JAV pirminius rinkimus ketina laimėti Gore ir Bushas

Visa Amerikos žiniasklaida sutartinai teigia, kad neginčytinas demokratų favoritas yra viceprezidentas Alas Gore (Elas Goras), kurio buvęs senatorius Billas Bradley (Bilas Bredlis) nė karto neįveikė. Manoma, kad antradienį didžiausias A. Gore varžovas B. Bradley galutinai pripažins, kad jo žygis į Baltuosius rūmus žlugo.

Respublikonų stovykloje Teksaso gubernatorius George Bushas (Džordžas Bušas) jaunesnysis turi didžiausias galimybes laimėti Kalifornijos pirminius rinkimus ir užsitikrinti visų 165 šios didžiausios valstijos delegatų balsus būsimajame partijos suvažiavime. Pažymima, kad jo priešininkas senatorius Johnas McCainas (Džonas Makeinas) Kalifornijoje gali gauti net daugiau balsų, tačiau iš to turės tik moralinį pasitenkinimą.

Balsuoti respublikonų pirminiuose rinkimuose šioje valstijoje gali tiek respublikonai, tiek demokratai, tiek nepriklausomi kandidatai, bet kovoje dėl delegatų balsų galios tik registruotų respublikonų partijos narių rinkimų biuleteniai. O tarp jų G. Bushas turi žymią - net 20 proc. - balsų persvarą.

Iš viso "superantradienį" spręsis 613 delegatų balsų pasiskirstymas. Tai daugiau kaip pusė iš 1034 balsų, kurių reikia, kad pretendentas būtų oficialiai iškeltas partijos kandidatu į prezidento kėdę.

J. McCainui nepadėjo net tai, kad jį parėmė garsiausi pramogų verslo atstovai, įskaitant kino aktorių Harrisoną Fordą (Harisoną Fordą) ir režisierių Milosą Formaną (Milošą Formaną). Nepadėjo ir didžiausių Niujorko laikraščių parama. Beje, čia antradienį taip pat vyks pirminiai rinkimai.

Sprendžiant iš visko, J. McCainas jau susitaikė su neišvengiamu savo rinkimų kampanijos žlugimu. Sekmadienį duodamas interviu televizijai NBC, jis atmetė galimybę dalyvauti lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas. Be to, jis iš anksto atsisakė ir tapti kandidatu į viceprezidentus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje Alepo dalyje subombarduota didžiausia ligoninė (8)

Mažiausiai dvi sprogmenų prikrautos statinės šeštadienį buvo numestos ant didžiausios ligoninės Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje Alepo miesto dalyje, pranešė šiai įstaigai pagalbą teikianti medicinos organizacija.

Šiaurės Korėja statosi naują povandeninį laivą, sako JAV ekspertai (5)

Neseniai padarytos palydovinės nuotraukos rodo, kad Šiaurės Korėja tikriausiai statosi naują didesnį povandeninį laivą, tikriausiai planuojamą apginkluoti balistinėmis raketomis, pranešė vienas JAV strateginių tyrimų institutas.

Gruzijoje viešintis popiežius tikisi pagerinti ryšius su vietos Ortodoksų Bažnyčia (1)

Popiežius Pranciškus šeštadienį aukojo mišias mažytei Gruzijos katalikų bendruomenei ir pabrėžė siekiantis pagerinti ryšius su šios šalies Ortodoksų Bažnyčia, kai buvo netikėtai šiltai sutiktas jos lyderio.

„Spiegel“: Vokietija slapta ruošiasi D. Trumpo prezidentavimui (16)

Vokietijos politikai ruošiasi galimam Donaldo Trumpo prezidentavimui ir slapta susitinka su jo rinkimų štabo atstovais, praneša žurnalas „Spiegel“.

Artėja lemiama valanda: „Islamo valstybėje“ kyla panika ir maištas (192)

Grafitis, atsiradęs prie mečetės Mosule, kur prieš dvejus metus „Islamo valstybės“ lyderis paskelbė apie savo kalifatą, buvo simbolinis maišto aktas, rašo „The Washington Post“.