JAV išdėstė, kokiomis sąlygomis kalbėsis su Šiaurės Korėja

 (14)
JAV nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose Nikki Haley antradienį pareiškė, jog Jungtinės Valstijos pasirengusios dialogui su Šiaurės Korėja, bet Pchenjanas pirma turėtų nutraukti branduolinius ir raketų bandymus, praneša „Interfax“.
© AFP/Scanpix

„Jungtinės Valstijos nori pradėti dialogą, bet tik tada, kai mes pamatysime, kad visiškai sustabdyta branduolinė programa ir bet kokie bandymai“, - sakė ji.

Anot N. Heili, dabar rengiamas veiksmų prieš Šiaurės Korėją planas. Šiame darbe dalyvauja JAV, Pietų Korėja, Japonija ir Kinija.

Nikki Haley
Nikki Haley
© AFP/Scanpix

JAV nuolatinė atstovė paragino Rusiją apsispręsti: arba ji remia Šiaurės Korėją, arba ne. „Rusija turi priimti tokį pat sprendimą, kaip ir visa tarptautinė bendrija: arba jūs remiate Šiaurės Korėją, arba ne. Jūs privalote pasirinkti“, - sakė ji prieš prasidedant uždaroms JT Saugumo Tarybos konsultacijoms dėl Šiaurės Korėjos.

Paprašyta pakomentuoti Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžius, kad reikia nustoti „bauginti“ KLDR, N. Heili pareiškė: „Įdomu girdėti juos kalbant, kad reikia liautis bauginti Šiaurės Korėją. O ką, jeigu Šiaurės Korėja baugina mus?“ „Tie bandymai, kuriuos atlieka Šiaurės Korėja, baugina visą tarptautinę bendriją. Kiekvienas turi būti susirūpinęs“, - pabrėžė ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Turkijoje išduota 260 naujų arešto orderių suimti G. Guleno šalininkus

Turkijos teisėsauga tęsia islamo pamokslininko Fethullah Guleno šalininkų persekiojimą. Stambulo ir Ankaros prokuratūros išdavė daugiau kaip 260 naujų arešto orderių suimti F. Guleno, kurį vyriausybė įvardija kaip praėjusių metų žlugusio pučo organizatorių, rėmėjus, praneša agentūra AFP.

Ispanija ragina ES šalis intensyviau dalintis žvalgybine informacija (1)

Europos Sąjungos valstybės privalo suintensyvinti dalijimąsi žvalgybos informacija, kad ateityje būtų išvengta tokių atakų kaip pirmadienio išpuolis Mančesteryje, kur žuvo 22 žmonės, tarp jų ir vaikai, antradienį pareiškė Ispanijos užsienio reikalų ministras.

D. Trumpas sveikina žydų „nepalaužiamą dvasią“ (8)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad Izraelio nacionalinis Holokausto memorialas „Yad Vashem“ yra žydų tautos „nepalaužiamos dvasios“ simbolis.

Ukraina apribojo rusų kalbos vartojimą televizijoje (73)

Ukrainos parlamentas tęsia savo kultūrinę kovą su Rusija ir antradienį priėmė naujas televizijai skirtas taisykles, pagal kurias bent trys ketvirtadaliai visų laidų ir filmų turės būti transliuojami ukrainiečių kalba.

Jauniausia Mančesterio teroro akto auka - aštuonerių metų pradinukė atnaujinta 17.27 (183)

8-erių metų Saffie Rose Roussos iš Leilando žuvo per teroro aktą Mančesteryje, antradienį pranešė Lankašyro grafystės taryba. Tarletono bendruomenės pradinės mokyklos vyriausiasis mokytojas sakė: „naujienos apie Saffie žūtį per šią pasibaisėtiną ataką sukėlė mums didžiulį šoką ir aš norėčiau perduoti mūsų didžiausią užuojautą jos šeimai ir draugams“. Apie mergaitės žūtį pranešė BBC.