JAV Senate ir Kongrese daugėja Lietuvos draugų

 (2)
Jungtinių Valstijų Senate ir Atstovų rūmuose per pastarąjį pusmetį gerokai padaugėjo Baltų sambūrių narių.
Senate Baltų sambūris dabar vienija 10 senatorių, arba dešimtadalį visų Senato narių. Pernai spalį Senato Baltų sambūryje buvo 5 nariai.

Atstovų rūmuose Baltų sambūris dar gausesnis - dabar jame yra 66 kongresmenai, arba 15 proc. visų Atstovų rūmų narių. Spalį Atstovų rūmų Baltų sambūryje buvo 57 kongresmenai.

Apie tai BNS pranešė Lietuvos ambasada Vašingtone.

Per dvejus Baltų sambūrių veiklos metus Senate ir Atstovų rūmuose jų narių nuolat daugėjo. Pastebimas pastarojo pusmečio pagausėjimas iš dalies siejamas su rudenį JAV vyksiančiais parlamentiniais rinkimais ir kandidatų siekimu užsitikrinti išeivijos iš Rytų Europos balsus.

Be to, į Baltų sambūrius ateina senatoriai ir kongresmenai, turintys tą pačią, kaip Baltijos šalys, NATO plėtros viziją.

Prie Baltų sambūrių gausėjimo taip pat prisideda aktyvi Lietuvos ambasados Vašingtone veikla bei intensyvūs Lietuvos parlamentarų kontaktai su kongresmenais ir senatoriais.

Atstovų rūmų Baltų sambūryje yra net 12 Užsienio reikalų komiteto, 6 svarbaus užsienio paramą skirstančio Asignavimų komiteto, 4 Ginkluotųjų pajėgų komiteto nariai.

Sambūryje yra du komitetų pirmininkai - Žvalgybos komiteto pirmininkas Porter J. Goss ir Respublikonų politikos Atstovų rūmuose komiteto pirmininkas Christopher Cox.

Manoma, kad dabartiniai Baltų sambūrio nariai Doug Bereuter arba Sam Gejdenson po rinkimų vadovaus Atstovų rūmų Užsienio reikalų komitetui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Talino oro uostas evakuotas dėl grasinimo susprogdinti bombą

Talino oro uostas šeštadienį buvo evakuotas dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.

Belgijos prekybos centras evakuotas dėl jame buvusio ginkluoto vyro (4)

Vienas Šatlino miestelio (Belgija), esančio už 50 kilometrų į pietus nuo Briuselio, prekybos centras buvo evakuotas po to, kai vyras parduotuvėje pradėjo mosuoti ginklu, praneša naujienų agentūra "Belga".

Irako pajėgos Kirkuke nukovė mažiausiai 48 „Islamo valstybės“ kovotojus

Irako saugumo pajėgos nukovė 48 užpuolikus, šturmavusius kelis šiaurinio Kirkuko miesto rajonus per netikėtą ataką, dėl kurios atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), pranešė vietos policijos vadas.

Pasaulio paranoja pasitvirtino – V. Putinas nejuokauja ir pradeda Šaltąjį karą (767)

Pernai išleistoje Michailo Zygaro knygoje „Visi Kremliaus vyrai“ pateikta daug išmintingų pastebėjimų apie JAV ir Rusijos santykius, dauguma jų grįsti pastaruosius metus tuos santykius kūrusių Amerikos architektų įžvalgomis.

H. Clinton rinkimų kampanijos biure sumaištis: atsiųstas vokas su įtartinais milteliais papildyta 12.36 (20)

Niujorko policija praneša tirianti voką su baltais milteliais, kuris paštu atkeliavo į Hillary Clinton rinkimų kampanijos biurą. Biure buvę žmonės buvo priversti evakuotis, skelbia naujienų agentūra AP.