JAV federalinis teisėjas ketvirtadienį atmetė

JAV federalinis teisėjas ketvirtadienį atmetė vyriausybės protestą ir sutiko už užstatą išlaisvinti Los Alamoso mokslininką Weną Ho Lee (Veną Ho Li), kuris lapkričio mėnesį bus teisiamas už branduolinės ginkluotės paslapčių išdavimą.
60 metų Wenas Ho Le e laikomas kalėjime nuo praėjusio gruodžio ir iki šio laiko neturėjo teisės būti paleistas už užstatą, nes JAV vyriausybė teigė, kad jis gali Kinijai ar kokiai kitai užsienio valstybei perduoti slaptą informaciją, kuri padėtų sukurti atominę bombą.

Teisėjas Jamesas Parkeris (Džeimsas Parkeris) nustatė 1 mln. JAV dolerių (4 mln. litų) užstatą, be to, Wenas Ho Lee ne iš karto paleidžiamas iš Santa Fės kalėjimo - dėl paleidimo sąlygų bus nuspręsta rugpjūčio 29 dienos teismo posėdyje. J. Parkeris siūlo Weną Ho Lee laikyti namų suėmimo sąlygomis, stebint elektroninėmis sekimo priemonėmis.

Pats Wenas Ho Lee į 59 kaltinimus nelegaliu kompiuterinių duomenų apie branduolinį ginklą kopijavimu atsakė esąs nekaltas. Jo advokatai ir šeima tvirtina, kad jį, Taivane gimusį JAV pilietį, FTB neteisingai apkaltino vien dėl jo azijietiškos kilmės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bulgarijoje per dujas vežusio traukinio avariją žuvo mažiausiai keturi žmonės

Bulgarijos šiaurės rytuose keturi žmonės žuvo, o dar mažiausiai 23 buvo sužeisti šeštadienį per traukinio avariją sprogus dviem suskystintų dujų cisternoms, pranešė nacionalinis radijas.

Sirijos opozicija pasiruošusi be išankstinių sąlygų atnaujinti taikos derybas

Sirijos opozicija pasiruošusi be išankstinių sąlygų atnaujinti taikos derybas, po susitikimo Paryžiuje su Europos, Artimųjų Rytų ir JAV aukščiausio rango politikais sakė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Marcas Ayraultas, skelbė AFP.

Kolumbijos prezidentas: mūsų taikos sutarimas yra pavyzdys Sirijai ir kitoms karų draskomoms šalims

Šių metų Nobelio taikos premijos laureatas Kolumbijos prezidentas Juanas Manuelis Santosas šeštadienį atsiimdamas apdovanojimą pareiškė, kad jo šalies vyriausybės ir marksistų sukilėlių grupuotės FARC pasiektas taikos susitarimas yra pavyzdys tokioms karo draskomoms šalims kaip Sirija, Jemenas ir Pietų Sudanas.

J. Kerry: Sirijos režimas vykdo „nusikaltimus žmoniškumui" (13)

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį pareiškė, kad Sirijos režimo vykdomas Alepo „bombardavimas nesirenkant taikinių“ prilygsta nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams, bei paragino režimo rėmėją Rusiją pasistengti jį sustabdyti.

Kinijoje susidegino tibetietis (4)

Vienas tibetietis susidegino Kinijoje, protestuodamas prieš Pekino valdymą ir reikalaudamas sugrąžinti iš tremties Tibeto budistų dvasinį lyderį Dalai Lamą, šeštadienį pranešė žmogaus teisių organizacija „Tarptautinė kampanija už Tibetą“.