušė naikintuvą
Sirijos sukilėliai numušė naikintuvą
© AFP/Scanpix

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį apkaltino Siriją naudojant cheminius ginklus prieš sukilėlius ir paskelbė, kad suteiks "karinę pagalbą" pajėgoms, kovojančiomis prieš prezidentą Basharą al Assadą.

Šis pareiškimas, kuriame teigiama, jog nuo cheminių atakų žuvo iki 150 žmonių, reiškia, kad Sirija peržengė tai, ką JAV prezidentas Barackas Obama buvo pavadinęs raudona linija šioje krizėje.

Tačiau Vašingtonas dar nenusprendė, ar reikia nustatyti neskraidymo zoną virš Sirijos, kur, kaip nurodė Jungtinės Tautos, jau daugiau nei 90 tūkst. žmonių žuvo per konfliktą, prasidėjusį 2011-ųjų kovą.

"Mūsų žvalgybos bendruomenė vertina, kad B.al Assado režimas naudojo cheminius ginklus, įskaitant nervus paralyžiuojančią medžiagą zariną, mažu mastu prieš opoziciją - daugelį kartų praeitais metais", - sakoma Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimams Beno Rhodeso pranešime.

"Žvalgybos bendruomenė vertina, kad iki šiol 100-150 mirė per užfiksuotas cheminių ginklų atakas Sirijoje, - pridūrė jis. - Prezidentas aiškiai kalbėjo dėl cheminių ginklų naudojimo arba cheminio ginklo perdavimo teroristų grupuotėms - Jungtinėms Valstijoms tai raudona linija."

"Prezidentas sakė, kad cheminių ginklų panaudojimas pakeistų skaičiavimus, ir taip nutiko", - pažymėjo B.Rhodesas.

Konferenciniame pokalbyje telefonu su žurnalistais B.Rhodesas sakė, kad Vašingtonas pasidalino su Rusija turima informacija apie cheminių ginklų naudojimą, tačiau Maskva iki šiol dar nepritarė, jog B.al Assadas turėtų atsistatydinti.

B.Rhodesas nepasakė, jog Jungtinės Valstijos ruošiasi tiesiogiai apginkluoti sukilėlius, kovojančius su B.al Assadu, tačiau sakė, kad B.Obama "tarsis su Kongresu dėl šių reikalų ateinančiomis savaitėmis".

"Jungtinėms Valstijoms ir tarptautinei bendruomenei prieinami kai kurie kiti teisiniai, finansiniai diplomatiniai ir kariniai atsakai, - nurodė jis. - Esame pasiruošę visiems nenumatytiems atvejams ir padarysime savalaikiu sprendimus."

"Ketiname veikti labai apgalvotai, - aiškino B.Rhodesas, nors pripažino, kad cheminių ginklų naudojimas ir didėjantis Libano šiitų judėjimo "Hezbollah" bei Irano vaidmuo tame konflikte "pridėjo skubumo elementą" tame procese.

"Prezidentas priėmė sprendimą dėl didesnės paramos teikimo opozicijai. Tai apims tiesioginės paramos teikimą (sukilėlių) Aukščiausiajai karinei tarybai. Tai apima karinę paramą", - sakė patarėjas, nesileisdamas į detales.

BNS
 
152
Registruoti (0) Anonimiški (152)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Belgijoje sulaikyti trys vyrai, siejami su radikaliomis grupėmis

2015 sausio mėn. 27 d. 15:36
Belgijos policija šalies vakaruose esančiame Kortreiko mieste sulaikė tris vyrus, susijusius su „radikalizuotomis grupėmis“, ir per kratas jų namuose surado ginklų, antradienį paskelbė prokurorai.

Rusija sureagavo: reikalaujame nutraukti provokacijų virtinę (25)

2015 sausio mėn. 27 d. 15:35
Rusija sureagavo: reikalaujame nutraukti provokacijų virtinę
AP/Scanpix
Maskva antradienį pareiškė, kad Niujorke įvykdytas įtariamo Rusijos šnipo areštas yra dar vienas žingsnis Vašingtono „antirusiškoje kampanijoje“, ir pažadėjo siekti, kad tam asmeniui būtų nedelsiant suteikta konsulinė pagalba.

Baltųjų rūmų teritorijoje sudužęs bepilotis orlaivis vėl iškėlė klausimų dėl prezidento saugumo (1)

2015 sausio mėn. 27 d. 15:00
Nedidelio mėgėjiško bepiločio orlaivio sudužimas Baltųjų rūmų teritorijoje pirmadienį tapo neįprastu, nors veikiausiai netyčiniu incidentu, iškėlusiu naujų klausimų dėl JAV prezidento saugumo ir didėjančios atakų iš oro grėsmės.

Indonezijos kariuomenė sustabdė „AirAsia“ katastrofos aukų paieškas

2015 sausio mėn. 27 d. 14:58
Indonezijos kariuomenė sustabdė „AirAsia“ katastrofos aukų paieškas
AP/Scanpix
Indonezijos ginkluotosios pajėgos antradienį sustabdė praeitą mėnesį 162 žmonių gyvybių pareikalavusios oro bendrovės „AirAsia“ keleivinio lainerio katastrofos aukų paieškų operaciją, pranešė karinių jūrų pajėgų pareigūnai.

B. Obama: JAV ir Indija gali būti „geriausios partnerės“ (6)

2015 sausio mėn. 27 d. 14:55
Barackas Obama
AP/Scanpix
JAV prezidentas Barackas Obama antradienį, baigdamas trijų dienų vizitą Delyje, sakė, kad jo šalis galėtų būti Indijos „geriausia partnerė“.