JAV kariuomenės vadas: Libijoje turime imtis griežtesnių veiksmų prieš IS

 (48)
JAV generolas Josephas Dunfordas paragino imtis skubių ir ryžtingų karinių veiksmų bei taip užkirsti kelią „Islamo valstybės“ (IS) veiklos plėtrai Libijoje. Jis įspėjo, kad džihadistų grupė planuoja šalį panaudoti kaip savo regioninę bazę, praneša „Reuters“.
Josephas Dunfordas
Josephas Dunfordas
© AP/Scanpix

J. Dunfordas kol kas nepateikia jokių detalių apie savo siūlymus Vašingtonui. Tiesa, tarp jo nurodomų tikslų – sąjungininkų paramos regionui gerinimas, vietos kariuomenės, galinčios apginti Libiją, kūrimas, šalies kaimynių stiprinimas.

„Norime imtis ryžtingų karinių veiksmų pasipriešinti IS veiklos plėtrai, tačiau tuo pat metu tai atlikti norime taip, kad paremtume ilgalaikį politinį procesą“, – sakė reporteriams J. Dunfordas.

Ketvirtadienį po IS grupuotės atakų Ras Lanufo mieste Libijos šiaurėje, esančiame už 650 kilometrų į rytus nuo šalies sostinės Tripolio, užsidegė naftos rezervuarai. Pastarosiomis savaitėmis padėtis Libijoje smarkiai pablogėjo. Ginkluoti IS būriai stengiasi išplėsti kontroliuojamas teritorijas ir užimti As Sidro bei Ras Lanufo uostus, per kuriuos eksportuojama nafta.

ELTA
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

R. T. Erdoganas viliasi „greito“ grįžimo prie normalių Turkijos ir Rusijos santykių

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad jis viliasi „greito“ santykių su Rusija normalizavimo, po to, kai pareiškė apgailestavimą dėl vieno Maskvos karinio naikintuvo numušimo.

Sudužusio „EgyptAir“ lainerio juodoji dėžė „pataisyta“

Viena iš dviejų juodųjų dėžių, iškeltų iš Viduržemio jūroje praeitą mėnesį sudužusio oro bendrovės „EgyptAir“ lainerio nuolaužų, buvo sutaisyta, pranešė Egipto tyrėjų komisija, o ši žinia sustiprino viltis, kad bus gauta informacijos, kodėl nukrito tas lėktuvas.

Vokietija, Prancūzija ir Italija žarsto pažadus dėl Europos ateities

Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos lyderiai pirmadienį pažadėjo „naują impulsą“ Europos Sąjungai, sukrėstai Britanijos apsisprendimo trauktis iš bloko.

Jemene per sprogimus buvusiame „al-Qaeda“ bastione žuvo mažiausiai 14 žmonių (1)

Jemeno pietvakariuose Mukalos mieste per virtinę sprogimų žuvo mažiausiai 14 žmonių, pranešė saugumo pareigūnas; iš šio miesto „al-Qaeda“ kovotojai buvo išvaryti balandžio mėnesį,

Nuteistas buvęs Moldovos premjeras V. Filatas (6)

Moldovos teismas buvusį šalies ministrą pirmininką Vladą Filatą dėl kaltinimų ėmus kyšius ir darius įtaką nelegaliai prekybai nuteisė devyneriems metams kalėjimo, praneša agentūra AP.