JAV pasiuntinys: kova dėl Mosulo susigrąžinimo pasiekė paskutinius etapus

 (9)
Kovoje dėl Mosulo miesto susigrąžinimo iš „Islamo valstybės“ (IS) kontrolės pasiekti paskutiniai etapai, pirmadienį pareiškė vyresnysis JAV pareigūnas, informuoja naujienų agentūra AP.
Mosulas
© Reuters/Scanpix

Specialusis prezidento pasiuntinys kovai su IS Brettas McGurkas sakė, kad Irako pajėgos viename iš sudėtingiausių miestų mūšių nuo Antrojo pasaulinio karo laikų „visiškai sutriuškino“ IS. Tačiau Irako vietos pareigūnai teigia, kad jiems reikia didesnio finansavimo iš JAV ir kitų tarptautinių bendruomenių, siekiant atstatyti neseniai iš ekstremistų susigrąžintą teritoriją.

B. McGurkas vizitas į Iraką surengtas praėjus savaitei su puse nuo to laiko, kai JAV remiamos Irako pajėgos šiaurės vakariniame Mosulo pakraštyje pradėjo naują veržimąsi. Juo pajėgos siekia apsupti senamiestį, kuriame, kaip manoma, IS kovotojai įkaitais laiko daugiau kaip 200 tūkst. žmonių.

Oficialiai operacija dėl Mosulo miesto susigrąžinimo pradėta pernai spalį, o sausį skelbta, kad rytinė miesto pusė yra visiškai išlaisvinta. Nors pirmąsias puolimo savaites žymi greitai atkovotos teritorijos, kova dėl vakarinės miesto dalies pareikalavo daug civilių aukų ir suniokojo infrastruktūrą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Maskva reikalauja sumažinti JAV diplomatinį personalą Rusijoje (107)

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė atsakomąsias priemones į Jungtinių Valstijų planuojamas naujas griežtas sankcijas Maskvai ir pareikalavo, kad Vašingtonas sumažintų Rusijoje dirbančių diplomatų skaičių.

Rusijoje sulaikyti septyni asmenys, įtariami planavę teroro aktus (9)

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) sulaikė septynis atvykėlius iš Vidurinės Azijos, kurie, kaip įtariama, planavo teroro aktus Sankt Peterburge, praneša „RIA Novosti“.

Pakistano teismas pripažino premjerą neturinčiu teisės eiti pareigų

Pakistano Aukščiausiasis Teismas penktadienį pripažino ministrą pirmininką Nawazą Sharifą neturinčiu teisės eiti pareigų dėl seniai reiškiamų kaltinimų korupcija, o dėl šio sprendimo jis bus priverstas palikti postą.

Dukra gimė praėjus pustrečių metų nuo tėvo mirties (7)

Praėjus pustrečių metų nuo Niujorko policijos detektyvo Wenjiano Liu nužudymo, kuris sukrėtė visą miestą, jo dirbtinai apvaisinta našlė šią savaitę pagimdė jųdviejų dukrelę.

Lenkijos pareigūnai renka informaciją apie antivyriausybinių protesto akcijų dalyvius (4)

Lenkijos policija ir Vidaus saugumo agentūra renka informaciją apie valdančiosios Teisės ir teisingumo partijos vyriausybės priešininkus. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Gazeta Wyborcza“.