JAV pasiuntinys: kova dėl Mosulo susigrąžinimo pasiekė paskutinius etapus

 (9)
Kovoje dėl Mosulo miesto susigrąžinimo iš „Islamo valstybės“ (IS) kontrolės pasiekti paskutiniai etapai, pirmadienį pareiškė vyresnysis JAV pareigūnas, informuoja naujienų agentūra AP.
Mosulas
© Reuters/Scanpix

Specialusis prezidento pasiuntinys kovai su IS Brettas McGurkas sakė, kad Irako pajėgos viename iš sudėtingiausių miestų mūšių nuo Antrojo pasaulinio karo laikų „visiškai sutriuškino“ IS. Tačiau Irako vietos pareigūnai teigia, kad jiems reikia didesnio finansavimo iš JAV ir kitų tarptautinių bendruomenių, siekiant atstatyti neseniai iš ekstremistų susigrąžintą teritoriją.

B. McGurkas vizitas į Iraką surengtas praėjus savaitei su puse nuo to laiko, kai JAV remiamos Irako pajėgos šiaurės vakariniame Mosulo pakraštyje pradėjo naują veržimąsi. Juo pajėgos siekia apsupti senamiestį, kuriame, kaip manoma, IS kovotojai įkaitais laiko daugiau kaip 200 tūkst. žmonių.

Oficialiai operacija dėl Mosulo miesto susigrąžinimo pradėta pernai spalį, o sausį skelbta, kad rytinė miesto pusė yra visiškai išlaisvinta. Nors pirmąsias puolimo savaites žymi greitai atkovotos teritorijos, kova dėl vakarinės miesto dalies pareikalavo daug civilių aukų ir suniokojo infrastruktūrą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

G7 vadovai nesutarė dėl klimato kaitos strategijos (10)

Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime penktadienį nepadaryta pažangos mėginant suderinti skirtingus Jungtinių Amerikos Valstijų ir jų partnerių požiūrius į klimato kaitos problemas, pranešė šio susitikimo šeimininkė Italija.

„Didelė dalis“ Mančesterio teroristų tinklo išaiškinta (6)

Didžiosios Britanijos kovos su terorizmu policijos vadovas Markas Rowley penktadienį pareiškė, kad didelė dalis tinklo, susijusio su pirmadienio išpuoliu po koncerto Mančesteryje, areštuota.

Rusija pavadino diplomatų išsiuntimą iš Estijos provokacija (37)

Maskva laiko dviejų Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Estijos provokaciniu ir nepagrįstu Talino žingsniu.

G7 lyderiai konstatavo padidėjusią Šiaurės Korėjos grėsmę (6)

G7 lyderiai susitarė Taorminos viršūnių susitikimo baigiamojoje deklaracijoje pažymėti, kad Šiaurės Korėjos keliama grėsmė dėl jos raketų ir branduolinės programų realizavimo „pasiekė naują lygį“. Tai penktadienį pranešė Japonijos naujienų agentūra „Kyodo“.

Izraelis pasmerkė koptų krikščionių žudynes Egipte (4)

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu penktadienį pasmerkė teroristų ataką Egipte, kur buvo nužudyti mažiausiai 26 koptai, tarp aukų buvo ir vaikų.