Izraelis tylos minutėmis pagerbė Holokausto aukas

 (157)
Holokausto aukų atminimas
© AFP/Scanpix

Izraelyje gyvenimas apmirė dviem gedulo minutėms, pasklidus sirenų gausmui per kasmetinį ritualą, pagerbiant 6 mln. žydų, sistemingai išžudytų Vokietijos nacių ir jų kolaborantų, vykdant šios tautos Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais.

Pirmadienį 10 val. vietos (ir Lietuvos) laiku izraeliečiai sustabdė visus darbus ir sustojo tylėdami, visoje šalyje gaudžiant sirenoms.

Žmonės stovėjo susimąstę, nulenkę galvas. Eismas sustojo, vairuotojams išlipus iš automobilių ir atsistojus gatvėse, prisidedant prie šios gedulingos ceremonijos.

Visoje šalyje vyko atminimo ceremonijos. Pagrindinė vainikų dėjimo ceremonija rengiama prie "Yad Vashem" memorialo Jeruzalėje.

Tarptautinė Holokausto atminimo diena minima visame pasaulyje sausio 27-ąją - minint Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metines. Izraelyje kasmetinė Holokausto atminimo diena sutampa sukilimo Varšuvos gete pradžios data pagal hebrajų kalendorių.

Izraelis šiemet minės 70 metų sukaktį nuo Varšuvos geto sukilimo - žydų pasipriešinimo prieš nacius Antrajame pasauliniame kare simbolį. Tie įvykiai iki šiol gyvai prisimenami žydų valstybėje.

1943 metais įvykęs sukilimas Varšuvos gete buvo pirmasis Europoje didelio masto sukilimas prieš nacius ir pats didžiausias žydų pasipriešinimo aktas per Holokaustą.

Nors ta sukilimas buvo pasmerktas žlugti, jis tapo kovos neįmanomomis sąlygomis simbolis, atspindintis atsisakymą pasiduoti nacių vykdytiems žiaurumams. Varšuvos geto sukilimas įkvėpė kitus sukilimus ir pogrindinį pasipriešinimą - tiek žydų, tiek kitų žmonių.

Kasmetinė Holokausto atminimo diena yra viena iš iškilmingiausių Izraelio kalendoriuje. Restoranai, kavinės ir pramogų įstaigos yra uždaromos, o radijas ir televizijas transliuoja beveik vien tik Holokausto temą nagrinėjančias dokumentines ir publicistines laidas, interviu su tą tragediją išgyvenusiais žmonėmis ir gedulingą muziką.

BNS
 
157
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Po V. Putino žodžių Lenkija ruošasi galimai visuotinei mobilizacijai (13)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 00:12
Po V. Putino žodžių Lenkija ruošasi galimai visuotinei mobilizacijai
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžiai, kad rusų kariuomenė per dvi dienas gali užmti ne tik Baltijos šalis, bet ir Lenkiją, šioje šalyje neliko be dėmesio.

Suomijos žalieji traukiasi iš vyriausybės (4)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 22:03
Suomijos partija „Žalioji sąjunga“ ketvirtadienį pranešė, kad traukiasi iš valdančiosios koalicijos dėl vyriausybės patvirtinto branduolinės elektrinės statybos projekto, kurį vykdytų Rusijos bendrovė „Rosatom“.

Charkovo aktyvistai: miestas turi savo separatistinę bombą (49)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 22:03
Nepaisant ugnies nutraukimo režimo Rytų Ukrainoje, Luhansko ir Donecko sričių kaimynystėje esančioje Charkovo srityje ruošiamasi galimam prorusiškų separatistų įsiveržimui – atliekami tam skirti pasienio su Rusija stiprinimo darbai.

Separatistų lyderis apie rusų karius Ukrainoje: jų ten yra kur kas daugiau (57)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 20:04
„Vostok“ bataliono vadas Aleksandras Kodakovskis tvirtino, kad šimtai savanorių iš Rusijos padeda separatistams Rytų Ukrainoje, mokydami juos įvairių kovos taktikų, praneša „Reuters“.

P. Porošenka JAV diplomatams: tai, ką gavome iš Rusijos, buvo aneksija ir karas atnaujinta (97)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 19:08
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį perspėjo apie Rusijos agresijos prieš jo tautą sukeltą grėsmę „pasauliniam saugumui visur“.