JAV: Šiaurės Korėja bet kurią akimirką gali išbandyti raketasŠiaurės Korėja ruošiasi maratonui, ne Armagedonui

 (129)
JAV prezidento Baracko Obamos administracija praneša – Šiaurės Korėja bet kada gali išbandyti balistines raketas. Remiantis naujausiais žvalgybos duomenimis, Pchenjanas veikiausiai atliko visus reikiamus pasiruošimus raketų paleidimui.
JAV kariai
© AP/Scanpix

Š. Korėja buvo numačiusi terminą iki trečiadienio, iki kada siūlė užsienio ambasadoms evakuoti savo darbuotojus, nes vėliau negalės užtikrinti joms saugumo.

Remiasi palydovu

Antradienį JAV pareigūnas įspėjo, kad informacija apie raketas teikiama remiantis vaizdais iš palydovo. Sudėtinga padaryti galutines išvadas, nes JAV neturi galimybių gauti informacijos žemėje, praneša CNN.

„Turime vilties, kad jie išplatins pranešimą, kita vertus, nesitikime. Darome prielaidą, jog neįspės“, – teigė pareigūnas.

Jis pareiškė, kad raketų paleidimas gali būti neišvengiamas, tačiau įsėjo, kad Amerika „tiesiog nežino“.

Pareigūnas ir vienas Pentagono pareigūnas informavo, jog beveik visą pastarąją savaitę JAV pavyko išlaikyti palydovus virš nerimą keliančios teritorijos.

Manoma, kad raketos yra pusiaukelėje į rytinę Šiaurės Korėjos pakrantę, apie 16 km nuo jūros.

Dėl blogo oro vaizdai iš palydovų neryškūs, tad iki galo neaišku, kas vyksta. Kita vertus, remdamasi tuo, ką pavyko pamatyti, JAV mano, jog į raketas įpilta degalų ir jos paruoštos paleidimui.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (129)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Daugiau kaip 90 tūkst. žmonių gelbėjasi bėgdami nuo smurto Irake

Daugiau kaip 90 tūkst. žmonių bėga nuo smurto vakarinėje Irako Anbaro provincijoje, sekmadienį pranešė Jungtinės Tautos (JT).

„Islamo valstybė“ paskelbė vaizdo įrašą su Etiopijos krikščionių egzekucijomis Libijoje (6)

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ sekmadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame, jos teigimu, užfiksuotos 30-ies Etiopijos krikščionių, pagrobtų Libijoje, egzekucijos.

Nukryžiuotą J. Gagariną nupiešęs dailininkas: neketinu išsisukinėti! (21)

Vakarinėje Rusijos dalyje prie Uralo kalnų įsikūrusios Permės miesto policija pradėjo tyrimą dėl grafičių piešinio, vaizduojančio nukryžiuotą Jurijų Gagariną – sovietų kosmonautą ir pirmąjį žmogų, pabuvojusį kosmose.

Chimkų miško gynėja J. Čirikova persikėlė gyventi į Estiją (4)

Rusijos opozicijos veikėja ir Judėjimo už Chimkų mišką lyderė Jevgenija Čirikova kartu su savo šeima iš Rusijos persikėlė į Estiją ir dabar gyvens Talino Kristynės rajone.

Leiboristų lyderis: visi Didžiosios Britanijos imigrantai privalo mokėti anglų kalbą (25)

Didžiosios Britanijos leiboristų partijos lyderis Edas Milibandas teigia, kad visi, atvykstantys į šalį privalo mokėti anglų kalbą, skelbia dailymail.co.uk.