JAV ir Rusijos viršūnių susitikimo rezultatai menki

Pirmadienį pasibaigęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir JAV prezidento Billo Clintono (Bilo Klintono) susitikimas atnešė mažai konkrečių rezultatų, konstatavo Rusijos spauda.
Tiesa, buvo susitarta sunaikinti dalį plutonio atsargų. Tačiau apskritai derybos atskleidė tik naują, realistiškesnį dvišalių santykių laikotarpį po sunkaus pradinio posovietinių reformų etapo, pirmadienį rašė Maskvos dienraščiai.

"Problemos nebuvo išspręstos, dar tik numatytas naujas jų sprendimo etapas", rašoma pirmame "Vremia Novosti" puslapyje, straipsnyje "Nulinis pasirinkimas".

"Kuklios "2000-ųjų viršūnių susitikimo" išdavos yra visiškai logiškos. Sąvoka "strateginė partnerystė", kuri pastaraisiais metais atrodė leidžianti paskutinį kvapą, dabar, regisi, pasmerkta dar kurį laiką išlikti. Kol kas nei Maskva, nei Vašingtonas nežino, kokią formą įgis naujieji santykiai", teigia "Vremia Novosti".

Dienraštis "Sevodnia" rašo, kad viršūnių susitikimas parodė, jog "Rusijos ir Amerikos santykių vasara jau baigėsi".

Pasak laikraščio, kai į valdžią atėjo V. Putinas, B. Clintonui prasidėjo visiškai nauji laikai. Rusijos prezidentas "tęsia karą Čečėnijoje, siekia branduolinio bendradarbiavimo su Iranu, nepastebi "reidų" prieš žiniasklaidą ir deklaruoja galintis svarstyti galimybę įstoti į NATO. Jis taip pat kalba apie bendradarbiavimą su amerikiečiais, kuriant branduolinį skydą, iš esmės nukreiptą prieš Rusijos strateginius partnerius", pastebi laikraštis.

Net susitikimo išvakarėse išsakytas V. Putino pasiūlymas kartu su JAV kurti alternatyvų, bendrą skydą nuo piktavalių valstybių raketų nesulaukė rimto atsako, rašė dienraštis "Vedomosti". Pasak jo, B. Clintono viešnagė tebuvo "nebūtinas vizitas".

"Visų pirma, JAV prezidento vizitas į Maskvą buvo svarbus jam, o ne Putinui... Svarbiausias Clintono vizito į Rusiją ir kitas Europos šalis tikslas - padėti jo sąjungininkui demokratui, viceprezidentui Alui Gore (Elui Gorui) laimėti rinkimus", mano laikraštis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista (1)

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (293)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.