JAV koalicija numušė Sirijos kariuomenės lėktuvąRusija pavadino agresijos aktu

 (290)
Sirijoje, Rakos provincijoje, JAV vadovaujama koalicija numušė Sirijos atakos lėktuvą, praneša BBC. Sirijos kariuomenės teigimu, sekmadienį, kai pateko į apšaudymą, jos karo lėktuvas dalyvavo misijoje prieš „Islamo valstybės“ (IS) grupuotę. JAV teigė taip pasielgusios gindamosi, nes neva Sirijos režimas netoli JAV remiamų kovotojų numetė bombas.
© Sputnik / Scanpix

Incidentas įvyko Džadino miestelyje, kurį kontroliuoja Sirijos demokratinės pajėgos (SDF). Miestelis įsikūręs Rakos provincijos pakraštyje. JAV vadovaujamos koalicijos remiami SDF sukilėlių kovotojai yra apsupę IS tvirtovę Raką.

Kelios valandos prieš lėktuvo numušimą JAV teigė, kad Sirijos prezidentui Basharui al Assadui ištikimos pajėgos atakavo SDF kovotojus, kelis iš jų sužeidė ir išstūmė juos iš Džadino miestelio. JAV teigė nedvejojant sureagavusios į tai, tačiau pabrėžė nesiekusios kovoti su Sirijos režimu.

Rusija vadina agresijos aktu

Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas pirmadienį pasmerkė incidentą, kai Jungtinės Valstijos numušė Sirijos karo lėktuvą, ir pareiškė, kad tai buvo „agresijos aktas“.

„Manau, šį smūgį visų pirma reikia vertinti kaip tęsiamą Amerikos liniją nepaisyti tarptautinės teisės normų“, – žurnalistams Maskvoje sakė S. Riabkovas. – Kad ir kas yra valdžioje Vašingtone, žmonės ten įprato, kad yra tam tikrų normų, aplinkybių, leidžiančių jiems iš aukšto, paniekinamai žvelgti į esmines tarptautinio elgesio normas, o kai kuriais atvejais – tiesiog atvirai jas ignoruoti.“.

„Kas tai, jeigu ne agresijos aktas?“ – klausė jis.

Šie komentarai buvo pirmoji oficiali Rusijos reakcija į sekmadienį įvykusį incidentą.

„Jeigu norite, tai yra pagalba teroristams, prieš kuriuos kovoja Jungtinės Valstijos, skelbiančios, kad jos vykdo antiteroristinę politiką“, – pareiškė S. Riabkovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Rumunijos policija sunkvežimyje rado 91 migrantą iš Sirijos ir Irako

Rumunijos policija antradienį pranešė viename į Vakarų Europą vykusiame sunkvežimyje radusi 91 migrantą iš Irako ir Sirijos.

E. Macronas pakvietė JAV prezidentą liepą apsilankyti Prancūzijoje (4)

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį pakvietė JAV prezidentą Donaldą Trumpą aplankyti jo šalį ir dalyvauti Prancūzijos nacionalinę dieną vyksiančiame tradiciniame parade.

JAV ir Prancūzijos prezidentai sutaria dėl bendro atsako, jeigu Sirijoje įvyktų cheminė ataka (87)

Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos prezidentai Donaldas Trumpas ir Emmanuelis Macronas antradienį per pokalbį telefonu sutarė dėl bendro atsako, jeigu Sirijoje įvyktų cheminė ataka, pranešė prancūzų Prezidentūra.

Kolumbijos sukilėliai FARC paskelbė visiškai nusiginklavę

Kolumbijos revoliucinės ginkluotosios pajėgos (FARC) antradienį oficialiai paskelbė visiškai nusiginklavusios.

B. al Assadas apsilankė Rusijos Hmeimimo karinėje bazėje (43)

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas antradienį sveikino Maskvos paramą jo režimui, kai apsilankė jo šalyje įsteigtoje rusų Karinių oro pajėgų bazėje.