Izraelis tylos minutėmis pagerbė Holokausto aukas

 (157)
Holokausto aukų atminimas
© AFP/Scanpix

Izraelyje gyvenimas apmirė dviem gedulo minutėms, pasklidus sirenų gausmui per kasmetinį ritualą, pagerbiant 6 mln. žydų, sistemingai išžudytų Vokietijos nacių ir jų kolaborantų, vykdant šios tautos Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais.

Pirmadienį 10 val. vietos (ir Lietuvos) laiku izraeliečiai sustabdė visus darbus ir sustojo tylėdami, visoje šalyje gaudžiant sirenoms.

Žmonės stovėjo susimąstę, nulenkę galvas. Eismas sustojo, vairuotojams išlipus iš automobilių ir atsistojus gatvėse, prisidedant prie šios gedulingos ceremonijos.

Visoje šalyje vyko atminimo ceremonijos. Pagrindinė vainikų dėjimo ceremonija rengiama prie "Yad Vashem" memorialo Jeruzalėje.

Tarptautinė Holokausto atminimo diena minima visame pasaulyje sausio 27-ąją - minint Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metines. Izraelyje kasmetinė Holokausto atminimo diena sutampa sukilimo Varšuvos gete pradžios data pagal hebrajų kalendorių.

Izraelis šiemet minės 70 metų sukaktį nuo Varšuvos geto sukilimo - žydų pasipriešinimo prieš nacius Antrajame pasauliniame kare simbolį. Tie įvykiai iki šiol gyvai prisimenami žydų valstybėje.

1943 metais įvykęs sukilimas Varšuvos gete buvo pirmasis Europoje didelio masto sukilimas prieš nacius ir pats didžiausias žydų pasipriešinimo aktas per Holokaustą.

Nors ta sukilimas buvo pasmerktas žlugti, jis tapo kovos neįmanomomis sąlygomis simbolis, atspindintis atsisakymą pasiduoti nacių vykdytiems žiaurumams. Varšuvos geto sukilimas įkvėpė kitus sukilimus ir pogrindinį pasipriešinimą - tiek žydų, tiek kitų žmonių.

Kasmetinė Holokausto atminimo diena yra viena iš iškilmingiausių Izraelio kalendoriuje. Restoranai, kavinės ir pramogų įstaigos yra uždaromos, o radijas ir televizijas transliuoja beveik vien tik Holokausto temą nagrinėjančias dokumentines ir publicistines laidas, interviu su tą tragediją išgyvenusiais žmonėmis ir gedulingą muziką.

BNS
 
157
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Sėklides prie Raudonosios aikštės grindinio prisikalęs protestuotojas sulaukė geros naujienos (3)

2014 balandžio mėn. 16 d. 15:50
Rusijoje trečiadienį buvo nutraukta byla performansų menininkui, kuris buvo prisikalęs sėklides prie Raudonosios aikštės grindinio, nes buvo nuspręsta, kad jis neįvykdė jokio nusikaltimo, paskelbė jo advokatas.

O. Pistoriaus bylos teisėja paskelbė dviejų savaičių pertrauką (1)

2014 balandžio mėn. 16 d. 14:54
O. Pistorius teismas
AP/Scanpix
Oscaro Pistoriaus bylos dėl nužudymo teisėja trečiadienį paskelbė daugiau kaip dviejų savaičių pertrauką po ketvirtadienio ir nurodė, kad procesas bus pratęstas gegužės 5 dieną.

Rusijos pasienio miestas nori jungtis prie Estijos (39)

2014 balandžio mėn. 16 d. 14:51
Prie sienos su Estija esantis Rusijos Ivangorodo miestas nusiuntė peticiją Rusijos ir Estijos prezidentams, ragindamas leisti jam tapti Estijos dalimi, praneša naujienų tarnyba RFE/RL.

Moldovos Gagaūzijos regionas – kryžkelėje (12)

2014 balandžio mėn. 16 d. 13:31
Gagaūzijos kraštovaizdis su saulės nutviekstais vynuogynais ir žaliais kalnais primena taikų rojaus kampelį, tačiau šis rusakalbis Moldovos regionas yra draskomas priešpriešos tarp Rytų ir Vakarų, kurią išprovokavo Ukrainos krizė.

Ukraina: rusų kontroliuojamoje teritorijoje – ukrainiečių šarvuočiai karinę techniką perėmę kovotojai – profesionalai (432)

2014 balandžio mėn. 16 d. 13:27
Iš Rytų Ukrainos trečiadienį sklinda prieštaringos žinios. Iš pradžių skelbta, kad Ukrainos šarvuotieji transporteriai įvažiavo į Slovianską, tačiau čia ukrainiečiai juos esą taikiai perdavė gerai ginkluotiems prorusiškiems kovotojams.