JAV sekmadienį sutiko įsileisti Jemeno prezidentą Ali Abdullah Salehą, norintį atvykti gydytis, tačiau pabrėžė, jog šis vizitas įvyktų tik su išlyga, kad jo "trukmė būtų ribota".
Ali Abdullah Salehas
© AP/Scanpix

A.A.Salehas, kuris buvo sunkiai sužeistas per sprogdinimą prezidentūroje pernai birželį, anksčiau sekmadienį išvyko iš Jemeno į kaimyninį Omaną, kuris jis veikiausiai praleis kelias dienas prieš išvykdamas į Niujorką.

Savo šalį jis paliko kitą dieną po to, kai Jemeno parlamentas priėmė įstatymą, užtikrinantį prezidento "visišką" teisinę neliečiamybę mainais į atsistatydinimą pagal susitarimą, pasiūlytą šešiašalės Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos.

"Ali Abdullah Saleho prašymas atvykti gydytis į JAV buvo patenkintas, - nurodė JAV Valstybės departamentas. - Kaip nurodėme, vienintelis šios kelionės tikslas - medicininis gydymas, o mes tikimės, kad jis liks ribotą laiką, atitinkantį šio gydymo trukmę."

Televizijos transliuotoje atsisveikinimo kalboje, kurią A.A.Salehas pasakė likus kelioms valandoms iki išvykimo, jis nurodė keliausiantis gydytis į Jungtines Valstijas ir prašė jemeniečių atleisti dėl 33 metus trukusio valdymo trūkumų.

Dėl šios A.A.Saleho kelionės Vašingtonas gali būti kaltinamas suteikiantis prieglobstį žiauriam šalies vadovui, atsakingam už šimtų demonstrantų žūtį.

Praeitą mėnesį analitikai prognozavo, kad A.A.Salehui bus nustatytos griežtos sąlygos, kurių jis turės laikytis atvykdamas gydytis į ligoninę Niujorke. Prezidentui gali būti uždrausta duoti interviu žiniasklaidai, kad jis negalėtų stiprinti savo politinės platformos.

Kritikai nori, kad A.A.Salehas būtų patrauktas atsakomybėn dėl savo nusikaltimų, įskaitant pastangas jėga numalšinti metus trukusį sukilimą, per kurį žuvo šimtai žmonių.

69 metų lyderis buvo sunkiai sužeistas per išpuolį jo prezidentūroje, po kurio jis kelis mėnesius gydėsi Saudo Arabijoje.

Jemeno parlamentas šeštadienį taip pat priėmė įstatymą, pagal kurį A.A.Saleho ilgametis viceprezidentas Abdrabuhas Mansuras Hadi bendru sutarimu buvo iškeltas kandidatu, dalyvausiančiu vasario 21 dieną vyksiančiuose naujo prezidento rinkimuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (74)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (27)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (4)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...

Rusija: Surguto mieste vyras peiliu sužeidė aštuonis žmones (16)

Šeštadienį Surguto mieste (Chantų-mansių autonominė apygarda) peiliu ginkluotas nežinomas vyras...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (132)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (55)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – penkto kaklo...

Karščiausi brandaus amžiaus vyrai, įrodantys, kad amžius – tik skaičius

Visi šie vyrai jau ne jaunikliai, visi jie puikiai atrodo ir mielai kelia savo asmenukes į...

R. Bogdanas. Iš ko Šiaurės Korėja gavo ukrainietiškus variklius raketoms? (607)

Vienas tarptautinis detektyvas artėja prie finišo tiesiosios. Įvyks teismas Hagoje, kuris paskelbs...

Odos vėžio simptomai, kurie dažnai būna nematomi (2)

Dažniausiai – 99 atvejais iš 100 – odos vėžys yra aiškiai regimas kūno paviršiuje (nors...