J. Kerry atvyko į atakų supurtytą Briuselį

 (10)
JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry penktadienį atvyko į Briuselį pareikšti Vašingtono palaikymo sukrėstais Belgijai po džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) surengtų teroro atakų, per kurias žuvo 31 žmogus, o dar apie 300 buvo sužeisti.
Charlesas Michelis, Johnas Kerry, Didier Reyndersas
Charlesas Michelis, Johnas Kerry, Didier Reyndersas
© Reuters/Scanpix

„Atvykau į Belgiją pareikšti mūsų nuoširdžios užuojautos. #BrusselsAttacks (atakos Briuselyje) pabrėžė būtinybę atremti smurtinį ekstremizmą ir užbaigti „Daesh“ rykštę“, – J.Kerry rašė savo „Twitter“ žinutėje, vartodamas IS arabišką akronimą.

J.Kerry atvyko į Briuselį iš Maskvos, kur tarėsi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl būtinybės stiprinti paliaubas Sirijoje, kur IS kontroliuoja dideles teritorijas ir kur daugelis iš Europos atvykusių džihadistų buvo apmokyti arba įgijo kovinės patirties.

J.Kerry susitiks su Belgijos premjeru Charles'u Micheliu, taip pat karaliumi Philippe'u, šaliai dar neatsigavus po patirto smūgio ir tvyrant kaltinimams, kad žvalgybos klaidos sutrukdė pareigūnams nuveikti daugiau arba netgi užkirsti kelią atakoms Briuselio oro uoste bei vienoje metropoliteno stotyje.

Tačiau pirmiausiai J.Kerry susitiko su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude'u Junckeriu, kai Bendrijos šalys ketvirtadienį pasižadėjo stiprinti bendradarbiavimą saugumo srityje ir duoti griežtesnį atkirtį „Islamo valstybės“ džihadistams.

Pareiškė solidarumą

J. Kerry penktadienį pareiškė „Je suis Bruxellois“ (Aš esu Briuselio pilietis), reikšdamas solidarumą su žmonėmis džihadistų išpuolių supurtytoje Belgijos sostinėje, prisimindamas jų palaikymą Jungtinėms Valstijoms po Rugsėjo 11-osios teroro atakų.

„Anuomet balsai Europoje skelbė „Je suis Americain“ (Aš esu amerikietis). Dabar mes skelbiame „Je suis Bruxellois“ ir „Ik ben Brussel“, – J.Kerry sakė Belgijoje plačiausiai vartojamomis prancūzų ir flamandų kalbomis po susitikimo su premjeru Charles'u Micheliu (Šarliu Mišeliu).

Antradienį mirtininkų detonuotos trys bombos Briuselio tarptautiniame oro uoste ir vienoje metropoliteno stotyje užmušė 31 žmogų, o dar apie 300 sužeidė.

Vienas JAV pareigūnas penktadienį sakė, kad patvirtinta jau bent dviejų amerikiečių žūtis per šiuos išpuolius.

„Jungtinės Valstijos meldžiasi ir gedi su jumis žiauriai atimtų iš mūsų mylimų žmonių, tarp jų amerikiečių, o taip pat dėl daugelio tų, kurie buvo sužeisti per šias pasibjaurėtinas atakas“, – sakė J.Kerry.

BNS
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Spręsis Varšuvos ir Briuselio ginčas dėl teisės viršenybės

Lenkijos premjerė antradienio popietę susitiks su Europos Komisijos (EK) vicepirmininku ir mėgins išspręsti aštrų Varšuvos ir Briuselio ginčą dėl teisės viršenybės. Komisija žadėjo dar vakar paskelbti griežtą įvertinimą, teoriškai galintį vesti prie Bendrijos sankcijų Lenkijai, bet tik pranešė, kad derybos tęsiamos.

Paviešintos naujos B. Nemcovo nužudymo detalės (14)

Politiko Boriso Nemcovo nužudymo metu nusikaltėliai tris kartus skambino vienas kitam. Paaiškėjo, kad naujomis SIM kortelėmis ir telefonais jie pradėjo naudotis likus savaitei iki nusikaltimo, remdamasis tyrimui artimu šaltiniu praneša „Rosbalt“.

Rusija ragina nustatyti „tylos režimą“ Sirijos Darajoje ir Rytų Gutoje (1)

Rusija paragino nuo antradienio 72 valandoms nustatyti „tylos režimą“ Rytų Gutoje ir Darajoje, įstrigus pastangoms karo veiksmų Sirijoje nutraukimą paversti ilgalaike taika.

Lūžio taškas: Irako pajėgos šturmuoja „Islamo valstybės“ kovotojų bastioną (2)

Irako valdžios pajėgos pirmadienį Faludžos mieste bandė palaužti „Islamo valstybės“ teroristus, skelbiama, kad ši karinė operacija – dar vienas bandymas perimti į savo rankas ilgą laiką teroristų tvirtove laikytą strategiškai svarbų miestą. Irako pajėgų kariai priartėjo ir prie šiaurinių Garmos miesto rajonų. Skelbiama, kad ten palaužę teroristus, jie toliau judės į miesto centrą.

„EgyptAir“ katastrofos aukų liekanos pagrindė vieną iš versijų papildyta (29)

Žmonių palaikų dalys, rastos oro bendrovės „EgyptAir“ 804-ojo reiso lainerio sudužimo vietoje, rodo, kad lėktuvo viduje galbūt įvyko sprogimas, nurodė vienas aukšto rango Egipto teismo ekspertas.