Prieš dešimt metų Prancūzijos bankas „BNP Paribas“ panaikino investuotojams galimybę investuoti į fondus, besispecializuojančius itin rizikingoje antrinėje būsto paskolų rinkoje, pareikšdamas, kad „visiškai išnyko likvidumas“. Ši diena – 2007 metų rugpjūčio 9 d. – daugeliui žmonių reiškia finansų krizės pradžią.

Finansų institucijos jau atsigavo po Didžiosios recesijos pasekmių, tačiau krizė iš esmės pakeitė ekonomiką ir rinkas, o poveikis politikai ir visuomenei juntamas iki šiol, nurodoma straipsnyje.
Tačiau kova su bankų padarytais veiksmais tebesitęsia. Vien tik šiais metais JAV teisingumo departamentas ir rinkos reguliavimo tarnybos gavo baudų už 19 mlrd. JAV dolerių, įskaitant pusšešto milijardo JAV dolerių, kuriuos praėjusį mėnesį sumokėjo „Royal Bank of Scotland“.

„Financial Times“ skaičiuoja, kad du trečdalius pinigų – maždaug 56 mlrd. JAV dolerių – grąžino „Bank of America“. Bankas susimokėjo už save bei už nupirktus bankus „Countrywide“ bei „Merrill Lynch“.
Antroje vietoje atsidūrė „JPMorgan Chase“ su 27 mlrd. JAV dolerių. Šiam bankui dar teko sumokėti ir už krizės metu nusipirktus „Bear Stearns“ ir „Washington Mutual“.

Didžiąją dalį iš bendros sumos – 89,1 mlrd. JAV dolerių iš 150 mlrd. JAV dolerių – bankams teko sumokėti už tai, kad jie klaidino investuotojus dėl būsto paskolomis užtikrintų vertybinių popierių patikimumo.