JAV: Šiaurės Korėja bet kurią akimirką gali išbandyti raketasŠiaurės Korėja ruošiasi maratonui, ne Armagedonui

 (129)
JAV kariai
© AP/Scanpix

JAV prezidento Baracko Obamos administracija praneša – Šiaurės Korėja bet kada gali išbandyti balistines raketas. Remiantis naujausiais žvalgybos duomenimis, Pchenjanas veikiausiai atliko visus reikiamus pasiruošimus raketų paleidimui.

Š. Korėja buvo numačiusi terminą iki trečiadienio, iki kada siūlė užsienio ambasadoms evakuoti savo darbuotojus, nes vėliau negalės užtikrinti joms saugumo.

Remiasi palydovu

Antradienį JAV pareigūnas įspėjo, kad informacija apie raketas teikiama remiantis vaizdais iš palydovo. Sudėtinga padaryti galutines išvadas, nes JAV neturi galimybių gauti informacijos žemėje, praneša CNN.

„Turime vilties, kad jie išplatins pranešimą, kita vertus, nesitikime. Darome prielaidą, jog neįspės“, – teigė pareigūnas.

Jis pareiškė, kad raketų paleidimas gali būti neišvengiamas, tačiau įsėjo, kad Amerika „tiesiog nežino“.

Pareigūnas ir vienas Pentagono pareigūnas informavo, jog beveik visą pastarąją savaitę JAV pavyko išlaikyti palydovus virš nerimą keliančios teritorijos.

Manoma, kad raketos yra pusiaukelėje į rytinę Šiaurės Korėjos pakrantę, apie 16 km nuo jūros.

Dėl blogo oro vaizdai iš palydovų neryškūs, tad iki galo neaišku, kas vyksta. Kita vertus, remdamasi tuo, ką pavyko pamatyti, JAV mano, jog į raketas įpilta degalų ir jos paruoštos paleidimui.

BNS
 
129
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

„Forbes“: atleidžiamas „Gazprom Media“ vadovas (4)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 22:54
Valstybės kontroliuojamo Rusijos žiniasklaidos holdingo „Gazprom Media“ vadovas Michailas Lesinas palieka įmonę. Tai pranešė „Forbes“ – remiasi neoficialiais šaltiniais federalinių pareigūnų gretose.

Pentagonas skelbia kurdų pergales prieš IS

2014 gruodžio mėn. 18 d. 22:42
Kurdų kovotojams Irake iš „Islamo valstybės“ (IS) džihadistų pavyko atsikovoti didelę teritoriją pasienyje su Sirija. Tai ketvirtadienį Vašingtone pareiškė Pentagono atstovas James Terry, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Irake džihadistai nukirsdino raganavimu apkaltiną vyrą (11)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 22:10
Irake džihadistai nukirsdino raganavimu apkaltiną vyrą
A.Stackevič nuotr.
Grupuotė „Islamo valstybė“ ketvirtadienį į šiaurę nuo džihadistų tvirtovės Tikrito viešai nukirsdino vyriškį, kuris buvo pripažintas „raganiumi“, pranešė vietos gyventojai ir grupuotė.

Santykių su JAV atšilimas sužadino kubiečių viltis (25)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 21:00
Raulis Castro praneša, kad Kuba atkūrė diplomatinius santykius su JAV
AP/Scanpix
Kubiečiai trečiadienį pradėjo švęsti pasirodžius naujienoms apie istorinį santykių su Jungtinėmis Valstijomis atnaujinimą ir reiškia viltis, kad šis persilaužimas pakeis jų gyvenimą smunkant ekonomikai.

Jemene nugriaudėjo du sprogimai

2014 gruodžio mėn. 18 d. 20:52
Asociatyvi nuotr.
AP/Scanpix
Jemeno vakariniame Hodeidos uostamiestyje ketvirtadienį per išpuolį prieš šiitų kovotojus – susprogdinus du užminuotus automobilius, dešimtys žmonių žuvo ar buvo sužeisti, pranešė saugumo pareigūnai.