JAV: Šiaurės Korėja bet kurią akimirką gali išbandyti raketasŠiaurės Korėja ruošiasi maratonui, ne Armagedonui

 (129)
JAV prezidento Baracko Obamos administracija praneša – Šiaurės Korėja bet kada gali išbandyti balistines raketas. Remiantis naujausiais žvalgybos duomenimis, Pchenjanas veikiausiai atliko visus reikiamus pasiruošimus raketų paleidimui.
JAV kariai
© AP/Scanpix

Š. Korėja buvo numačiusi terminą iki trečiadienio, iki kada siūlė užsienio ambasadoms evakuoti savo darbuotojus, nes vėliau negalės užtikrinti joms saugumo.

Remiasi palydovu

Antradienį JAV pareigūnas įspėjo, kad informacija apie raketas teikiama remiantis vaizdais iš palydovo. Sudėtinga padaryti galutines išvadas, nes JAV neturi galimybių gauti informacijos žemėje, praneša CNN.

„Turime vilties, kad jie išplatins pranešimą, kita vertus, nesitikime. Darome prielaidą, jog neįspės“, – teigė pareigūnas.

Jis pareiškė, kad raketų paleidimas gali būti neišvengiamas, tačiau įsėjo, kad Amerika „tiesiog nežino“.

Pareigūnas ir vienas Pentagono pareigūnas informavo, jog beveik visą pastarąją savaitę JAV pavyko išlaikyti palydovus virš nerimą keliančios teritorijos.

Manoma, kad raketos yra pusiaukelėje į rytinę Šiaurės Korėjos pakrantę, apie 16 km nuo jūros.

Dėl blogo oro vaizdai iš palydovų neryškūs, tad iki galo neaišku, kas vyksta. Kita vertus, remdamasi tuo, ką pavyko pamatyti, JAV mano, jog į raketas įpilta degalų ir jos paruoštos paleidimui.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Italijoje suimtas dvasininkas, įtariamas 30 mln. eurų išviliojimu (1)

Italijos pareigūnai trečiadienį pranešė suėmę į pensiją išėjusį dvasininką, įtariamą slapta iš investuotojų išviliojusį 30 mln. eurų, kurie neva turėjo būti skirti humanitarinės pagalbos fondui įkurti.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose įsteigtos Laimės ir Tolerancijos ministerijos (2)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose įsteigtos Laimės ir Tolerancijos ministerijos. Ministras pirmininkas šeichas Mohamedas bin Rašidas al Maktumas, kuris kartu yra Dubajaus emyrato valdytojas, trečiadienį tviteryje paskelbė apie plataus masto vyriausybės pertvarkymą, informuoja agentūra AFP.

Orgijas mėgusi Salvadoro Dali žmona buvo dar keistesnė už vyrą (24)

Salvadoras Dali ir jo žmona Gala buvo vienas už kitą keistesni.

JAV metė kaltinimus Rusijai: jos veiksmai naudingi „Islamo valstybei“ (342)

Rusijos aviacijos smūgiai Alepo apylinkėse į Sirijos režimo oponentų objektus naudingi grupuotei „Islamo valstybė“ (IS arba ISIL), pareiškė trečiadienį aukšto rango JAV pareigūnas.

Jorko kunigaikštienė siekia gauti leidimą gyventi Šveicarijoje (1)

Jorko kunigaikštienė Sarah, buvusi britų princo Andrew sutuoktinė, pradėjo administracinį procesą dėl leidimo gyventi Šveicarijoje, trečiadienį rašė laikraštis „Le Nouvelliste“, spausdinantis interviu su buvusia britų karališkosios šeimos nare.