JAV gynybos sekretorius atvyksta istorinio vizito į Vietnamą

Hanojuje W. Cohenas turėtų surengti derybas su Vietnamo vadovais, kuriose bus aptartas nedidelio masto karinių ryšių užmezgimas - greičiausiai tokiose nekovinėse srityse, kaip išminavimas, humanitarinė pagalba, pagalba ištikus potvyniams bei medicininė pagalba atogrąžų sąlygomis.

Tačiau pagrindinis W. Coheno tikslas bus bendros dvišalės pastangos išsiaiškinti, koks buvo likimas maždaug 2 000 Amerikos kareivių, kurie iki šiol laikomi dingusiais kare.

Vėliau pirmadienį W. Cohenas nuvyks į Hanojaus apylinkėse esančią kaimo vietovę pažiūrėti, kaip dirba bendra amerikiečių ir vietnamiečių grupė, ieškanti Amerikos lakūno palaikų.

Anksčiau W. Cohenas pareiškė neketinąs atsiprašyti Hanojaus dėl karo, kuriame komunistinis Šiaurės Vietnamas nugalėjo JAV remiamą Pietų Vietnamą. Jis sakė, kad Amerikos ir Vietnamo kariuomenių ryšiai bus užmezgami iš lėto.

W. Coheno vizitas vyksta per du mėnesius trunkančią Vietnamo šventę, skirtą karo su Amerika pabaigos 25-osioms metinėms pažymėti. Karas, kuriame žuvo maždaug 3 mln. vietnamiečių ir daugiau kaip 58 000 amerikiečių, baigėsi balandžio 30 dieną.

W. Coheno vizitas į Vietnamą yra dalis didesnės kelionės į Azijos šalis. Po Vietnamo ministras aplankys Japoniją ir Pietų Korėją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Meksikos įlankoje liepsnoja tanklaivis (5)

Meksikos įlankoje vieną tanklaivį sekmadienį apėmė nevaldomas gaisras degalus, o iš laivo pradėjo tekėti jo gabenti degalai, liepsnojantys ant vandens paviršiaus, pranešė pareigūnai.

Italai renkasi gyventi su tėvais (20)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (12)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (594)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.