JAV: Šiaurės Korėja bet kurią akimirką gali išbandyti raketasŠiaurės Korėja ruošiasi maratonui, ne Armagedonui

 (129)
JAV kariai
© AP/Scanpix

JAV prezidento Baracko Obamos administracija praneša – Šiaurės Korėja bet kada gali išbandyti balistines raketas. Remiantis naujausiais žvalgybos duomenimis, Pchenjanas veikiausiai atliko visus reikiamus pasiruošimus raketų paleidimui.

Š. Korėja buvo numačiusi terminą iki trečiadienio, iki kada siūlė užsienio ambasadoms evakuoti savo darbuotojus, nes vėliau negalės užtikrinti joms saugumo.

Remiasi palydovu

Antradienį JAV pareigūnas įspėjo, kad informacija apie raketas teikiama remiantis vaizdais iš palydovo. Sudėtinga padaryti galutines išvadas, nes JAV neturi galimybių gauti informacijos žemėje, praneša CNN.

„Turime vilties, kad jie išplatins pranešimą, kita vertus, nesitikime. Darome prielaidą, jog neįspės“, – teigė pareigūnas.

Jis pareiškė, kad raketų paleidimas gali būti neišvengiamas, tačiau įsėjo, kad Amerika „tiesiog nežino“.

Pareigūnas ir vienas Pentagono pareigūnas informavo, jog beveik visą pastarąją savaitę JAV pavyko išlaikyti palydovus virš nerimą keliančios teritorijos.

Manoma, kad raketos yra pusiaukelėje į rytinę Šiaurės Korėjos pakrantę, apie 16 km nuo jūros.

Dėl blogo oro vaizdai iš palydovų neryškūs, tad iki galo neaišku, kas vyksta. Kita vertus, remdamasi tuo, ką pavyko pamatyti, JAV mano, jog į raketas įpilta degalų ir jos paruoštos paleidimui.

BNS
 
129
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Sacharovo premija – už pagalbą išžaginimų aukoms

2014 lapkričio mėn. 26 d. 16:52
Gydytojui Denisui Mukwege trečiadienį buvo įteikta prestižinė Europos Parlamento Sacharovo žmogaus teisių premija, už jo darbą padedant tūkstančiams grupinių išžaginimų aukų Kongo Demokratinėje Respublikoje.

A. Merkel: „Islamo valstybė“ kelia žiauriausią grėsmę regionui

2014 lapkričio mėn. 26 d. 16:49
Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį perspėjo, kad džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ Irake ir Sirijoje yra viena „žiauriausių grėsmių“ regionui.

„Putino tigras“ kelia siaubą ūkininkams (6)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 16:02
Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Retas Amūro tigras, kurį į laisvę asmeniškai paleido Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, dabar kelia siaubą Kinijos šiaurės rytų regiono ūkininkams.

Mūšis Donecke: pila iš visko, ką turi nerimaujama dėl Rusijos pajėgų telkimo Kryme (141)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 15:31
21-osios šachtos rajone Donecke vyksta tankų mūšis, separatistai mėgina apsupti oro uostą iš Piskų ir Avdijivkos gyvenviečių pusės, skelbia UNIAN.

Turkija pasmerkė Libijos vyriausybės aviacijos smūgius Tripolyje (3)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 14:58
Turkija trečiadienį pasmerkė Libijos vyriausybės aviacijos smūgius Tripolio oro uoste, kontroliuojamame konkuruojančios administracijos, kai tas reidas padidino įtampą tarp Ankaros ir tarptautinės bendruomenės pripažįstamos Libijos valdžios.