Izraelis tylos minutėmis pagerbė Holokausto aukas

 (157)
Izraelyje gyvenimas apmirė dviem gedulo minutėms, pasklidus sirenų gausmui per kasmetinį ritualą, pagerbiant 6 mln. žydų, sistemingai išžudytų Vokietijos nacių ir jų kolaborantų, vykdant šios tautos Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais.
Holokausto aukų atminimas
Foto: AFP/Scanpix

Pirmadienį 10 val. vietos (ir Lietuvos) laiku izraeliečiai sustabdė visus darbus ir sustojo tylėdami, visoje šalyje gaudžiant sirenoms.

Žmonės stovėjo susimąstę, nulenkę galvas. Eismas sustojo, vairuotojams išlipus iš automobilių ir atsistojus gatvėse, prisidedant prie šios gedulingos ceremonijos.

Visoje šalyje vyko atminimo ceremonijos. Pagrindinė vainikų dėjimo ceremonija rengiama prie "Yad Vashem" memorialo Jeruzalėje.

Tarptautinė Holokausto atminimo diena minima visame pasaulyje sausio 27-ąją - minint Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metines. Izraelyje kasmetinė Holokausto atminimo diena sutampa sukilimo Varšuvos gete pradžios data pagal hebrajų kalendorių.

Izraelis šiemet minės 70 metų sukaktį nuo Varšuvos geto sukilimo - žydų pasipriešinimo prieš nacius Antrajame pasauliniame kare simbolį. Tie įvykiai iki šiol gyvai prisimenami žydų valstybėje.

1943 metais įvykęs sukilimas Varšuvos gete buvo pirmasis Europoje didelio masto sukilimas prieš nacius ir pats didžiausias žydų pasipriešinimo aktas per Holokaustą.

Nors ta sukilimas buvo pasmerktas žlugti, jis tapo kovos neįmanomomis sąlygomis simbolis, atspindintis atsisakymą pasiduoti nacių vykdytiems žiaurumams. Varšuvos geto sukilimas įkvėpė kitus sukilimus ir pogrindinį pasipriešinimą - tiek žydų, tiek kitų žmonių.

Kasmetinė Holokausto atminimo diena yra viena iš iškilmingiausių Izraelio kalendoriuje. Restoranai, kavinės ir pramogų įstaigos yra uždaromos, o radijas ir televizijas transliuoja beveik vien tik Holokausto temą nagrinėjančias dokumentines ir publicistines laidas, interviu su tą tragediją išgyvenusiais žmonėmis ir gedulingą muziką.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (157)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Rinkėjai negailestingai nubaudė F. Hollande'o socialistų vyriausybę

Prancūzijos valdantieji socialistai patyrė skaudų pralaimėjimą sekmadienį vykusiame vietos valdžios rinkimų antrajame rate, per kurį artėjant 2017 metų valstybės vadovo rinkimamssavo pozicijas sustiprino buvęs prezidentas Nicolas Sarkozy ir ultradešinieji.

Po 7,5 balo žemės drebėjimo paskelbtas cunamių pavojus

Stiprus 7,5 balo žemės drebėjimas pirmadienio rytą įvyko netoli Papua Naujosios Gvinėjos krantų, pranešė JAV seismologai, taip pat perspėję dėl „pavojingų“ cunamio bangų, galinčių susidaryti prie epicentro, bet apie didesnę žalą kol kas nebuvo pranešta.

Skelbia, kad sutartis dėl Irano branduolinės programos „pasiektina“

Irano ir galingųjų šalių sutartis dėl Teherano branduolinės programos „pasiektina“, sekmadienį Šveicarijoje, kur vyksta įtemptos derybos, pareiškė šiitiškos respublikos vyriausiasis derybininkas ir pridūrė, kad lieka išspręsti „du arba tris“ klausimus.

Paviešino A. Lubitzo žodžius „Germanwings“ lėktuvo kapitonui (40)

Aviacijos ekspertai dėlioja Prancūzijos Alpėse sudužusio Vokietijos oro linijų bendrovės „Germanwings“ lėktuvo dalis, o tyrėjų laukia nelengva užduotis – jie bando suprasti, kodėl antrasis pilotas Andreasas Lubitzas nusprendė skraidinti lėktuvą į kalno šlaitą.

Ukraina: skelbiama apie sieną kirtusius Rusijos tankus atsinaujino susirėmimai - yra aukų (1083)

Kovo 28 dieną į Ukrainą iš Rusijos teritorijos atvyko 22 tankai. Kaip praneša UNIAN, apie tai skelbiama Donecko administracijos „Twitter“ paskyroje.