JAV: Šiaurės Korėja bet kurią akimirką gali išbandyti raketasŠiaurės Korėja ruošiasi maratonui, ne Armagedonui

 (129)
JAV prezidento Baracko Obamos administracija praneša – Šiaurės Korėja bet kada gali išbandyti balistines raketas. Remiantis naujausiais žvalgybos duomenimis, Pchenjanas veikiausiai atliko visus reikiamus pasiruošimus raketų paleidimui.
JAV kariai
© AP/Scanpix

Š. Korėja buvo numačiusi terminą iki trečiadienio, iki kada siūlė užsienio ambasadoms evakuoti savo darbuotojus, nes vėliau negalės užtikrinti joms saugumo.

Remiasi palydovu

Antradienį JAV pareigūnas įspėjo, kad informacija apie raketas teikiama remiantis vaizdais iš palydovo. Sudėtinga padaryti galutines išvadas, nes JAV neturi galimybių gauti informacijos žemėje, praneša CNN.

„Turime vilties, kad jie išplatins pranešimą, kita vertus, nesitikime. Darome prielaidą, jog neįspės“, – teigė pareigūnas.

Jis pareiškė, kad raketų paleidimas gali būti neišvengiamas, tačiau įsėjo, kad Amerika „tiesiog nežino“.

Pareigūnas ir vienas Pentagono pareigūnas informavo, jog beveik visą pastarąją savaitę JAV pavyko išlaikyti palydovus virš nerimą keliančios teritorijos.

Manoma, kad raketos yra pusiaukelėje į rytinę Šiaurės Korėjos pakrantę, apie 16 km nuo jūros.

Dėl blogo oro vaizdai iš palydovų neryškūs, tad iki galo neaišku, kas vyksta. Kita vertus, remdamasi tuo, ką pavyko pamatyti, JAV mano, jog į raketas įpilta degalų ir jos paruoštos paleidimui.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

D. Cameronas: mes įvykdysime savo moralinius įsipareigojimus (1)

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ketvirtadienį pareiškė, kad jį „labai sujaudino“ nuskendusio sirų mažylio nuotraukos Turkijos paplūdimyje, ir pažadėjo įvykdyti savo „moralinius įsipareigojimus“ sprendžiant migrantų krizę.

Skandinavijos ir Baltijos šalys ragina Maskvą paleisti į laisvę Rusijoje kalinamus belaisvius (11)

Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį paragino Rusiją nedelsiant paleisti į laisvę 15-ai metų nuteistą Estijos saugumo pareigūną Estoną Kohverą ir Ukrainos režisierių Olegą Sencovą, kuriam buvo skirta 20 metų laisvės atėmimo bausmė, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.

Patvirtinta: Reunjono paplūdimyje rasta sparno dalis yra iš dingusio Malaizijos lėktuvo papildyta

Prancūzijos prokuroras oficialiai paskelbė tyrimų išvadą, kad Reunjone rasta sparno dalis yra iš Malaizijos lėktuvo, skridusio reisu MH370 ir dingusio virš Indijos vandenyno.

Turkija paleido iš kalėjimo du „Vice News“ žurnalistus

Du britų „Vice News“ žurnalistai, Turkijoje apkaltinti ryšiais su teroristine grupuote, buvo paleisti į laisvę, skelbia BBC.

Ekspertai: Ukrainoje nuotaikos radikalėja (21)

Ukrainoje nuotaikos radikalėja, pastebi ekspertai. Anot politologo Alvydo Medalinsko, dabar vis dažniau gali nutikti taip, kad į protestus žmonės atsineš ginklų. Scenaristas, televizijos režisierius Aleksas Matvejevas tikina, kad Kijeve ginklų jau dabar yra ne mažiau nei fronte, nors iš karo zonos ginklų išsivežti ir negalima.