JAV: Šiaurės Korėja bet kurią akimirką gali išbandyti raketasŠiaurės Korėja ruošiasi maratonui, ne Armagedonui

 (129)
JAV prezidento Baracko Obamos administracija praneša – Šiaurės Korėja bet kada gali išbandyti balistines raketas. Remiantis naujausiais žvalgybos duomenimis, Pchenjanas veikiausiai atliko visus reikiamus pasiruošimus raketų paleidimui.
JAV kariai
Foto: AP/Scanpix

Š. Korėja buvo numačiusi terminą iki trečiadienio, iki kada siūlė užsienio ambasadoms evakuoti savo darbuotojus, nes vėliau negalės užtikrinti joms saugumo.

Remiasi palydovu

Antradienį JAV pareigūnas įspėjo, kad informacija apie raketas teikiama remiantis vaizdais iš palydovo. Sudėtinga padaryti galutines išvadas, nes JAV neturi galimybių gauti informacijos žemėje, praneša CNN.

„Turime vilties, kad jie išplatins pranešimą, kita vertus, nesitikime. Darome prielaidą, jog neįspės“, – teigė pareigūnas.

Jis pareiškė, kad raketų paleidimas gali būti neišvengiamas, tačiau įsėjo, kad Amerika „tiesiog nežino“.

Pareigūnas ir vienas Pentagono pareigūnas informavo, jog beveik visą pastarąją savaitę JAV pavyko išlaikyti palydovus virš nerimą keliančios teritorijos.

Manoma, kad raketos yra pusiaukelėje į rytinę Šiaurės Korėjos pakrantę, apie 16 km nuo jūros.

Dėl blogo oro vaizdai iš palydovų neryškūs, tad iki galo neaišku, kas vyksta. Kita vertus, remdamasi tuo, ką pavyko pamatyti, JAV mano, jog į raketas įpilta degalų ir jos paruoštos paleidimui.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (129)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Ukraina atsisako perduoti buvusį Gruzijos prezidentą (12)

Ukraina atmetė Gruzijos prašymą jai perduoti buvusį šalies prezidentą Michailą Saakašvilį, kuriam namuose iškelta baudžiamoji byla.

Lėktuvo tragedija Alpėse: „Lufthansa“ vadovas nuo žurnalistų klausimų išsisuko (1)

Vokietijos avialinijų flagmanės „Lufthansa“ generalinis direktorius trečiadienį pareiškė, kad reikės dar „daug daug“ laiko suprasti, kokios priežastys nulėmė praeitą savaitę Prancūzijos Alpėse įvykusią lėktuvo katastrofą, bet atsisakė pripažinti, kad bendrovė žinojo apie piloto, kuris, kaip įtariama, tyčia sudaužė tą lainerį, psichikos problemas.

Vakarų Jemene per bombardavimą žuvo 37 žmonės

Jemeno vakarinėje dalyje naktį žuvo 37 vienos pieninės darbininkai, trečiadienį pranešė pareigūnas, Saudo Arabijos vadovaujamų pajėgų aviacijai septintą dieną bombarduojant šiitų sukilėlių objektus.

V. Putino pozicija pasikeitė kardinaliai: propagandininkams – du pasirinkimai (246)

„Tai buvo sunkus išmėginimas daugeliui rusų žurnalistų. Praėjusį pavasarį jų prezidentas mėgino juos – ir likusį pasaulį – suklaidinti, neigdamas faktą, kad pasiuntė savo pajėgas okupuoti Krymą. Nors jie patys regėjo, kaip rusų pajėgos užplūdo šį Ukrainos pusiasalį, Kremliui dirbę reporteriai buvo priversti neprieštarauti Vladimiro Putino pareiškimams“, – rašo „Time“ korespondentas Simonas Shusteris.

Dėl kanibalistinių paskatų žmogų nužudęs policininkas išgirdo nuosprendį

Vokietijos teismas trečiadienį skyrė aštuonerius metus ir šešis mėnesius laisvės atėmimo buvusiam policininkui, kuris nužudė žmogų, pasiprašiusį tapti auka, kai jie susipažino viename kanibalizmo fetišistų tinklalapyje.