JAV: Šiaurės Korėja bet kurią akimirką gali išbandyti raketasŠiaurės Korėja ruošiasi maratonui, ne Armagedonui

 (128)
JAV kariai
© AP/Scanpix

JAV prezidento Baracko Obamos administracija praneša – Šiaurės Korėja bet kada gali išbandyti balistines raketas. Remiantis naujausiais žvalgybos duomenimis, Pchenjanas veikiausiai atliko visus reikiamus pasiruošimus raketų paleidimui.

Š. Korėja buvo numačiusi terminą iki trečiadienio, iki kada siūlė užsienio ambasadoms evakuoti savo darbuotojus, nes vėliau negalės užtikrinti joms saugumo.

Remiasi palydovu

Antradienį JAV pareigūnas įspėjo, kad informacija apie raketas teikiama remiantis vaizdais iš palydovo. Sudėtinga padaryti galutines išvadas, nes JAV neturi galimybių gauti informacijos žemėje, praneša CNN.

„Turime vilties, kad jie išplatins pranešimą, kita vertus, nesitikime. Darome prielaidą, jog neįspės“, – teigė pareigūnas.

Jis pareiškė, kad raketų paleidimas gali būti neišvengiamas, tačiau įsėjo, kad Amerika „tiesiog nežino“.

Pareigūnas ir vienas Pentagono pareigūnas informavo, jog beveik visą pastarąją savaitę JAV pavyko išlaikyti palydovus virš nerimą keliančios teritorijos.

Manoma, kad raketos yra pusiaukelėje į rytinę Šiaurės Korėjos pakrantę, apie 16 km nuo jūros.

Dėl blogo oro vaizdai iš palydovų neryškūs, tad iki galo neaišku, kas vyksta. Kita vertus, remdamasi tuo, ką pavyko pamatyti, JAV mano, jog į raketas įpilta degalų ir jos paruoštos paleidimui.

BNS
 
128
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

B. Obama Čikagoje iš anksto atidavė savo balsą

2014 spalio mėn. 21 d. 11:33
JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį lankydamasis savo mieste Čikagoje iš anksto balsavo kadencijos vidurio rinkimuose, kurie įvyks lapkričio 4 dieną.

A. Borodajus: galiu ramiai trauktis (3)

2014 spalio mėn. 21 d. 11:18
Politinis strategas iš Maskvos Aleksandras Borodajus, seniau ėjęs vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ premjero pareigas, o pastaruosius mėnesius buvęs „Donecko liaudies respublikos“ ministrų tarybos pirmininko pavaduotoju ir vyriausiuoju patarėju, traukiasi iš posto, skelbia newsru.com.

V. Putino siūlymas Lenkijai sukėlė tikrą audrą: tai skandalinga (179)

2014 spalio mėn. 21 d. 10:35
Buvusio Lenkijos užsienio reikalų ministro, o dabar Lenkijos Seimo pirmininko Radoslawo Sikorskio interviu amerikiečių žurnalui „Politico“ Lenkijoje sukėlė didžiulę audrą.

Ką V. Putinas veikė naktį S. Berlusconi namuose? (30)

2014 spalio mėn. 21 d. 10:07
Visada džiugu, kai aplanko seni draugai. Matyt, būtent tokie jausmai užplūdo buvusį Italijos ministrą pirmininką Silvio Berlusconi, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pas jį užsuko pasisveikinti naktį iš spalio 16 į 17 d. V. Putinas dalyvavo Milane surengtame dvi dienas trukusiame Europos ir Azijos viršūnių susitikime.

O. Pistorius išgirdo nuosprendį dėl draugės nužudymo atnaujinta 11.37 (1)

2014 spalio mėn. 21 d. 09:12
Pietų Afrikos Respublikos (PAR) žvaigždė Oscaras Pistorius antradienį išgirdo nuosprendį dėl draugės Reevos Steenkamp nužudymo. Jam skirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė.