JAV federalinis teisėjas ketvirtadienį atmetė

JAV federalinis teisėjas ketvirtadienį atmetė vyriausybės protestą ir sutiko už užstatą išlaisvinti Los Alamoso mokslininką Weną Ho Lee (Veną Ho Li), kuris lapkričio mėnesį bus teisiamas už branduolinės ginkluotės paslapčių išdavimą.
60 metų Wenas Ho Le e laikomas kalėjime nuo praėjusio gruodžio ir iki šio laiko neturėjo teisės būti paleistas už užstatą, nes JAV vyriausybė teigė, kad jis gali Kinijai ar kokiai kitai užsienio valstybei perduoti slaptą informaciją, kuri padėtų sukurti atominę bombą.

Teisėjas Jamesas Parkeris (Džeimsas Parkeris) nustatė 1 mln. JAV dolerių (4 mln. litų) užstatą, be to, Wenas Ho Lee ne iš karto paleidžiamas iš Santa Fės kalėjimo - dėl paleidimo sąlygų bus nuspręsta rugpjūčio 29 dienos teismo posėdyje. J. Parkeris siūlo Weną Ho Lee laikyti namų suėmimo sąlygomis, stebint elektroninėmis sekimo priemonėmis.

Pats Wenas Ho Lee į 59 kaltinimus nelegaliu kompiuterinių duomenų apie branduolinį ginklą kopijavimu atsakė esąs nekaltas. Jo advokatai ir šeima tvirtina, kad jį, Taivane gimusį JAV pilietį, FTB neteisingai apkaltino vien dėl jo azijietiškos kilmės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Paryžiuje pristatytas NATO karinėms operacijoms pritaikytas bepilotis sraigtasparnis (1)

Greta milžiniško karinio transportinio lėktuvo A400M kitas „Airbus“ orlaivis – bepilotis sraigtasparnis – atrodo kaip žaisliukas. Nepaisant nedidelių gabaritų, šis aparatas gali iš esmės pakeisti NATO vykdomų karinių jūrų operacijų pobūdį.

Hitlerio varpas kursto aistras: protu nesuvokiama, kad jis skamba per pamaldas (110)

Vokietijos Herxheim am Berg miesto senojoje bažnyčioje kabantis varpas kelia aršias diskusijas. Kam ir kodėl jis galėjo užkliūti? Maža to, miesto meras „Deutsche Welle“ portalui tvirtina, kad bent jau artimiausiu metu nesantaiką kurstantis varpas niekur nedings.

Rusija perspėja Norvegiją, kad dėl JAV karių dislokavimo pablogės santykiai (86)

Norvegijos santykiai su Rusija gali pablogėti, o įtampa NATO šiauriniame flange - išaugti dėl Norvegijos leidimo Jungtinėms Valstijoms dislokuoti jūrų pėstininkus savo teritorijoje, Rusijos ambasada Norvegijoje šeštadienį pranešė naujienų agentūrai „Reuters“.

Kataras teigia, kad šaliai iškelti reikalavimai yra nerealistiški

Kataro užsienio reikalų ministras atmetė arabų šalių įteiktą 13 reikalavimų sąrašą, kuriuos reiktų įgyvendinti tam, kad būtų atšauktos sankcijos. Pasak ministro, reikalavimai yra nepagrįsti ir neįgyvendinami, informuoja BBC.

Pietų Korėjos prezidentas pakvietė Pchenjano delegaciją į 2018-ųjų žiemos olimpines žaidynes

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas šeštadienį pakvietė Šiaurės Korėją į kitąmet vyksiančias žiemos olimpines žaidynes ir sakė, kad sportas galėtų tapti priemone siekti taikos.