JAV rinkimai 2016: smerkia ilgas rinkėjų eiles

 (10)
JAV Arizonos valstijos policijos pareigūnai prašo Jungtinių Valstijų teisingumo departamento atlikti tyrimą dėl balsavimo punktų trūkumo vargingose teritorijose ir tose, kur daugiausia gyvena mažumos, vykstant pirminiams rinkimams į JAV prezidento postą, informuoja BBC.
JAV rinkimai 2016: smerkia ilgas rinkėjų eiles
© AFP/Scanpix

Rinkėjai Marikopos apygardoje buvo priversti laukti labai ilgai, kol galės išreikšti savo valią pirminiuose rinkimuose, tačiau kai kurie neišlaukė ir išvyko. Antradienį kai kuriuose apygardos balsavimo punktuose rinkėjai laukė iki penkių valandų.

Gubernatorius Doug Ducey pareiškė, kad tokios eilės nepriimtinos: „Rinkimų pareigūnai privalo įvertinti, kas vyko blogai, ir užtikrinti, kad tai daugiau nepasikartotų ateityje“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė gubernatorius.

Marikopos apygardoje balsavimo teisę turi 1,2 mln. rinkėjų, bet apygardoje buvo tik 60 balsavimo punktų. Teigiama, kad nuspręsta sumažinti balsavimo punktų skaičių, kad būtų sutaupyta pinigų.

Demokratų partijos kandidatas į prezidentus Bernie Sanders pareiškė, kad tokios eilės „daro gėdą“, ir išreiškė susirūpinimą, kad ilgos eilės gali pakenkti balsavimui ir jo pasirodymui pirminiuose rinkimuose.

Finikso meras Gregas Stantonas teigė norįs, kad JAV teisingumo departamentas ištirtų, ar rinkimų pareigūnai teisėtai sumažino balsavimo punktų skaičių. JAV teisingumo departamentui rašytame laiške meras išreiškė nuomonę, kad valstybės įstatymų kūrėjai sukūrė „kultūrą, kurioje atimama teisė balsuoti“.

ELTA
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

J.C. Junckeris atkirto kritikams: nesu pavargęs arba paliegęs (1)

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris antradienį netikėtai įterpė asmenišką naratyvą į savo kreipimąsi Europos Parlamente, rašo Briuselio nepriklausomas interneto leidinys „EUobserver“.

Berlyne sudegintas Gruzijos ambasados automobilis (1)

Naktį į trečiadienį Vokietijos sostinėje Berlyne nežinomi asmenys sudegino kelis automobilius su diplomatiniais numeriais, tarp jų - Gruzijos ambasados automobilį, praneša „Interfax“.

Airija prašo britų nebeteikti paraiškų pilietybei gauti (7)

Airija prašo britų nebebombarduoti jos prašymais gauti airišką pasą, nes jau nebesusitvarko su antplūdžiu po to, kai britai nubalsavo už šalies išstojimą iš Europos Sąjungos.

Britanijos leiboristų lyderis atmeta partijos pastangas jį pašalinti iš posto

Britanijos opozicinės Leiboristų partijos įstatymų leidėjai antradienį triuškinama dauguma nubalsavo už nepasitikėjimą savo lyderiu Jeremy Corbynu, nepatenkinti jo veiksmais, susijusiais su referendumo dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos („Brexit“) sukelta krize, bet socialistas veteranas atsisakė pasitraukti.

Patyrė tikrą pragarą Stambule: mačiau, kaip šukės suplėšo mergaitės koją sportininkai nori palikti Turkiją  (50)

Stambule ir vėl atsivėrė pragaro vartai. Vėlų antradienio vakarą „Atatiurko“ oro uoste griaudėjo sprogimai, aidėjo šūviai, žuvo 36 žmonės ir 140 asmenų buvo sužeista. Įvykių epicentre atsitiktinai atsidūrė garsus turkų futbolo agentas Marco Kirdemiras, kurio liudijimai apie įvykius oro uoste šokiruoja.