JAV: Šiaurės Korėja bet kurią akimirką gali išbandyti raketasŠiaurės Korėja ruošiasi maratonui, ne Armagedonui

 (128)
JAV kariai
© AP/Scanpix

JAV prezidento Baracko Obamos administracija praneša – Šiaurės Korėja bet kada gali išbandyti balistines raketas. Remiantis naujausiais žvalgybos duomenimis, Pchenjanas veikiausiai atliko visus reikiamus pasiruošimus raketų paleidimui.

Š. Korėja buvo numačiusi terminą iki trečiadienio, iki kada siūlė užsienio ambasadoms evakuoti savo darbuotojus, nes vėliau negalės užtikrinti joms saugumo.

Remiasi palydovu

Antradienį JAV pareigūnas įspėjo, kad informacija apie raketas teikiama remiantis vaizdais iš palydovo. Sudėtinga padaryti galutines išvadas, nes JAV neturi galimybių gauti informacijos žemėje, praneša CNN.

„Turime vilties, kad jie išplatins pranešimą, kita vertus, nesitikime. Darome prielaidą, jog neįspės“, – teigė pareigūnas.

Jis pareiškė, kad raketų paleidimas gali būti neišvengiamas, tačiau įsėjo, kad Amerika „tiesiog nežino“.

Pareigūnas ir vienas Pentagono pareigūnas informavo, jog beveik visą pastarąją savaitę JAV pavyko išlaikyti palydovus virš nerimą keliančios teritorijos.

Manoma, kad raketos yra pusiaukelėje į rytinę Šiaurės Korėjos pakrantę, apie 16 km nuo jūros.

Dėl blogo oro vaizdai iš palydovų neryškūs, tad iki galo neaišku, kas vyksta. Kita vertus, remdamasi tuo, ką pavyko pamatyti, JAV mano, jog į raketas įpilta degalų ir jos paruoštos paleidimui.

BNS
 
128
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

P. Porošenka: nusivylėme Prancūzijos sprendimu (37)

2014 liepos mėn. 24 d. 19:15
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį sakė, kad yra „nusivylęs“ Prancūzijos sprendimu toliau vykdyti kontraktą dėl dviejų karo laivų pardavimo Rusijai, nors tarptautinė bendrija nuogąstauja dėl Maskvos vaidmens Rytų Ukrainos konflikte.

Izraelio kariuomenė išplatino filmuotą medžiagą iš operacijų Gazos ruože (7)

2014 liepos mėn. 24 d. 18:35
Izraelio kariuomenė išplatino filmuotą medžiagą iš operacijų Gazos ruože
Izraelio kariuomenė išplatino filmuotą medžiagą apie operacijas Gazos ruože. Matyti, kaip kareiviai apieško namus ir patruliuoja gatvėse. Kitame reportaže matyti, kaip griaunami tuneliai po siena.

Teista už atsimetimą nuo islamo sudanietė Romoje susitiko su popiežiumi (6)

2014 liepos mėn. 24 d. 17:52
Į Italiją sprukusi sudanietė, kuriai buvo atšaukta už atsimetimą nuo islamo skirta mirties bausmė, Romoje susitiko su popiežiumi Pranciškumi, skelbia BBC.

Atsistatydina A. Jaceniukas (457)

2014 liepos mėn. 24 d. 17:52
Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas atsistatydina.

Olandai nepasiduoda raginimams išvaryti V. Putino dukterį (49)

2014 liepos mėn. 24 d. 16:32
Olandai nepasiduoda raginimams išvaryti V. Putino dukterį
Socialinio tinklo nuotr.
Raginimai išvaryti iš Nyderlandų Rusijos prezidento Vladimiro Putino dukterį dėl lėktuvo numušimo Ukrainoje liko be atsako ir daugelis olandų pabrėžia, kad ir jų karalienė, gimusi Argentinoje, nebuvo baudžiama už tėvo praeitį chuntoje.