JAV federalinis teisėjas ketvirtadienį atmetė

JAV federalinis teisėjas ketvirtadienį atmetė vyriausybės protestą ir sutiko už užstatą išlaisvinti Los Alamoso mokslininką Weną Ho Lee (Veną Ho Li), kuris lapkričio mėnesį bus teisiamas už branduolinės ginkluotės paslapčių išdavimą.
60 metų Wenas Ho Le e laikomas kalėjime nuo praėjusio gruodžio ir iki šio laiko neturėjo teisės būti paleistas už užstatą, nes JAV vyriausybė teigė, kad jis gali Kinijai ar kokiai kitai užsienio valstybei perduoti slaptą informaciją, kuri padėtų sukurti atominę bombą.

Teisėjas Jamesas Parkeris (Džeimsas Parkeris) nustatė 1 mln. JAV dolerių (4 mln. litų) užstatą, be to, Wenas Ho Lee ne iš karto paleidžiamas iš Santa Fės kalėjimo - dėl paleidimo sąlygų bus nuspręsta rugpjūčio 29 dienos teismo posėdyje. J. Parkeris siūlo Weną Ho Lee laikyti namų suėmimo sąlygomis, stebint elektroninėmis sekimo priemonėmis.

Pats Wenas Ho Lee į 59 kaltinimus nelegaliu kompiuterinių duomenų apie branduolinį ginklą kopijavimu atsakė esąs nekaltas. Jo advokatai ir šeima tvirtina, kad jį, Taivane gimusį JAV pilietį, FTB neteisingai apkaltino vien dėl jo azijietiškos kilmės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Venesuelos parlamentas apkaltino prezidentą N. Maduro „valstybės perversmu“ (2)

Venesuelos Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas Julio Borgesas apkaltino šalies prezidentą Nicolą Maduro „valstybės perversmu“ po to, kai Aukščiausiasis teismas nusprendė perimti parlamento įstatymų leidžiamąją valdžią, praneša AFP.

JAV Senatorius: Rusija mėgino kištis į JAV prezidento rinkimus (37)

JAV Senato Žvalgybos komiteto pirmininko pavaduotojas Markas Warneris apkaltino Rusiją mėginimu kištis į Amerikos prezidento rinkimus, kuriuos laimėjo Donaldas Trumpas, praneša BBC.

Izraelio premjeras B. Netanyahu žada įgyvendinti naujos gyvenvietės statybų planą (11)

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu ketvirtadienį pažadėjo imtis veiksmų įgyvendinant planą okupuotame Vakarų krante įkurti pirmąją žydų gyvenvietę po ilgesnės kaip 20 metų pertraukos, praneša naujienų agentūra AFP.

V. Putinas: už nesankcionuotus protestus būtina bausti (162)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad nesankcionuotų masinių protestų dalyviai turi būti baudžiami.

Skambina pavojaus varpais: demokratijai Lenkijoje iškilo reali grėsmė (293)

2015 m. atėjusi į valdžią, Lenkijos populistinė Teisės ir teisingumo partija (TTP) pradėjo sisteminį puolimą prieš šalies liberaliosios demokratijos institucijas. TTP ėmėsi riboti Lenkijos konstitucinio teismo įgaliojimus, be paliovos kėsinasi į teisėjų nepriklausomumą ir siekia nutildyti spaudą, interneto svetainėje project-syndicate.org teigia buvęs Belgijos ministras pirmininkas ir Europos Parlamento liberalios ALDE frakcijos vadovas Guy Verhofstadas.