JAV: Šiaurės Korėja bet kurią akimirką gali išbandyti raketasŠiaurės Korėja ruošiasi maratonui, ne Armagedonui

 (128)
JAV kariai
© AP/Scanpix

JAV prezidento Baracko Obamos administracija praneša – Šiaurės Korėja bet kada gali išbandyti balistines raketas. Remiantis naujausiais žvalgybos duomenimis, Pchenjanas veikiausiai atliko visus reikiamus pasiruošimus raketų paleidimui.

Š. Korėja buvo numačiusi terminą iki trečiadienio, iki kada siūlė užsienio ambasadoms evakuoti savo darbuotojus, nes vėliau negalės užtikrinti joms saugumo.

Remiasi palydovu

Antradienį JAV pareigūnas įspėjo, kad informacija apie raketas teikiama remiantis vaizdais iš palydovo. Sudėtinga padaryti galutines išvadas, nes JAV neturi galimybių gauti informacijos žemėje, praneša CNN.

„Turime vilties, kad jie išplatins pranešimą, kita vertus, nesitikime. Darome prielaidą, jog neįspės“, – teigė pareigūnas.

Jis pareiškė, kad raketų paleidimas gali būti neišvengiamas, tačiau įsėjo, kad Amerika „tiesiog nežino“.

Pareigūnas ir vienas Pentagono pareigūnas informavo, jog beveik visą pastarąją savaitę JAV pavyko išlaikyti palydovus virš nerimą keliančios teritorijos.

Manoma, kad raketos yra pusiaukelėje į rytinę Šiaurės Korėjos pakrantę, apie 16 km nuo jūros.

Dėl blogo oro vaizdai iš palydovų neryškūs, tad iki galo neaišku, kas vyksta. Kita vertus, remdamasi tuo, ką pavyko pamatyti, JAV mano, jog į raketas įpilta degalų ir jos paruoštos paleidimui.

BNS
 
128
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Lietuvos siūlymu JT Saugumo Taryba rinkasi į posėdį svarstyti Rusijos veiksmų (62)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 22:12
Jungtinių Tautų Saugumo taryba penktadienį renkasi pasitarti dėl Rusijos sprendimo siųsti humanitarinės pagalbos koloną į Ukrainos rytinę teritoriją be Kijevo pritarimo ir tarptautinių stebėtojų palydos.

V. Putino versija, kodėl Rusija ėmėsi prieštaringos misijos (51)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 21:16
Angela Merkel, Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Vokietijos kanclerei Angelai Merkel penktadienį pasakė, kad ilgesnis humanitarinės pagalbos Rytų Ukrainai užlaikymas būtų buvęs nepriimtinas, nurodoma Kremliaus pareiškime.

NATO: prie Ukrainos – nerimą keliančios Rusijos pajėgos papildyta 21.06 (256)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 20:03
NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas penktadienį sakė, kad Aljansas stebėjo nerimą keliantį Rusijos sausumos ir oro pajėgų telkimą netoli Ukrainos.

A. Jaceniukas: mes turime atsakymus, kurie sunaikina Rusijos poziciją (47)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 18:54
Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas įsitikinęs, kad Ukrainos asociacijos su Europos Sąjunga sutartį rugsėjo mėnesį ratifikuos dabartinės sudėties Aukščiausioji Rada.

Anglijoje į policijos automobilį įsirėžė priešinga eismo kryptimi važiavusi mašina (4)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 18:54
Anglijoje į policijos automobilį įsirėžė priešinga eismo kryptimi važiavusi mašina
Anglijos Vest Midlandso grafystėje pirmadienį policijos automobilis svarbiame greitkelyje užblokavo kitą mašiną, kad sustabdytų ją nuo važiavimo priešinga eismo kryptimi. Policijos automobilyje įtaisytas vaizdo registratorius užfiksavo, kaip į pietus vykusi „Honda Jazz“ važiuoja į šiaurę vedančia greitkelio M6 puse, ir momentą, kai ji susidūrė su policijos mašina.