Jastržembskio teigimu, vaizdo siužetas iš Čečėnijos - klastotė

"Mano duomenimis, tai visiška klastotė", interviu "Interfax" sakė S. Jastržembskis.

"Iš tikrųjų, Vokietijos korespondentas Heflingas, kuris neva nufilmavo siužetą, įvykių vietoje nebuvo. Siužetą filmavo ne jis, o laikraščio "Izvestija" korespondentas Olegas Blockis. Ir tai buvo ne šiomis dienomis, o vasario 14 dieną Urus Martano ir Rošni Ču gyvenvietėse", sakė Kremliaus atstovas.

Jo žodžiais, komentarai buvo "visiškas melas apie čečėnų mirties aplinkybes". "Jie žuvo ne per "valymus", o per karinius veiksmus", pabrėžė S. Jastržembskis.

Tokiu būdu, reziumavo jis, "visiškai suklastoto siužeto pagrindu buvo pabandyta sukurti pasaulinę sensaciją ir mesti sunkų įtarimų šešėlį Rusijai".

Penktadienio vakarą kalbėdamas tiesioginiame NTV eteryje, S. Jastržembskis atkreipė dėmesį į tai, kad siužetas parodytas tada, kai Maskvoje lankosi Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Alvaras Gil-Roblesas (Alvaras Chil Roblesas).

S. Jastržembskis taip pat pažymėjo, kad juostoje užfiksuotas "laikinas palaidojimas". Lavonai tik apkasti žeme, kad vėliau žuvusiųjų artimieji galėtų juos atpažinti ir perlaidoti.

Baigdamas, laikinojo Rusijos prezidento padėjėjas "tvirtai pažadėjo, kad korespondentas Heflingas ir televizijos kompanija N-24 daugiau Šiaurės Kaukaze nebedirbs".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Iškapstė įdomių detalių: slaptose schemose dalyvauja net V. Putino meilužės močiutė (242)

Buvęs naftos bendrovės „Gunvor“ bendrasavininkis Piotras Kolbinas, pasirodo, yra Vladimiro Putino vaikystės draugas. Tai išsiaiškino televizijos kanalas „Dožd“.

Lenkijoje atleistas finansų ministras (1)

Konservatorė Lenkijos ministrė pirmininkė trečiadienį atleido šalies finansų ministrą, o jo pareigas pavedė eiti ministro pirmininko pavaduotojui. Tai – jos inicijuotos vyriausybės pertvarkos dalis, praneša AP.

JAV papildomai siųs 600 karių į Iraką (17)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Irako ministras pirmininkas Haideras al-Abadi sutarė, kad į Iraką papildomai bus atsiųsta 600 JAV karių, kurie padės rengti Mosulo puolimą, sakė trečiadienį gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (15)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą (7)

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.