JAV užsiminė apie galimą kurso pasikeitimą kovoje su „Islamo valstybės“ (IS) teroristais Sirijoje ir Irake. Gynybos sekretorius Ashtonas Carteris pareiškė, kad Vašingtonas iš principo yra pasirengęs ribotoms ginkluotoms operacijoms žemėje.
© AP/Scanpix

Antradienį Senato Ginkluotųjų pajėgų komitete A. Carterio ištarti žodžiai privertė suklusti: JAV neišsigąs remti sąjungininkių atakuojant IS pozicijas arba pačios vykdyti tokių operacijų, sakė jis – „ar tai būtų oro smūgiai, ar tiesioginiai veiksmai žemėje“.

A. Carteris pareiškė, kad JAV Irake ir Sirijoje pradės tiesioginius prieš „Islamo valstybės“ pajėgas nukreiptus antžeminius veiksmus, skirtus didinti šiems kovotojams daromą spaudimą, nes progresas šiuo metu yra nepakankamas.

„Mes remsime pajėgius partnerius rengiant oportunistiškas atakas, nukreiptas prieš „Islamo valstybę“, o taip pat ir vykdysime tokio pobūdžio misijas tiek rengdami antpuolius iš oro, tiek ir vykdydami tiesioginius antžeminius veiksmus“, - pareiškė A. Carteris kalbėdamas Senato ginkluotųjų pajėgų komitete, rašo nbcnews.com.

Remiantis šaltiniais iš JAV gynybos ir administracijos sričių, Baltiesiems rūmams dar teks priimti sprendimą dėl prieš „Islamo valstybę“ nukreiptos karinės kampanijos variantų. Šaltinių teigimu, tolimesnis dalyvavimas antžeminėse operacijose – tai viena iš įvardytų galimybių.

Ashtonas Carteris
Ashtonas Carteris
© AP/Scanpix

JAV Senato gynybos komitete A. Carterio paminėtas antžeminių karinių veiksmų variantas – tai dalis trijų „r“ („Three Rs“) pastangų paketo, skirto pritaikyti JAV politiką kovai su „Islamo valstybe“, praneša CNN.

A. Carteris komitete kalbėjo ne tik apie antžeminių karinių veiksmų ir antpuolių iš oro (dar kitaip – „reidų“) intensyvinimą, tačiau taip pat ir apie poreikį didinti daromą spaudimą aplink „Islamo valstybės“ pajėgų telkimosi centrą – Rakos miestą Sirijoje, kur, A. Carterio teigimu, amerikiečiai rems nuosaikiąsias Sirijos pajėgas, šioje vietovėje kovojančias su teroristine organizacija.

Trečiasis „r“ – tai Ramadis, Irako Anbaro provincijos sostinė, kur, kaip informavo A. Carteris, JAV turėtų įdėti daugiau pastangų teikiant pagalbą ir kovinę paramą vietinėms irakiečių pajėgoms, kovojančioms su „Islamo valstybe“.

JAV pajėgos vadovauja koalicijai, rengiančiai oro antskrydžius prieš džihadistus, tačiau apie jų sausumos dalinių operacijas iki šiol nebuvo diskutuojama.

JAV vyriausybė, atrodo, persigalvoja ir dėl ligšiolinės savo pozicijos Irano atžvilgiu ir jo dalyvavimo naujuose Sirijos pokalbiuose. „Mes manome, kad Iranas bus pakviestas į būsimą susitikimą Vienoje“, – antradienį sakė Valstybės departamento atstovas. „Ar jie (iraniečiai), pasirodys, priklausys nuo Irano vadovybės“, – pridūrė jis.

Kadangi Iranas greta Rusijos yra vienas artimiausių Sirijos prezidento Basharo al Assado, kurį JAV nori priversti atsistatydinti, sąjungininkų, Vašingtonas iki šiol atmetė Islamo Respublikos dalyvavimą kriziniuose pokalbiuose.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar tai jau ženklas? „Valstiečių“ ministerijoje atsirado postas buvusiai V. Tomaševskio bendražygei (15)

Žemės ūkio ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovo Broniaus...

Pasiruoškite: vaizdas sostinės gatvėse skirsis kaip diena ir naktis (10)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (35)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (195)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

„Islamo valstybės“ rėmėjai švenčia: juos žudydami mes darome jų vaikams paslaugą (116)

Naujienų agentūra „Amaq“ išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad teroristinė organizacija...

Darbdavių patyčias kentęs jaunuolis turi svarbų patarimą siekiantiems karjeros (20)

Sezoninis darbas jaunuoliams yra puiki galimybė užsidirbti, be to, anot specialistų tai labai...

K. Maksvytis: lietuviai Europos čempionate laimės medalius (2)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė artėja link pasirengimo ciklo...

Mokslininkai išsiaiškino „magiškųjų grybų“ paslaptį (5)

Tyrėjams pavyko perprasti psichoaktyvios „ magišk ųjų grybų“ medžiagos – psilocibino –...

Jauniausia someljė Lietuvoje: senajai kartai alkoholis lygu girtuoklystei (23)

Jauniausia Lietuvos someljė Silvija Umaraitė jaučia, kaip auga konkurentų gretos. „Anksčiau...