Izraelis tylos minutėmis pagerbė Holokausto aukas

 (157)
Holokausto aukų atminimas
© AFP/Scanpix

Izraelyje gyvenimas apmirė dviem gedulo minutėms, pasklidus sirenų gausmui per kasmetinį ritualą, pagerbiant 6 mln. žydų, sistemingai išžudytų Vokietijos nacių ir jų kolaborantų, vykdant šios tautos Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais.

Pirmadienį 10 val. vietos (ir Lietuvos) laiku izraeliečiai sustabdė visus darbus ir sustojo tylėdami, visoje šalyje gaudžiant sirenoms.

Žmonės stovėjo susimąstę, nulenkę galvas. Eismas sustojo, vairuotojams išlipus iš automobilių ir atsistojus gatvėse, prisidedant prie šios gedulingos ceremonijos.

Visoje šalyje vyko atminimo ceremonijos. Pagrindinė vainikų dėjimo ceremonija rengiama prie "Yad Vashem" memorialo Jeruzalėje.

Tarptautinė Holokausto atminimo diena minima visame pasaulyje sausio 27-ąją - minint Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metines. Izraelyje kasmetinė Holokausto atminimo diena sutampa sukilimo Varšuvos gete pradžios data pagal hebrajų kalendorių.

Izraelis šiemet minės 70 metų sukaktį nuo Varšuvos geto sukilimo - žydų pasipriešinimo prieš nacius Antrajame pasauliniame kare simbolį. Tie įvykiai iki šiol gyvai prisimenami žydų valstybėje.

1943 metais įvykęs sukilimas Varšuvos gete buvo pirmasis Europoje didelio masto sukilimas prieš nacius ir pats didžiausias žydų pasipriešinimo aktas per Holokaustą.

Nors ta sukilimas buvo pasmerktas žlugti, jis tapo kovos neįmanomomis sąlygomis simbolis, atspindintis atsisakymą pasiduoti nacių vykdytiems žiaurumams. Varšuvos geto sukilimas įkvėpė kitus sukilimus ir pogrindinį pasipriešinimą - tiek žydų, tiek kitų žmonių.

Kasmetinė Holokausto atminimo diena yra viena iš iškilmingiausių Izraelio kalendoriuje. Restoranai, kavinės ir pramogų įstaigos yra uždaromos, o radijas ir televizijas transliuoja beveik vien tik Holokausto temą nagrinėjančias dokumentines ir publicistines laidas, interviu su tą tragediją išgyvenusiais žmonėmis ir gedulingą muziką.

BNS
 
157
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Kremlius skelbia apie V. Putino ir P. Porošenkos pokalbį

2014 rugsėjo mėn. 3 d. 09:58
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėjosi telefonu su Ukrainos vadovu Petro Porošenka, o abu lyderiai iš esmės sutarė, ką reikia padaryti, kad būtų išspręsta Ukrainos krizė, trečiadienį pranešė Kremliaus atstovas.

V. Putinas sulaukė grasinimų: tavo sostas grius mums atvykus (38)

2014 rugsėjo mėn. 3 d. 09:36
V. Putinas sulaukė grasinimų: tavo sostas grius mums atvykus
Stopkadras
Teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ džihadistai internete išplatino vaizdo įrašą, kuriame grasina pradėti karą Čečėnijoje ir visame Kaukaze, praneša arabų palydovinės televizijos kanalas „Al-Arabiya“.

Japonijoje plečiantis Dengė karštinės protrūkiui, vyriausybė ragina gyventojus nepanikuoti

2014 rugsėjo mėn. 3 d. 09:15
Japonijoje plečiantis Dengė karštinės protrūkiui, vyriausybė ragina gyventojus nepanikuoti
Japonijos vyriausybė antradienį paragino savo piliečius nepanikuoti, kai pirmą kartą šalyje kilęs Dengė karštinės protrūkis išsiplėtė iki 34 atvejų ir kai pareigūnams nepavyksta rasti infekcijos šaltinio. Ligos protrūkio centru tapusiame parke Tokijo pareigūnai pastatė modernias gaudykles su sausu ledu ir baterijų valdomomis šviesomis, kad sugautų uodus, kurie gali platinti Dengė karštinę.

B. Obama siunčia į Iraką dar karių (9)

2014 rugsėjo mėn. 3 d. 08:00
JAV prezidentas Barackas Obama nurodė nusiųsti į Iraką dar 350 amerikiečių kareivių.

Pentagonas: prie Ukrainos sienos yra 10 tūkst. rusų karių (32)

2014 rugsėjo mėn. 3 d. 07:39
Pentagonas tvirtina, kad prie Ukrainos sienos sutelkta apie 10 tūkstančių Rusijos karių.