JAV išdėstė, kokiomis sąlygomis kalbėsis su Šiaurės Korėja

 (14)
JAV nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose Nikki Haley antradienį pareiškė, jog Jungtinės Valstijos pasirengusios dialogui su Šiaurės Korėja, bet Pchenjanas pirma turėtų nutraukti branduolinius ir raketų bandymus, praneša „Interfax“.
© AFP/Scanpix

„Jungtinės Valstijos nori pradėti dialogą, bet tik tada, kai mes pamatysime, kad visiškai sustabdyta branduolinė programa ir bet kokie bandymai“, - sakė ji.

Anot N. Heili, dabar rengiamas veiksmų prieš Šiaurės Korėją planas. Šiame darbe dalyvauja JAV, Pietų Korėja, Japonija ir Kinija.

Nikki Haley
Nikki Haley
© AFP/Scanpix

JAV nuolatinė atstovė paragino Rusiją apsispręsti: arba ji remia Šiaurės Korėją, arba ne. „Rusija turi priimti tokį pat sprendimą, kaip ir visa tarptautinė bendrija: arba jūs remiate Šiaurės Korėją, arba ne. Jūs privalote pasirinkti“, - sakė ji prieš prasidedant uždaroms JT Saugumo Tarybos konsultacijoms dėl Šiaurės Korėjos.

Paprašyta pakomentuoti Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžius, kad reikia nustoti „bauginti“ KLDR, N. Heili pareiškė: „Įdomu girdėti juos kalbant, kad reikia liautis bauginti Šiaurės Korėją. O ką, jeigu Šiaurės Korėja baugina mus?“ „Tie bandymai, kuriuos atlieka Šiaurės Korėja, baugina visą tarptautinę bendriją. Kiekvienas turi būti susirūpinęs“, - pabrėžė ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Teismas: Nyderlandų vyriausybei tenka dalis kaltės dėl Srebrenicos žudynių

Nyderlandų apeliacinis teismas antradienį nutarė, kad vyriausybė yra iš dalies kalta dėl maždaug 300 Bosnijos musulmonų vyrų išžudymo Srebrenicoje, nes 1995 metų liepą šiuos žmones saugoję Jungtinių Tautų taikdarių kontingento olandų kariai perdavė juos serbų pajėgoms.

Aliaskoje lokiai apdraskė dar du žmones (2)

Aliaskoje lokiai praėjusį savaitgalį apdraskė dar du asmenis, o tokių užpuolimų šioje valstijoje skaičius padidėjo iki keturių per mažiau nei savaitę, įskaitant du žmonių mirtimi pasibaigusius atvejus.

Kijeve sprogus automobiliui žuvo ukrainiečių karinės žvalgybos darbuotojas (8)

Kijeve antradienio rytą sprogus automobiliui žuvo ukrainiečių karinės žvalgybos darbuotojas pulkininkas Maksimas Šapovalas, o policija šį incidentą tiria kaip teroro aktą, pranešė Gynybos ministerija.

Rusija išbandė iš povandeninio laivo paleidžiamą balistinę raketą „Bulava“ (22)

Rusija pirmadienį sėkmingai išbandė iš povandeninių laivų paleidžiamą tarpžemyninę balistinę raketą „Bulava“, pranešė kariškiai.

Didžiulės nuošliaužos palaidotame Kinijos kaime įvyko nauja griūtis

Pietvakarių Kinijos kalnų kaimelį, kurį praėjusį savaitgalį užgriuvo didžiulė nuošliauža, palaidojusi dešimtis žmonių, antradienį užliejo naujas purvo ir akmenų srautas, pranešė valstybinė žiniasklaida.