Izraelis tylos minutėmis pagerbė Holokausto aukas

 (157)
Izraelyje gyvenimas apmirė dviem gedulo minutėms, pasklidus sirenų gausmui per kasmetinį ritualą, pagerbiant 6 mln. žydų, sistemingai išžudytų Vokietijos nacių ir jų kolaborantų, vykdant šios tautos Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais.
Holokausto aukų atminimas
© AFP/Scanpix

Pirmadienį 10 val. vietos (ir Lietuvos) laiku izraeliečiai sustabdė visus darbus ir sustojo tylėdami, visoje šalyje gaudžiant sirenoms.

Žmonės stovėjo susimąstę, nulenkę galvas. Eismas sustojo, vairuotojams išlipus iš automobilių ir atsistojus gatvėse, prisidedant prie šios gedulingos ceremonijos.

Visoje šalyje vyko atminimo ceremonijos. Pagrindinė vainikų dėjimo ceremonija rengiama prie "Yad Vashem" memorialo Jeruzalėje.

Tarptautinė Holokausto atminimo diena minima visame pasaulyje sausio 27-ąją - minint Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metines. Izraelyje kasmetinė Holokausto atminimo diena sutampa sukilimo Varšuvos gete pradžios data pagal hebrajų kalendorių.

Izraelis šiemet minės 70 metų sukaktį nuo Varšuvos geto sukilimo - žydų pasipriešinimo prieš nacius Antrajame pasauliniame kare simbolį. Tie įvykiai iki šiol gyvai prisimenami žydų valstybėje.

1943 metais įvykęs sukilimas Varšuvos gete buvo pirmasis Europoje didelio masto sukilimas prieš nacius ir pats didžiausias žydų pasipriešinimo aktas per Holokaustą.

Nors ta sukilimas buvo pasmerktas žlugti, jis tapo kovos neįmanomomis sąlygomis simbolis, atspindintis atsisakymą pasiduoti nacių vykdytiems žiaurumams. Varšuvos geto sukilimas įkvėpė kitus sukilimus ir pogrindinį pasipriešinimą - tiek žydų, tiek kitų žmonių.

Kasmetinė Holokausto atminimo diena yra viena iš iškilmingiausių Izraelio kalendoriuje. Restoranai, kavinės ir pramogų įstaigos yra uždaromos, o radijas ir televizijas transliuoja beveik vien tik Holokausto temą nagrinėjančias dokumentines ir publicistines laidas, interviu su tą tragediją išgyvenusiais žmonėmis ir gedulingą muziką.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (157)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Afganistano teismas pasigailėjo moterį žiauriai nužudžiusių vyrų

Afganistano apeliacinis teismas atšaukė mirties nuosprendžius keturiems vyrams, kurie kovo mėnesį būdami minioje Kabule užmušė moterį, neteisingai apkaltintą šventvagyste, pranešė teisėjas ketvirtadienį.

Prancūzijos nacionalistas J.M. Le Penas triumfuoja (1)

Prancūzijos Nantero miesto teismas priėmė sprendimą, leidžiantį kraštutinio dešiniojo „Nacionalinio fronto“ (FN) steigėjui Jeanui-Marie Le Penui atkurti narystę šioje partijoje. Apie tai pranešė prancūzų politiko advokatai.

Žiniasklaida: V. Putinas rado būdą, kaip išvengti „rūmų perversmo“ (45)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, padedamas korupcijos, susikūrė galingą režimą, padėjusį aplink sutelkti lojalius valdžios veikėjus ir leidusį bent šiek tiek pagerinti eilinių rusų gyvenimo sąlygas – mainais už tai, kad jie nesikištų į šalies politinį gyvenimą.

Tunise suimti tiesiogiai su turistų žudynėmis susiję asmenys (1)

Tuniso saugumo pajėgos areštavo aštuonis žmones, tarp jų buvo ir viena moteris, kurie įtariama tiesiogine sąsaja su džihadistu, nušovusiu viename pajūrio kurortų 38 užsienio turistus, pranešė ketvirtadienį ministras.

Britanijoje sulaikyta penkiolikmetė, dar vienai moteriai pateikti kaltinimai dėl priklausymo IS (2)

Pareigūnai Britanijoje sulaikė 15-metę, įtariamai planavusią teroro aktą. Ketvirtadienį Jungtinės Karalystės policija taip pat pranešė apie 26-erių metų moterį, kuriai pateikti kaltinimai dėl priklausymo „Islamo valstybei“ (IS) ir terorizmo kurstymo internete, skelbia „Reuters“.