JAV įsismarkavo kandidatų į prezidentus kova

B. Bradley per paskutinį savaitgalį prieš "Didįjį antradienį", kuomet 13 valstijų vyks demokratų ir respublikonų partijų kandidatų į prezidento postą rinkimai, labai atsiliko nuo kito demokratų atstovo, viceprezidento Alo Gore (Elo Goro) ir, sprendžiant iš nuomonių apklausų rezultatų, daugiau nekelia jokios grėsmės jam nekelia.

Tuo tarpu George W. Bushas (Džordžas Bušas) šeštadienį sukritikavo savo priešininką Johną McCainą (Džoną Makeiną) dėl "miglotų" pažiūrų į švietimą.

Kovodamas dėl respublikonų nominacijos siekti JAV prezidento posto, J. McCainas, savo ruožtu, išreiškė pasipiktinimą staiga labai padidėjusiu prieš priešininkus nukreiptos reklamos finansavimu.

Savaitgalį prieš antradienio rinkimus G. Bushas vedė savo kampaniją Niujorke, tuo tarpu J. McCainas į savo pusę bandė palenkti Naujosios Anglijos rinkėjus. Kiekvienas jų rinkosi skirtingą strategiją, siekdami išsikovoti kuo daugiau rinkimuose pasiskirstysiančių 613 delegatų balsų.

G. Bushas, lankydamasis Niujorko valstijos, kuri siųs 101 delegatą, Ročesterio ir Bingemptono miestuose, kalbėjo apie švietimo politiką.

Delegatų skaičiumi ją lenkia tik Kalifornijos valstija, siunčianti 162 rinkikus. Jos respublikonai labiau palaiko G. Bushą.

Nuomonių apklausų duomenimis, J. McCainas kai kuriose Naujosios Anglijos valstijos vietovėse pirmauja prieš G. Bushą, todėl Arizonos senatorius pradėjo kampaniją nuo Bostono, iš kur vėliau vyks į Portlandą Meino valstijoje. Kaip rodo apklausos, Niujorko valstijoje gali vykti "karšta" respublikonų kova, tad J. McCainas taip pat rengiasi užsukti į Sirakūzus bei Ročesterį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Izraelyje stiprinamas saugumas, uždaromi keliai: ruošiamasi S. Pereso laidotuvėms (2)

Izraelyje stiprinamos saugumo pajėgos, uždaromi pagrindiniai keliai, ruošiantis penktadienį įvyksiančioms buvusio šalies prezidento Shimono Pereso laidotuvėms, į kurias turėtų atvykti daugybė pasaulio lyderių.

Somalio sostinėje per sprogimą žuvo trys žmonės

Ketvirtadienį Somalio sostinėje Mogadiše per bombos sprogimą žuvo trys žmonės. Kaip pranešė Anatolijos naujienų agentūra, atsakomybę už šį teroro aktą prisiėmė islamistinė „Al Shabaab“ grupuotė – „Al Qaeda“ filialas šalyje.

Perspėja dėl islamistinių organizacijų: paskutinė rugsėjo diena gali tapti siaubinga (62)

Kaip praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija, kelios organizacijos, tarp jų ir islamistinės, rugsėjo 30 d. ketina surengti „pasaulinę pykčio ir protesto dieną“. Užsienyje esantys Rusijos piliečiai įspėjami dėl galimų ekstremistų išpuolių.

Penki Čekijos naikintuvai išskrido saugoti Islandijos oro erdvės (16)

Ketvirtadienį penki Čekijos naikintuvai "JAS 39 Gripen" išskrido iš savo bazės Časlave į Islandiją. Jie šešias savaites saugos šios šalies, kuri neturi savo karinių oro pajėgų, oro erdvę, praneša portalas "Idnes".

Ispanijos socialistai atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio (1)

Ispanijos Socialistų partija ketvirtadienį atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio, pusei jos lyderių surengus pervesmą, kuris gali būti gera žinia tiems, kurie nori išvesti šalį iš politinės aklavietės.