Izraelis tylos minutėmis pagerbė Holokausto aukas

 (157)
Izraelyje gyvenimas apmirė dviem gedulo minutėms, pasklidus sirenų gausmui per kasmetinį ritualą, pagerbiant 6 mln. žydų, sistemingai išžudytų Vokietijos nacių ir jų kolaborantų, vykdant šios tautos Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais.
Holokausto aukų atminimas
© AFP/Scanpix

Pirmadienį 10 val. vietos (ir Lietuvos) laiku izraeliečiai sustabdė visus darbus ir sustojo tylėdami, visoje šalyje gaudžiant sirenoms.

Žmonės stovėjo susimąstę, nulenkę galvas. Eismas sustojo, vairuotojams išlipus iš automobilių ir atsistojus gatvėse, prisidedant prie šios gedulingos ceremonijos.

Visoje šalyje vyko atminimo ceremonijos. Pagrindinė vainikų dėjimo ceremonija rengiama prie "Yad Vashem" memorialo Jeruzalėje.

Tarptautinė Holokausto atminimo diena minima visame pasaulyje sausio 27-ąją - minint Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metines. Izraelyje kasmetinė Holokausto atminimo diena sutampa sukilimo Varšuvos gete pradžios data pagal hebrajų kalendorių.

Izraelis šiemet minės 70 metų sukaktį nuo Varšuvos geto sukilimo - žydų pasipriešinimo prieš nacius Antrajame pasauliniame kare simbolį. Tie įvykiai iki šiol gyvai prisimenami žydų valstybėje.

1943 metais įvykęs sukilimas Varšuvos gete buvo pirmasis Europoje didelio masto sukilimas prieš nacius ir pats didžiausias žydų pasipriešinimo aktas per Holokaustą.

Nors ta sukilimas buvo pasmerktas žlugti, jis tapo kovos neįmanomomis sąlygomis simbolis, atspindintis atsisakymą pasiduoti nacių vykdytiems žiaurumams. Varšuvos geto sukilimas įkvėpė kitus sukilimus ir pogrindinį pasipriešinimą - tiek žydų, tiek kitų žmonių.

Kasmetinė Holokausto atminimo diena yra viena iš iškilmingiausių Izraelio kalendoriuje. Restoranai, kavinės ir pramogų įstaigos yra uždaromos, o radijas ir televizijas transliuoja beveik vien tik Holokausto temą nagrinėjančias dokumentines ir publicistines laidas, interviu su tą tragediją išgyvenusiais žmonėmis ir gedulingą muziką.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Italijos premjeras pažadėjo kovoti su terorizmu kartu su Prancūzija

Italijos premjeras Matteo Renzi ketvirtadienį pakartojo, kad jo šalies lieka įsipareigojusi kovotu su terorizmu, bendradarbiaudama su Prancūzija, sakydamas, kad reikalinga platesnė koalicija, kuri būtų pajėgi išardyti džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS) ir „žiaurų projektą, kuriam ji atstovauja“.

Dėl bombos grėsmės iš Ukrainos parlamento išprašyti žurnalistai (2)

„Unian“ korespondentas iš Aukščiausios Rados pranešė, kad žurnalistai buvo paprašyti atlaisvinti parlamento spaudos ložę dėl padėtos bombos grėsmės.

Vienas moderniausių Rusijos ginklų – jau Sirijoje (75)

Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ ketvirtadienį paskelbė, kad Maskva jau dislokavo savo moderniausius priešlėktuvinės gynybos raketų kompleksus savo karinėje bazėje Sirijoje.

Popiežius Pranciškus pirmąkart aukodamas mišias Afrikoje gynė tradicines šeimos vertybes

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį karštai paragino tikinčiuosius laikytis tradicinių šeimos vertybių, pirmąkart aukodamas mišias Afrikos žemyne.

B. Obama „smarkiai sutrikdytas“ dėl incidento Čikagoje (3)

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį sakė esantis „smarkiai sutrikdytas“ dėl vaizdo įrašo, kuriame matoma, kaip baltaodis Čikagos policininkas šaudo į juodaodį paauglį per naujausią tokio pobūdžio incidentą, supurčiusį Jungtines Valstijas.