JAV: Šiaurės Korėja bet kurią akimirką gali išbandyti raketasŠiaurės Korėja ruošiasi maratonui, ne Armagedonui

 (129)
JAV kariai
© AP/Scanpix

JAV prezidento Baracko Obamos administracija praneša – Šiaurės Korėja bet kada gali išbandyti balistines raketas. Remiantis naujausiais žvalgybos duomenimis, Pchenjanas veikiausiai atliko visus reikiamus pasiruošimus raketų paleidimui.

Š. Korėja buvo numačiusi terminą iki trečiadienio, iki kada siūlė užsienio ambasadoms evakuoti savo darbuotojus, nes vėliau negalės užtikrinti joms saugumo.

Remiasi palydovu

Antradienį JAV pareigūnas įspėjo, kad informacija apie raketas teikiama remiantis vaizdais iš palydovo. Sudėtinga padaryti galutines išvadas, nes JAV neturi galimybių gauti informacijos žemėje, praneša CNN.

„Turime vilties, kad jie išplatins pranešimą, kita vertus, nesitikime. Darome prielaidą, jog neįspės“, – teigė pareigūnas.

Jis pareiškė, kad raketų paleidimas gali būti neišvengiamas, tačiau įsėjo, kad Amerika „tiesiog nežino“.

Pareigūnas ir vienas Pentagono pareigūnas informavo, jog beveik visą pastarąją savaitę JAV pavyko išlaikyti palydovus virš nerimą keliančios teritorijos.

Manoma, kad raketos yra pusiaukelėje į rytinę Šiaurės Korėjos pakrantę, apie 16 km nuo jūros.

Dėl blogo oro vaizdai iš palydovų neryškūs, tad iki galo neaišku, kas vyksta. Kita vertus, remdamasi tuo, ką pavyko pamatyti, JAV mano, jog į raketas įpilta degalų ir jos paruoštos paleidimui.

BNS
 
129
Registruoti (0) Anonimiški (129)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Baiminasi dėl ukrainietės pilotės, ji „gali mirti artimiausiomis dienomis“ (9)

2015 vasario mėn. 27 d. 14:42
Nadežda Savčenko
AP/Scanpix
Viename Rusijos tardymo izoliatoriuje laikomos ukrainietės karo lakūnės Nadijos Savčenko, paskelbusios bado streiką, sveikatos būklė smarkiai pablogėjo, todėl ji „gali mirti artimiausiomis dienomis“, penktadienį pranešė viena Kremliaus žmogaus teisių tarybos narė.

Sugrįžę į tėvynę suimti 8 ispanai, kovoję prorusiškų separatistų gretose Ukrainoje (10)

2015 vasario mėn. 27 d. 14:39
Ispanijos policija penktadienį suėmė aštuonis šalies piliečius, kurie, pasak pareigūnų, grįžo iš konflikto zonos Rytų Ukrainoje, kur kovėsi prorusiškų separatistų pusėje, pranešė šiam tyrimui artimi šaltiniai.

Minint neramumų Kryme metines, JT Saugumo Taryba tarsis dėl padėties Ukrainoje (1)

2015 vasario mėn. 27 d. 14:31
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba penktadienį planuoja surengti neeilinį posėdį ir aptarti trapias paliaubas Ukrainoje, praėjus lygiai metams, kai Rusijos kariai ir promaskvietiškos pajėgos pradėjo užiminėti uostus ir miestus Krymo pusiasalyje.

Netoli Latvijos teritorinių vandenų – Rusijos kariniai laivai (2)

2015 vasario mėn. 27 d. 14:23
Netoli Latvijos teritorinių vandenų – Rusijos kariniai laivai
AP/Scanpix
Latvijos nacionalinės ginkluotosios pajėgos pranešė, kad penktadienį netoli Latvijos teritorinių vandenų buvo pastebėti du Rusijos karo laivai „Parchim“ ir vienas povandeninis laivas.

Irako muziejuje „Islamo valstybės“ džihadistai naikino antikines skulptūras (42)

2015 vasario mėn. 27 d. 13:55
Irako muziejuje „Islamo valstybės“ džihadistai naikino antikines skulptūras
AP/Scanpix
„Islamo valstybės“ džihadistai ketvirtadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip kovotojai Irake naikina senovines skulptūras, tarp jų stabus, kuriuos draudžia musulmonų tikėjimas. Penkių minučių įraše įamžinta, kaip islamistai Mosulo muziejuje varto statulas ir kūjais daužo jas į gabalus.