JAV prezidentas atskrido į Vokietiją

Prezidentas trečiadienį dalyvavo aukščiausio lygio susitikime Lisabonoje su Europos Sąjungos lyderiais ir, prieš išskrisdamas iš Portugalijos, vedė Artimųjų Rytų taikos derybas su Izraelio ministru pirmininku Ehudu Baraku.

Po pokalbio su E. Baraku B. Clintonas pranešė kitą savaitę siunčiantis valstybės sekretorę Madeleine Albright (Madleną Olbrait) susitikti su Izraelio ir palestiniečių vadovais ir dar kartą paraginti sudaryti taikos sutartį.

Berlyne B. Clintonas aptars planuojamą JAV raketinės gynybos sistemą, kuri, Europos vertinimais, gali sugriauti egzistuojančių tarptautinių nusiginklavimo sutarčių balansą. B. Clintonas trečiadienį teigė norintis pasidalyti technologijų pasiekimais.

Prezidentas penktadienį dalyvaus viršūnių susitikime su Vokietijos vidurio kairės lyderiais, be to, jam bus įteiktas prestižinis apdovanojimas už nuopelnus Europos vienybei ir taikai. Manoma, kad JAV vadovas su Vokietijos valdžia aptars keblią JAV piliečių, kuriems Vokietijos teismai neleidžia rūpintis savo vaikais Vokietijoje, padėtį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusija neigia cheminių atakų Sirijoje išvadas

Rusija ketvirtadienį pavadino „neįtikinančiomis“ ir atmetė Jungtinių Tautų vadovaujamo tyrimo išvadas, kad Sirijos pajėgos įvykdė tris chemines atakas.

Filipinuose per susirėmimą su kovos su narkotikais policija žuvo meras ir dar 9 žmonės (1)

Vieno Filipinų miesto meras ir dar devyni jį lydėję asmenys žuvo per susirėmimą su kovos su narkotikais pareigūnais per vieną kruviniausių operacijų nuo tada, kai prezidentas Rodrigo Duterte pradėjo savo kruviną karą su nusikalstamumu.

Jei rinkimus laimės H. Clinton, JAV diplomatijos vadovu gali tapti J. Bidenas (8)

Jei JAV prezidento rinkimus laimės demokratė Hillary Clinton šalies diplomatijos vadovu gali tapti dabartinis viceprezidentas Joe Bidenas. Jis yra galimų kandidatų sąrašo viršuje, rašo žurnalas „Politico", remdamasis demokratų šaltiniu. Tiesa, J. Bidenas apie tai esą dar nėra informuotas, praneša agentūra dpa.

V. Putinui panorėjus: grėsmingi caro planai pasauliui (141)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nori ir vėl paversti Rusiją supervalstybe. Šveicarų leidinys „Neue Zurcher Zeitung“ suformulavo šešis pagrindinius jo plano punktus – nuo karo Sirijoje ir Ukrainos iki vidaus politikos.

Taivane sulaikytas 300 tonų morkų sukaupęs „spekuliantas“

Vienas taivanietis buvo sulaikytas, nes turėjo sukaupęs 300 tonų morkų ir, anot, pareigūnų, mėgino manipuliuoti kainomis.