JAV rinkimai 2016: smerkia ilgas rinkėjų eiles

 (10)
JAV Arizonos valstijos policijos pareigūnai prašo Jungtinių Valstijų teisingumo departamento atlikti tyrimą dėl balsavimo punktų trūkumo vargingose teritorijose ir tose, kur daugiausia gyvena mažumos, vykstant pirminiams rinkimams į JAV prezidento postą, informuoja BBC.
© AFP/Scanpix

Rinkėjai Marikopos apygardoje buvo priversti laukti labai ilgai, kol galės išreikšti savo valią pirminiuose rinkimuose, tačiau kai kurie neišlaukė ir išvyko. Antradienį kai kuriuose apygardos balsavimo punktuose rinkėjai laukė iki penkių valandų.

Gubernatorius Doug Ducey pareiškė, kad tokios eilės nepriimtinos: „Rinkimų pareigūnai privalo įvertinti, kas vyko blogai, ir užtikrinti, kad tai daugiau nepasikartotų ateityje“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė gubernatorius.

Marikopos apygardoje balsavimo teisę turi 1,2 mln. rinkėjų, bet apygardoje buvo tik 60 balsavimo punktų. Teigiama, kad nuspręsta sumažinti balsavimo punktų skaičių, kad būtų sutaupyta pinigų.

Demokratų partijos kandidatas į prezidentus Bernie Sanders pareiškė, kad tokios eilės „daro gėdą“, ir išreiškė susirūpinimą, kad ilgos eilės gali pakenkti balsavimui ir jo pasirodymui pirminiuose rinkimuose.

Finikso meras Gregas Stantonas teigė norįs, kad JAV teisingumo departamentas ištirtų, ar rinkimų pareigūnai teisėtai sumažino balsavimo punktų skaičių. JAV teisingumo departamentui rašytame laiške meras išreiškė nuomonę, kad valstybės įstatymų kūrėjai sukūrė „kultūrą, kurioje atimama teisė balsuoti“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Nuošliauža Kinijoje: gelbėtojams liepta evakuotis

Po didžiulės nuošliaužos pietvakarių Kinijoje, gelbėtojams, ieškantiems daugiau nei 90 dingusių žmonių, pirmadienį buvo liepta evakuotis, iškilus naujos griūties pavojui, praneša valstybinė žiniasklaida. Tūkstančiai gelbėtojų nuo šeštadienio kasa dirvožemį ir šalina akmenis nuošliaužai palaidojus 62 gyvenamuosius namus kalnuotame Sinmo kaime, Sičuano provincijoje.

A. Schwarzeneggeris ir E. Macronas vaizdo įraše pasišaipė iš D. Trumpo (2)

„Sutelksime jėgas ir sugrąžinsime planetos didybę“, – tarė Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas, perfrazuodamas žymiąją JAV prezidento rinkimų kampanijos frazę. Iš Austrijos kilęs buvęs Kalifornijos gubernatorius, taip pat „Terminatoroiaus“ žvaigždė („Terminator“) Arnoldas Schwarzeneggeris kartu su Prancūzijos prezidentu sumanė šiokiam tokiam akibrokštui prilygstantį pokštą.

Baltarusija svarsto pirkti raketų kompleksą „Iskander“ (12)

Baltarusijos ambasadorius Rusijoje Igoris Petrišenka interviu „RIA Novosti“ teigė, kad ateityje Baltarusija gali pirkti operatyvinį-taktinį raketų kompleksą „Iskander“. Šiuo metu pagrindinis zenitinis raketų kompleksas Baltarusijoje yra raketų sistema „S-300“, sakė I. Petrišenka, informuoja tut.by.

Pakistanas po 153 gyvybių pareikalavusio benzinvežio sprogimo niūriai mini Ramadano pabaigą (2)

Pakistanas pirmadienį Ramadano mėnesio pabaigos šventę Id al Fitrą pradėjo gedėdamas, nes sprogimo, driokstelėjusio daugybei žmonių semiant išsiliejusius degalus po benzinvežio avarijos, aukų skaičius padidėjo iki 153.

Turkijos policija nutraukė homoseksualų protestą Stambule (6)

Turkijos policija sekmadienį nutraukė LGBTI (lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų ir interseksualų) aktyvistų protestą dėl to, kad šalies valdžia uždraudė Stambule rengti homoseksualų paradą.