JAV kariuomenės vadas: Libijoje turime imtis griežtesnių veiksmų prieš IS

 (48)
JAV generolas Josephas Dunfordas paragino imtis skubių ir ryžtingų karinių veiksmų bei taip užkirsti kelią „Islamo valstybės“ (IS) veiklos plėtrai Libijoje. Jis įspėjo, kad džihadistų grupė planuoja šalį panaudoti kaip savo regioninę bazę, praneša „Reuters“.
Josephas Dunfordas
Josephas Dunfordas
© AP/Scanpix

J. Dunfordas kol kas nepateikia jokių detalių apie savo siūlymus Vašingtonui. Tiesa, tarp jo nurodomų tikslų – sąjungininkų paramos regionui gerinimas, vietos kariuomenės, galinčios apginti Libiją, kūrimas, šalies kaimynių stiprinimas.

„Norime imtis ryžtingų karinių veiksmų pasipriešinti IS veiklos plėtrai, tačiau tuo pat metu tai atlikti norime taip, kad paremtume ilgalaikį politinį procesą“, – sakė reporteriams J. Dunfordas.

Ketvirtadienį po IS grupuotės atakų Ras Lanufo mieste Libijos šiaurėje, esančiame už 650 kilometrų į rytus nuo šalies sostinės Tripolio, užsidegė naftos rezervuarai. Pastarosiomis savaitėmis padėtis Libijoje smarkiai pablogėjo. Ginkluoti IS būriai stengiasi išplėsti kontroliuojamas teritorijas ir užimti As Sidro bei Ras Lanufo uostus, per kuriuos eksportuojama nafta.

ELTA
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Th. May: imigracijos kontrolė turi būti ES ir JK susitarimo dalimi

Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Theresa May pareiškė, kad bet koks būsimas susitarimas dėl bendradarbiavimo tarp JK ir Europos Sąjungos (ES) turi atsižvelgti į „aiškią žinutę“ dėl imigracijos kontrolės, kurią šalis paskleidė, balsavusi už pasitraukimą iš Sąjungos, rašo agentūra AP.

F. W. Steinmeieris: D. Trumpo pergalė galėtų turėti įtakos transatlantiniams ryšiams (2)

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris pareiškė, kad Respublikonų partijos kandidato Donaldo Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose galėtų turėti įtakos transatlantiniams ryšiams, praneša naujienų agentūra AP.

Meksika įkalinimą narkotikų prekybos baronui pakeitė namų areštu (2)

Pagyvenęs prekybos narkotikais gaujų vadeiva, nuteistas 1985 metais dėl slapto JAV agento, ketvirtadienio rytą jau buvo perkeltas iš Meksikos kalėjimo į namus, kuriuose turės laikytis namų arešto režimo, pranešė pareigūnai.

Rusija: Sirijos Alepo mieste ketinama atidaryti kelis „išėjimo koridorius“ (22)

Pagrindinė Sirijos sąjungininkė Rusija paskelbė, kad yra ketinama atidaryti kelis koridorius, kuriais civiliai ir neginkluoti sukilėliai galėtų palikti apsiaustą Alepo miestą, praneša BBC.

F. Hollande'as: siekdama kovoti su terorizmo grėsme, Prancūzija suformuos Nacionalinę gvardiją (8)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį patvirtino, kad iš esamų karinio rezervo pajėgų suformuos Nacionalinę gvardiją. Formuodama gvardiją Prancūzija sieks geriau apsaugoti savo piliečius, susiduriančius su teroro atakų grėsmėmis, rašo naujienų agentūra "France24".