JAV galutinai atšaukė draudimą į lėktuvo saloną įsinešti nešiojamuosius kompiuterius

JAV vyriausybė galutinai atšaukė ginčytiną draudimą įsinešti nešiojamuosius kompiuterius į lėktuvus, skrendančius iš musulmoniškų šalių, informuoja agentūra „Reuters“.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Į orlaivio saloną su savimi kompiuterius rankiniame bagaže vėl galės įsinešti ir bendrovės „Saudi Arabian Airlines“ keleiviai, pirmadienį Vašingtone pareiškė Transporto saugumo tarnyba. Ši kompanija buvo paskutinioji oro bendrovė, kuriai dar buvo taikomas šis draudimas.

JAV tarnybos saugumo sumetimais kovą uždraudė rankiniame bagaže į devynių oro bendrovių, dauguma jų iš Artimųjų Rytų, lėktuvus įsinešti didesnius elektroninius prietaisus. Buvo baimintasi, kad kompiuteriuose gali būti slepiami sprogmenys. Keleiviai prieš skrydį kompiuterius turėjo atiduti į registruotą bagažą. Pradžioje planuota plėsti šį draudimą. Tačiau dabar vietoj jo nuspręsta griežtinti saugumo reikalavimus visoms oro bendrovėms.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Italija atsikirto kaimynėms dėl sienų saugumo (23)

Europoje tvyrant migrantų krizės sukeltai įtampai, Italijos ministras pirmininkas Paolo Gentiloni įspėjo, kad Romai nepriimtini kaimynių „pamokymai“ ar „grasinimai“ dėl sienų saugumo.

Egipto teismas dėl prokuroro nužudymo myriop nuteisė 28 žmones (3)

Egipto teismas už dalyvavimą šalies generalinio prokuroro nužudyme 2015 metais paskyrė mirties bausmę 28 žmonėms.

Talibano vado sūnus susisprogdino per išpuolį Afganistano bazėje (10)

Talibano grupuotės vado Haibatullaho Akhundzada 23 metų sūnus Abd ar-Rahmanas Khalidas žuvo per išpuolį karinėje bazėje Gereško rajone, Helmando provincijoje, susisprogdinęs sprogmenų prikrautame automobilyje. Tai informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

EK komisaras: Berlyno pozicija dėl Turkijos yra suprantama (2)

Berlyno griežta pozicija dėl Turkijos yra „suprantama“, ypač dėl Ankaros sprendimo suimti kelis žmogaus teisių aktyvistus, tarp jų – Vokietijos piliečių, sakoma šeštadienį paskelbtame Europos Sąjungos plėtros komisaro Johanneso Hahno interviu.

Rusija sako susitarusi su sirų sukilėliais dėl saugumo zonos (17)

Rusijos gynybos ministerija šeštadienį pranešė, kad jos pareigūnai per taikos derybas Kaire pasirašė susitarimą su nuosaikiaisiais Sirijos sukilėliais, kaip veiks netoli sostinės Damasko įkurta saugumo zona.