JAV mokės rekordinę sumą lyčių diskriminavimo byloje

 (1)
Tai didžiausia kompensacija byloje dėl diskriminacijos darbe nuo pat 1964 metų, kai JAV priimtas Piliečių teisių aktas.

Byla dviem vyriausybinėms JAV agentūroms - Informatikos agentūrai (USIA) bei "Voice of America" (VOA) - buvo iškelta prieš 23 metus. Abi šios agentūros buvo nepriklausomos ir užsienyje propagavo JAV interesus.

"Iš šios bylos ne tik JAV vyriausybė, bet ir darbdaviai visoje šalyje gali pasimokyti, jog diskriminacijos kaina gali būti milžiniška", spaudos konferencijoje sakė ieškovių advokatas Bruce Fredricksonas (Briusas Fredriksonas).

1978 metais bylą iškėlė Carolee Brady Hartman (Keroli Breidi Hartman) ir dar 4 moterys. Vėliau prie jų prisidėjo vis daugiau moterų, kurios tvirtino minėtas agentūras nuolat manipuliavus nusamdymo procedūromis taip, kad pašalintų iš darbo moteris.

C. B. Hartman bylą iškėlė už tai, kad 1977 metais, kai ji siekė žurnalistės darbo USIA, redaktorius pripažino jos kvalifikaciją esant gera, bet pasakė agentūrą šiam darbui ieškant vyro.

"Dalyvavau interviu ir vyras, kuris mane apklausė, pasakė nesirengiąs manęs nusamdyti, nes esu moteris", sakė C. B. Hartman.

"Mūsų nuomone, jei jie taip pasitikėjo savimi, kad galėjo jai į akis pasakyti iešką vyro, diskriminacija VOA ir USIA turėjo būti giliai įsišaknijusi ir įprasta. Tą ir sužinojome po 23 metų", sakė B. Fredricksonas.

Šioje byloje pasiektą šalių susitarimą dar turi patvirtinti teisėjas. Visi lyčių teisių pažeidimai buvo padaryti 1974-1984 metais. Dabar kiekviena moterų turėtų gauti apie 450 tūkst. JAV dolerių, o 12 mln. JAV dolerių bus skirta advokatų darbui per 23 metus apmokėti. Pačiam B. Fredricksonui tai buvo pirmoji byla po universiteto baigimo.

USIA dabar yra ne nepriklausoma agentūra, o JAV Valstybės departamento Tarptautinės informacijos programos institucija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (3)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.

JAV grasina nutraukti derybas su Rusija (135)

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry trečiadienį paskambinęs telefonu savo kolegai Rusijoje Sergejui Lavrovui, perspėjo, kad Vašingtonas nutrauks derybas dėl Sirijos konflikto sprendimo, jeigu Maskva nesustabdys Alepo puolimo.

Irakas prašo, o JAV rengiasi atsiųsti daugiau karių Mosulo puolimui (1)

Irakas parašė Vašingtono atsiųsti daugiau instruktorių ir patarėjų, rengiantis mūšiui dėl Mosulo, kurį siekiama išvaduoti iš džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) rankų, pranešė trečiadienį premjero tarnyba.

Egipto teismas nuteisė 40 įtariamų IS narių (3)

Egipto teismas kalėti iki gyvo galvos nuteisė 40 asmenų, įtariamų ryšiais su grupuote „Islamo valstybė“ (IS) bei pagalba verbuojant jaunimą prisijungti prie Sirijoje ir Irake veikiančių ekstremistų, praneša naujienų agentūra AP.